فهرست محتوا

عمل لیپوماتیک در یک نگاه

موارد

توضیحات

موارد استفاده از عمل

·        پهلوها

·        بازو

·        زیر باسن

·        ران

·        قسمت بالای سینه برای آقایان

·        قفسه سینه

·        شکم و کمر

·        پشت

مزایای عمل

·        پایین بودن خطر آمبولی

·        کوتاه بودن دوره نقاهت

·        پایین بودن خطر عفونت

·        امکان تزریق چربی بدن به سایر نقاط بدن

عوارض احتمالی عمل

·        احتمال مشکلات قلبی یا کلیوی

·        سرگیجه

·        واکنش های آلرژیک

·        احساس ضعف

·        سوختگی پوست

·        احساس حالت تهوع

·        افتادگی و شل شدگی پوست

·        خارش پوست

·        بالا رفتت دمای بدن

سن مناسب یا توصیه شده

30 تا 50 سال

بیهوشی دارد یا خیر؟

بسته به نظر پزشک متخصص می تواند بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی باشد اما عمدتا بیهوشی عمومی

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر فرد دو ساعت بعد ز عمل می تواند ترخیص شود.

مدت زمان عمل

2 الی 4 ساعت در برخی موارد مانند لیپوماتیک بازو 45 دقیقه

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

3 تا 7 روز

در میان روش های مختلفی که برای کاهش وزن و از بین بردن چربی های بدن وجود دارد، لیپوماتیک که نوعی جراحی پیکرتراشی نیز به شمار می‌رود، مرسوم است. ران، بازو و شکم و … اندام‌ هایی هستند که بیشتر در این عمل جراحی می توانید کوچک تر کنید.

تخلیه چربی در بدن فرد توسط یک دستگاه مخصوص به نام کانولا صورت می گیرد. جالب است بدانید این چربی برداشته شده از بدن می تواند در قسمت های دیگر بدن تزریق شود. عمل لیپوماتیک اگر توسط یک پزشک متخصص صورت گیرد یکی از ساده ترین عمل های مختص کاهش وزن است.

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. آقای دکتر ایزدپناه تمامی دوره ‌های مرتبط با عمل‌ های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات لیپوماتیک را دقیق تر بررسی کنیم و اطلاعاتی که در این باره به آن نیاز دارید تا بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟

در لیپوماتیک، یک نیروی مکانیکی الکتریکی منجر به ارتعاش دستگاه کانولا می شود. به گونه ای که دستگاه با حرکت روی اندام های چربی بدن منجر به نرم شدن بافت چربی بدن می شود. این چربی قابل برداشت است و چربی ها تخلیه می شود. با برداشتن چربی از قسمت های گردن، بازوها، پشت، ران ها و باسن تغییراتی در این اندام های بدن صورت می گیرد.

نام اندام

توضیحات

لیپوماتیک شکم و پهلو

از رایج ترین اندام هایی که در آن می توان از لیپوماتیک استفاده کرد، شکم و پهلو است. عوامل متعددی مانند ژنتیک، پرخوری، بارداری و زایمان می تواند منجر به تجمع چربی در ناحیه شکمی شود. در عمل لیپوماتیک شکمی، این کار با بیهوشی  Thommescent انجام می شود و فرد کاملا بیهوش نیست. یعنی می تواند بدنش را در حین حرکت تکان دهد و کاملا هشیار است.

نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، داشتن شکمی صاف و بدون چربی است چرا که در این عمل مقدار زیادی چربی از بین می رود و شکم فرد بیمار خوش فرم می شود. فرد در عمل لیپوماتیک شکم و پهلو با کمترین درد بیشترین نتیجه دلخواه و رضایت بخش را در این عمل می بیند. ضمنا دوره نقاهت این عمل بسیار کوتاه است و فرد خیلی سریع می تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

لیپوماتیک بازو

افزایش وزن و افزایش سن نیز می تواند منجر به تجمع چربی ها در ناحیه بازو شود و بازو به دلیل وجود چربی بیش از حد، دچار افتادگی و شل شدگی می شود که فرم نه چندان جالبی را به بدن می دهد. پزشک متخصص پس از معاینه فرد بیمار، او را برای اتاق عمل آماده کرده و با کانول مخصوص چربی های اضافه بازو را برمی دارد. مدت زمان عمل لیفتینگ بازو تقریبا 2 الی 3 ساعت است.

