ابتدا در یک جدول به صورت خلاصه موارد زیر تکمیل شود

موارد

توضیحات

موارد استفاده از عمل

لاغری موضعی و پیکرتراشی

مزایای عمل

بدون درد و خونریزی، نتیجه فوری، امکان تزریق چربی برداشته شده به سایر نقاط بدن

عوارض احتمالی عمل

کبودی و التهاب

سن مناسب یا توصیه شده

پس از اتمام دوران بلوغ

بیهوشی دارد یا خیر؟

دارد

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

ندارد

مدت زمان عمل

۱.۵ تا ۲.۵ ساعت

احتمال موفقیت

صد درصد

مدت دوران نقاهت

۳ تا ۷ روز

 

چطور از شر چربی های اضافی خود خلاص شویم؟ لیپوماتیک غرب تهران به دنبال تحقق یافتن همین آرزوی دیرینه انسان است. مردان و زنان بسیاری را می بینیم که در تلاش هستند تا با هر روش ممکن وزن خود را کاهش داده و به اندامی متناسب برسند اما واقعا چه تعداد از آن ها در رسیدن به هدف خود موفق هستند؟ با عمل لیپوماتیک می توانید این راه صد ساله را به راحتی در یک شب طی کنید.

ما در لیپوماتیک غرب تهران چه می کنیم؟ لیپوماتیک یک روش ایمن و زود بازده برای حذف چربی های بدن می باشد. شما می توانید عمل لیپوماتیک را برای تمام قسمت های چاق بدن مانند شکم، پهلو، بازو ، ران و هر قسمت دیگری که چربی اضافی دارد به کار ببرید.

فهرست مقاله

جراحی لیپوماتیک یکی از روش های پیکرتراشی است که از یک سو کمترین عارضه و خطر را داشته و از سویی دیگر نتیجه صد درصدی دارد. اکنون انجام عمل لیپوماتیک یکی از پرطرفدارترین روش های برداشتن چربی و رسیدن به زیبایی اندام است که توسط پزشک متخصص زیبایی و جراحی پلاستیک صورت می گیرد.

از این روش درمانی و لاغری معمولا برای مناطقی از بدن استفاده می شود که چربی اضافه زیادی دارند و نمی توان از طریق ورزش یا انواع رژیم های لاغری و درمان های سنتی آن ها را به شکل مورد نظر رساند. همچنین از جمله نتایج جذاب لیپوماتیک این است که شما می توانید چربی های تخلیه شده از یک قسمت را به قسمت دیگری از بدن خود تزریق کنید.

در صورتی که در محدوده غرب تهران به دنبال یک مرکز تخصصی زیبایی و لاغری هستید تیم درمانی دکتر کامبیز ایزد پناه می تواند گزینه ای طلایی باشد. فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی مانند لیپوماتیک باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد بنابراین کار را به کاردان بسپارید.

لیپوماتیک غرب تهران

برای چه نقاطی از بدن می‌توان از عمل لیپوماتیک استفاده کرد؟

همانطور که در معرفی کلی لیپوماتیک غرب تهران اشاره کردیم علت اصلی محبوبیت این نوع پیکرتراشی فراگیر بودن آن است. به این معنا که شما می توانید از جراحی لیپوماتیک برای لاغری تقریبا تمام قسمت های بدن که چربی اضافه دارند استفاده کنید. در حقیقت با وجود جراحی لیپوماتیک دیگر نیاز نیست که نگران چاقی هیچ کجای بدن خود باشید.

لیپوماتیک شکم و پهلو در غرب تهران

لیپوماتیک را می توان موثرترین روش برای خلاصی از چربی های شکم و پهلو دانست که می تواند آن ها را بدون درد و خونریزی از بدن شما حذف کند. توجه داشته باشید که این عمل تنها برای افراد چاق نیست بلکه تمام کسانی است که به دنبال یک شکم صاف و خوش فرم هستند می توانند جراحی لیپوماتیک را انجام دهند.

لیپوماتیک باسن در غرب تهران

لیپوماتیک باسن که به آن لیفت برزیلی نیز گفته می شود روشی است که با آن می توان به محبوب ترین اندام ممکن برای بانوان یعنی ساعت شنی رسید. در این روش چربی های تخلیه شده از شکم و پهلو را به باسن تزریق می کنند که موجب حجم گرفتن و برجسته شدن آن می گردد. توجه داشته باشید که در این روش احتمال ریزش ۳۰ تا ۴۰ درصدی چربی ها در یک ماه نخست وجود دارد.