به طور کلی انجام عمل لیپوماتیک بازو شامل مشاوره با پزشک متخصص، آماه شدن برای انجام عمل، شروع عمل و در نهایت گذراندن دوره نقاهت و انجام مراقبت های لازم است.

لیپوماتیک باسن

همانگونه که در بخش قبلی به آن اشاره شد، چربی گرفته شده از بدن را می توان به دیگر اندام ها مانند باسن تزریق کرد. پس از پایان کار شما اندامی ساعت شنی خواهید داشت.

لیپوماتیک غبغب

عمل لیپوماتیک برای غبغب نیز کاربرد دارد چرا که تجمع چربی در این ناحیه ممکن است دلخواه شما نباشد و از طرفی سن شما را بیشتر نشان می دهد. این عمل جراحی طی 45 دقیقه صورت می گیرد.

غبغب شما توسط پزشک متخصص معاینه می شود و نوع چربی بررسی می شود. سپس برای انجام عمل آماده خواهید شد. پس از بیهوشی، برش های کوچکی در پشت شما زده می شود تا لوله کانولا وارد بدن شود. سپس چربی های اضافه بعد از آب شدن از طریق لوله به دستگاه وارد می شود.

لیپوماتیک ران

برخی از افراد به دلایل متعددی مانند بارداری یا ژنتیکی دچار چاقی در ناحیه ران می شود و لاغر کردن ران با روش هایی مانند ورزش کردن پاسخگویشان نیست. تخلیه چربی های اضافی ران توسط عمل لیپوماتیک ران می تواند فرم بسیار خوبی را در بدن فرد به وجود آورد بنابراین لیپوماتیک ران یکی از محبوب ترین عمل های لاغری به شمار می رود.

عمل به صورت بی هوشی صورت می گیرد و برای اینکه چربی ها مجددا برنگردد فرد باید رژیم غذایی خاص و مراقبت های بعد از عمل را طبق دستورات دکتر خود به درستی انجام دهد.

لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

عمل لیپوماتیک به طور کلی در 3 مرحله اصلی انجام می شود که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 

مرحله اول عمل لیپوماتیک

در این مرحله نوع بیهوشی که بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی است تعیین می شود. در ابتدا دکتر باید به معاینه دقیق بیمار بپردازد و با توجه به اینکه فرد عمل لیپوماتیک را در کدام قسمت بدن خود می خواهد انجام دهد، سن بیمار و دیگر شرایط، نوع بیهوشی را برای او تعیین می کند. پس این قسمت به عهده پزشک متخصص است.

مرحله دوم عمل لیپوماتیک

پوست شما برش می خورد و لوله کانولا در داخل پوست گذاشته می شود تا پس از آب شدن چربی مکش شده و در داخل دستگاه برود.

مرحله سوم عمل لیپوماتیک

این چربی خارج شده از بدن می تواند در دیگر اندام ها مانند باسن، صورت یا دست تزریق شود که این تزریق توسط یک دستگاه مخصوص به نام سانتریفیوژ صورت می گیرد.

بیهوشی عمل لیپوماتیک چگونه خواهد بود؟

در کل این برعهده پزشک است که تشخیص دهد چه نوع بیهوشی برای فرد مناسب است اما معمولا اگر مقدار چربی که از بدن خارج می شود تقریبا 1 یا 2 لیتر باشد، بیهوشی از نوع بی حسی موضعی و بیشتر از آن به صورت بیهوشی عمومی خواهد بود.

دستگاه لیپوماتیک چگونه کار می‌کند؟

در بالا، نحوه کار با دستگاه لیپوماتیک به طور خلاصه بیان شد. در اینجا نحوه کار دستگاه لیپوماتیک را دقیق تر بررسی خواهیم کرد. اساس و پایه دستگاه لیپوماتیک برپایه ارتعاشات است. این لرزش ها منجر به نابودی و آب شدن چربی های اضافه بدن شده و سلول های چربی شکسته می شود. دستگاه کانولا داری لوله ای است که برش های خیلی ریزی در آن ایجاد شده است. این لوله در پوست بدن قرار گرفته و حرکات چرخشی آن منجر به آب شدن بافت چربی خواهد شد.

چربی های ذوب شده از بدن به داخل دستگاه مکش پیدا می کند و چربی های سختی که با آب نشده اند، با دستگاه خلاء کشیده می شوند. در این روش به اندام ها یا پوست آسیبی وارد نمی شود و شما در مدت زمان کوتاهی به اندام ایده آل خود خواهید رسید.

 

لیپوماتیک

مزایای عمل لیپوماتیک

چه کسانی از لیپوماتیک بهترین نتیجه را می‌گیرند؟

افراد با توجه به میل شخصی خود و علاقه به داشتن یک اندام ایده آل، تصمیم به انجام عمل لیپوماتیک می گیرند. با این حال اگر می خواهید بهترین نتیجه را از این عمل بگیرید در نظر گرفتن نکات زیر در این باره ضروری است:

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن و لیپولیزر

لیپوماتیک، یک روش کاملا جدید برای از بین بردن چربی های بدن است که در مقابل روش هایی مانند جراحی لیپوساکشن یا لیپولیزر، نتیجه دلخواه تری دارد. لیپوماتیک، نسبت به دو روش دیگر، کاملا بی خطر است و برش ها بخیه ای در بدن نیاز ندارد. شما نهایتا از یک هفته بعد از عمل لیپوماتیک می توانید به زندگی روزمره خود بپردازید.

لیپوماتیک

در جدول زیر، به تفاوت های این عمل ها خواهیم پرداخت:

شرایط / نوع جراحی

لیپوماتیک

لیپوساکشن

لیپولیزر

نوع ابزار

لوله کانولا، دستگاه مکش و کمپرسور هوا

دستگاه مکش و لوله کانولا

چربی با استفاده از امواج اولتراسونیک آب می شود

محل جراحی

اتاق عمل در بیمارستان یا در یک مرکز جراحی

اتاق عمل در بیمارستان یا در یک مرکز جراحی

اتاق عمل در بیمارستان یا در یک مرکز جراحی

بیهوشی

یا بیهوشی عمومی

بسته به نظر پزشک ممکن است بیهوشی عمومی نیاز باشد

بسته به نظر پزشک ممکن است بیهوشی عمومی نیاز باشد

دوره نقاهت

3 تا 7 روز

حداکثر یک الی دو هفته

چند روز

احتمال کبودی

کم

زیاد

متوسط

استفاده از گن

6 تا 8 هفته

3 الی 24 هفته

بسته به نظر پزشک متفاوت است

 

دیگر تفاوت های مهم عمل لیپوماتیک و عمل لیپوساکشن

به طور کلی عمل لیپوماتیک باعث تخلیه چربی ها با دقت بیشتر می شود و صدمه به بقیه اعضای بدن به حداقل می رسد و نتیجه بهتری از عمل خواهید گرفت.

جلسه قبل از لیپوماتیک

دکتر کامبیز ایزد پناه، جلسه قبل از لیپوماتیک، نکات مهمی را با توجه به شرایط فرد به او توضیح می دهد تا این نکات را رعایت کند. به طور کلی اگر می خواهید این عمل با کمترین عوارض برای شما همراه باشد، به موارد زیر توجه کنید:

 • شب قبل از عمل جراحی شام سبک میل کنید.
 • قبل از عمل ناشتا باشید.
 • اگر پزشک شما توصیه دارویی خاصی به شما کرده حتما آن را رعایت کنید.
 • شب قبل دوش بگیرید و استرس نداشته باشید.
 • از یک ماه قبل از عمل نوشیدنی الکی و دخانیات مصرف نکنید.
 • خواب آرامی داشته باشید.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. بنابراین عمل خود را با خیالی آسوده در بیمارستان مدنظر خود به ما بسپارید. ما تا گرفتن نتیجه در کنار شما خواهیم بود.

هزینه عمل لیپوماتیک چقدر است؟

موضوع بسیار مهمی که در خصوص عمل لیپوماتیک باید به آن توجه کنید انتخاب پزشک متخصص خوب است. حتی اگر مجبور شوید هزینه خیلی بیشتری پرداخت کنید حتما این کار را انجام دهید تا نتیجه دلخواهتان را به دست آورید. به طور کلی شریط بدنی خود فرد، میزان چربی که باید از بدن خارج شود، مدت زمانی که جراحی طول می کشد، تعداد پرسنل اتاق عمل و بیمارستان یا مرکز جراحی مد نظر متفاوت است.

اول از همه توجه داشته باشید که هزینه لیپوماتیک تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و با توجه به اینکه یک ناحیه یا چند ناحیه را می خواهید عمل کنید، بین 6 تا 30 میلیون باید پرداخت کنید. این هزینه در سال جاری حتی تا 60 میلیون هم رسیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های عمل لیپوماتیک به وب سایت رسمی جناب دکتر کامبیز ایزد پناه مراجعه فرمایید.

ترکیب عمل لیپوماتیک با سایر عمل‌ها

عمل لیپومتیک را می توان به صورت ترکیبی با بیش از یک عمل دیگر انجام داد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

نام عمل

توضیحات

لیپوماتیک + ابدومینوپلاستی

اگر پوست شما شل باشد علاوه بر لیپوماتیک عمل لیفت پوست هم برای شما انجام می شود. مثلا لیفت شکم ابدومینوپلاستی

لیپومتیک + تزریق چربی

چربی های خارج شده از بدن را می توان به نواحی دیگر مانند صورت، مچ پا، باسن و پشت دست تزریق کرد.

عمل لیپوماتیک برای آقایان

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا عمل لیپوماتیک فقط برای خانم هاست یا آقایان هم می توانند این عمل را انجام دهند؟ در واقع این عمل در میان آقایان نیز مرسوم است و برای تخلیه چربی در نواحی ران، سینه، کمر و شکم و پهلو استفاده می شود. تخلیه چربی و ایجاد سیکس پک، از جمله اقداماتی است که برای آقایان صورت می گیرد.

لیپوماتیک

مراقبت های قبل از عمل لیپوماتیک برای آقایان

توصیه های زیر برای قبل از عمل لیپوماتیک آقایان را جدی بگیرید:

مراقبت های قبل از عمل لیپوماتیک برای آقایان

عمل لیپوماتیک چقدر طول می‌کشد؟

اینکه عمل شما چقدر طول بکشد بستگی به این دارد که کدام ناحیه یا نواحی را می خواهید لیپوماتیک انجام دهید. به طور کلی با توجه میزان چربی که باید تخلیه شود 2 الی 4 ساعت زمان برای این عمل لازم است که این میزان می تواند کمتر یا بیشتر نیز شود.

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک

به طور کلی عمل لیپوماتیک عمل سختی به شمار نمی رود و دوره 3 روز الی 7 روز هفته طول می کشد. با این حال در نظر گرفتن نکات زیر می تواند به بهبود سریع تر شما کمک کند:

 • راه رفتن چند ساعت بعد از لیپوماتیک مشکلی ندارد اما انجام ورزش های سنگین ممنوع است.
 • تا یک ماه بعد از عمل لیپوماتیک از دخانیات و مشروبات الکلی نباید استفاده شود.
 • سبک رژیم غذایی شما بعد از عمل باید عوض شود تا دوباره چربی ها برنگردد.
 • شما باید تا مدت زمانی که پزشک شما تشخیص داده از گن استفاده کنید تا پوست شما شل نشود.
 • در عمل های لیپوماتیک ناحیه شکمی تا 72 ساعت بعد باید دراز بکشید و ننشینید.
 • نحوه دراز کشیدن شما نباید به گونه ای باشد که به زخم ها فشار وارد شود.
 • روز بعد از عمل می توانید حمام کنید اما چندین هفته استخر نروید.
 • محل زخم را مرتب بشورید و از آن مراقبت کنید تا دچار عفونت نشوید.
 • برای اینکه زخم های شما دچار عفونت نشود نکات بهداشتی را رعایت کنید.

تا زمانی که زخم های شما بهبود پیدا نکرده اند باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا به زخم های شما فشار وارد نشود. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

ورم بعد از عمل لیپوماتیک

ورم کردن بدن بعد از عمل لیپوماتیک کاملا طبیعی است. این ورم به مرور زمان کاملا از بین می رود و درصد خیلی بالایی از ورم تا هفته بعد از عمل جذب می شود. شدت این ورم ها 3 تا 4 هفته زیاد است. باقی مانده ورم نیز رفته رفته کاهش پیدا می کند به گونه ای که 6 ماه بعد از عمل لیپوماتیک شما دقیقا فرم دلخواه خود را خواهید دید.

چه کنیم تا ورم بعد از عمل لیپوماتیک زودتر کاهش پیدا کند؟

ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک

پزشکان متخصصی که عمل لیپوماتیک را انجام می دهند، توصیه می کنند که بعد از عمل لیپوماتیک، ماساژ صورت گیرد. این عمل به منظور بهبود سریع تر زخم ها انجام می شود چرا که انجام ماساژ در ناحیه ای که عمل لیپوماتیک صورت گرفته است، منجر به گردش خون بهتر در آن قسمت می شود. از دیگر مزایای ماساژ تخلیه مایعات زیر پوست و تخلیه خونابه است. البته توجه داشته باشید که نحوه ماساژ باید طبق دستورات پزشک صورت گیرد تا آسیبی به محل زخم وارد نشود.

معایب عمل لیپوماتیک

هر عمل جراحی، در کنار مزایایی که دارد، ممکن است عوارضی برای بدن داشته باشد که عمل لیپوماتیک نیز عوارض احتمالی دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

تغییرات بدن شما بعد از عمل لیپوماتیک

شما بلافاصله بعد از عمل می توانید تغییرات به وجود آمده را مشاهده کنید اما نتیجه دلخواه شما زمانی که ورم ها کاملا از بین برود یعنی 6 ماه بعد از عمل جراحی قابل مشاهده است.

عمل لیپوماتیک و یا رژیم لاغری

عمل لیپوماتیک نمی تواند منجر به کاهش وزن افراد شود و صرفا چربی اضافه بدن را خارج می کند تا بدن شما شکل و فرم بهتری به خود گیرد. عمل لیپوماتیک تا حد زیادی تناسب اندام شما را حفظ می کند. در واقع بسیاری از افراد در ابتدا رژیم میگیرند یا ورزش می کنند و سپس این چربی انباشه شده در برخی از قسمت های بدن را با لیپوماتیک خارج می کنند.

طبق نکات ذکر شده، پزشکان توصیه می کنند که تنها به انجام عمل لیپوماتیک دلخوش نکنند و در ابتدا فرد باید سبک زندگی خود را اصلاح کند و سپس این عمل را انجام دهد. ضمنا اینکه ادامه دادن رژیم اصولی بعد از عمل لیپوماتیک نیز باید ادامه پیدا کند.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک: زمان شروع، نحوه انجام و تأثیر ورزش

عده ای تصور می کنند که ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک ممنوع است این درحالی است که پزشکان به شدت توصیه می کنند اگر می خواهند نتیجه دلخواهی از عمل خود داشته باشند باید به حفظ تناسب اندام خود با ورزش توجه کنند. البته انجام ورزش نباید به صورت خودسرانه صورت گیرد و زمان شروع ورزش توسط پزشک تعیین می شود. شروع ورزش با حرکات ساده و سبک و سپس به صورت پیشرفته تر باید انجام شود.

زمان شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک بسته به قدرت بدنی فرد، شرایط بدنی او، ناحیه یا نواحی که عمل لیپوماتیک انجام داده و سن او متفاوت است. پزشک متخصص با در نظر گرفتن همه این فاکتورها و همچنین سابقه پزشکی شما، در خصوص زمان شروع ورزش تصمیم گیری می کند.

چه ورزش هایی برای بعد از لیپوماتیک مناسب است؟

نوع ورزش

توضیحات

ورزش های هوازی

یکی دو روز بعد از عمل جراحی باید پیاده روی را شروع کنید تا خون در بدن شما گردش پیدا کند. در روزهای اول شما فقط باید پیاده روی کنید و بسته به نظر پزشک متخصص دو یا سه هفته بعد می توانید دویدن را به آن اضافه کنید.

اگر شرایط بیرون رفتن از خانه را ندارید، پیاده روی در خانه را انجام دهید تا خون در پاها یا ریه های شما لخته نشود.

فعالیت های سنگین تر مانند رقصیدن یا دوچرخه سواری باید بعد از بهبود زخم ها صورت گیرد تا به زخم های شما فشاری وارد نشود.

تمرینات استقامتی

دو هفته بعد از عمل لیپوماتیک تمرینات استقامتی شما می تواند شروع شود البته شما باید این کار را خیلی آرام و با ملاحظه انجام دهید و اگر فشاری به شما وارد می شود، سریع تر انجام فعالیت را متوقف کرده و به پزشک خود اطلاع دهید.

انجام تمرینات استقامتی برای افرادی که عمل لیپوماتیک انجام داده اند منجر به سفت شدن پوست می شود به همین دلیل پزشکان انجام آن ها را توصیه می کنند.

تمرینات پایداری بال کرانچ

در این تمرینات شما به یک توپ نرم نیاز دارید. شما باید روی توپ دراز بکشید و پاهای خود را به زاویه 90 درجه روی زمین قرار دهید و پاها را از هم فاصله دهید. سپس روی توپ بخوابید و بلند شوید. این کار ده بار باید تکرار شود.

تمرینات پلانک جلو

در این تمرین، بازوهایتان روی زمین قرار می گیرد و بدنتان نیز باید در بالا قرار گیرد. بدن خود را روی بازوها و انگشتانتان نگه دارید و شکمتان را به داخل بکشید. این تمرین را در هر بار حرکت باید حداقل 20 ثانیه نگه دارید و به مروز زمان، مدت آن را افزایش دهید.

تمرینات پیچش روسی

این تمرین، قسمت جلویی شکم و عضلات موربی را تحت تاثیر قرار می دهد. به این صورت که شما باید پای خود را روی زمین بگذارید و صاف بنشینید و یک توپ را جلوی خود بگذارید. سپس بدن خود را بکشید تا عضلات ناحیه شکم شما فشرده شود. این کار را از چپ به راست و بالعکس انجام دهید و 10 بار انجام دهید.

کرانچ بایسیکل

کرانچ بایسیکل مختص عضلات شکمی است. شما در این تمرین باید روی زمین دراز بکشید و دستانتان را از پشت سر بگیرید. سپس سر خود را با استفاده از دست های خود به زانوهایتان بکشید و عمل دوچرخه زدن را انجام دهید.

سوالات متداول

برش هایی به طول 2 تا 5 میلی متر روی پوست ایجاد می شود و سچس لوله کانولا زیر پوست گذاشته می شود. خیر این عمل درد و خونریزی ندارد و اتفاقا جزو عمل های بسیار ساده در مقایسه با سایر عمل های پیکر تراشی به شمار می رود. در نتیجه فرد نگرانی خاصی در این باره نباید داشته باشد.

خیر. انجام این عمل هیچ تاثیری روی بارداری نخواهد گذاشت.

 • پهلوها
 • بازو
 • زیر باسن
 • ران
 • قسمت بالای سینه برای قایان
 • قفسه سینه
 • شکم و کمر

میزان ورم بسته به مقدار چربی که از بدن شما خارج شده است می تواند متغیر باشد. اگر شما سریع تر فعالیت های روزانه را شروع کنید، مایعات از بدن شما خارج می شود در نتیجه ورم ها زودتر از بین می رود. شدت ورم ها نهایتا 3 تا 4 هفته خواهد بود و بعد رفته رفته این ورم ها کاهش پیدا می کند.

بله اما زمان شروع ورزش بسته به نظر پزشک شما متفاوت است. معمولا از دو هفته بعد از عمل لیپوماتیک می توانید فعالیت های سبک را شروع کنید و سپس آن را به مرور زمان سنگین تر کنید.

انجام عمل لیپوماتیک، یا کمترین آسیب، زخم یا کبودی همراه است که چندان جدی نیستند و نهایتا تا دو هفته بعد از عمل کاملا خوب می شود. هر چه شما بیشتر نکات ذکر شده پزشک خود را گوش دهید، احتمال موقعیت عمل شما بیشتر خواهد بود و کبودی های شما نیز سریع تر از بین می رود ما در کل بدن تا بدن متفاوت است.

 • خونریزی در حین جراحی
 • جای زخم و کبودی در برخی افراد
 • عفونت
 • حساسیت فرد به لیدوکائین
 • آمبولی
 • برگشت پذیری چربی

چربی هایی که در عمل لیپوماتیک از بدن فرد خارج می شود برگشت پذیر نیست مگر اینکه فرد به توصیه های پزشک خود چه از نوع دارویی چه رژیم غذایی خود توجه نکند و دوباره در نواحی که عمل انجام داده، چربی اندوخته شود.

شما تقریبا 2 الی 4 سایز کم خواهید کرد.

این امر، به نظر پزشک شما بستگی دارد اما نمی توان میزان زیادی چربی را در یک جلسه خارج کرد چرا که ممکن است عوارض جدی برای فرد به وجود آورد.

عمل لیپوماتیک عمل سختی نیست و فرد از فردای عمل می تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد. با این حال همه نکاتی که در این مقاله ذکر شد یا پزشک به شما گفته باید رعایت شود. دوره نقاهت عمل لیپوماتیک 3 تا 7 روز است.

اگر چه بیماران از سن 18 سالگی به بعد می توانند این عمل را انجام دهند اما بیشتر متخصصان توصیه می کنند سن 20 تا 50 سال، بهترین سن برای انجام این عمل است.

لایه های چربی در عمل لیپوماتیک به صورت مایع آب شده و با نیروهای مکنده خارج می شوند به همین دلیل بعد از عمل لیپوماتیک ناهمواری در سطح پوست مشاهده نمی شود. همچنین احتمال آسیب دیدگی به اعضای داخلی بدن و عروق به حداقل می رسد. در نتیجه ریکاوری بسیار راحت تر است و خونریزی حین عمل نیز بسیار کمتر است. نتیجه عمل نیز بسیار قوی تر خواهد بود.

توصیه دکتر ایزدپناه استفاده از دستگاه پال است که جدیدترین تکنولوژی تخلیه چربی ها در کل دنیاست و با کمک این دستگاه می توان میزان چربی بیشتری را از بدن بیماران تخلیه کرد و عوارض بعد از عمل را به حداقل رسند. همچنین زمان ریکاوری با این دستگاه کمتر است.