لیپوماتیک بازو در غرب تهران

بسیار هستند زنان و مردانی که از چاقی و شل شدن چربی های ناحیه بازوی خود رنج می برند زیرا این چربی شل و آویزان می تواند زیبایی هر لباسی را تحت الشعاع خود قرار دهد. این مشکل که آمار آن در بانوان بیشتر است از طریق یک جراحی لیپوماتیک در غرب تهران به راحتی قابل حل می باشد.

متخصص زیبایی و جراح پلاستیک برای لاغر کردن بازوها در طی یک جلسه نه چندان طولانی ابتدا چربی های اضافی را تخلیه کرده سپس با عمل لیفتینگ بازو و پوست آن را به حالت مطلوب و خوش فرم تغییر می دهد.

 توجه داشته باشید که کیفیت این عمل بیش از هر چیز در گرو مهارت و تجربه پزشک می باشد.

جلب رضایت شما عزیزان هدف اصلی دکتر ایزد پناه است. برای مشاهده نمونه کارهای حرفه ای دکتر کافیست پیج اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

لیپوماتیک ران در غرب تهران

یکی از شکایت های پر تکرار زنان به ویژه در اوایل میانسالی چاقی بیش از اندازه ران ها می باشد که زمینه ژنتیکی و سابقه خانوادگی نقش اصلی را در آن ایفا می کند. بنابراین بعید به نظر می رسد که بتوان این نوع چربی ریشه دار را صرفا با انواع رژیم و ورزش از بین برد. در چنین حالتی بهترین راه حل، لیپوماتیک ران است. این نوع لیپوماتیک برای هر دو بخش داخلی و خارجی ران قابل انجام است و موجب زیبایی و تناسب کل پا می گردد.

لیپوماتیک غبغب در غرب تهران

غبغب داشتن برای هر فردی ناخوشایند است. وجود این چربی اضافی نابهنجار نه تنها بر روی زیبایی ظاهر اثر می گذارد بلکه حتی سن فرد را بیش از آنچه که هست نشان می دهد. اگر تا به امروز نمی دانستید که با غبغب خود چه کنید حال می دانید که لیپوماتیک راه نجات شماست.

لیپوماتیک درشت نی در غرب تهران

یکی دیگر از اندام هایی که چاقی بیش از حد آن می تواند آزار دهنده باشد ساق پا است. در این جا نیز لیپوماتیک کاربرد داشته و این امکان وجود دارد که با استفاده از بی حسی موضعی چربی های اضافی ساق پا بدون هیچگونه جراحت و خونریزی از بافت داخلی بدن جدا شوند.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

اصل اول تمام جراحی های زیبایی در عمل لیپوماتیک نیز صدق می کند و آن برگزاری جلسات مشاوره پیش از عمل با پزشک متخصص و مجرب می باشد. پس از این مرحله و تصمیم گیری نهایی حال باید متخصص بیهوشی نوع بیهوشی یا بی حسی بیمار را با توجه به وضعیت سلامت جسمی و سن بیمار تعیین کند. در این مرحله دو گزینه برای انتخاب وجود دارد که یکی بیهوشی کامل و دیگری بی حسی نخاعی می باشد. ترجیح متخصصان بیهوشی کامل است زیرا در این روش عضلات بیمار شل شده و تخلیه چربی ها بسیار راحت تر است.

پس از بیهوشی یا بی حسی، متخصص جراح زیبایی و پلاستیک با استفاده از دستگاهی به نام کانولا در محل چربی ها ویبره (لرزش) ایجاد کرده و از این طریق چربی های اضافی را از بافت بدن جدا می کند. در حقیقت لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن است که از ارتعاشات برای جداسازی چربی ها بهره می برد.

کانولا لوله ای بسیار نازک است که انواع مختلفی دارد و از آن برای خارج کردن مایعی از داخل بدن استفاده می شود. در عمل لیپوماتیک یک نیروی مکانیکی الکتریکی، این کانول وارد شده در داخل بدن را به ارتعاش درآورده و موجب نرم و خرد شدن لایه های چربی که در زیر و اطراف لوله کانولا قرار دارند می گردد.

در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد بنا به صلاح دید پزشک در مرحله آخر این چربی های خارج شده به قسمت دیگری از بدن مانند باسن و سینه تزریق می شوند. در عمل لیپوماتیک چربی های اضافی با حداقل آسیب و تنها با کمی خرد شدن از بدن جدا می شوند و این قابلیت را دارند با عبور از صافی های مخصوص برای حجم دهی اندام هایی همچون سینه و باسن به طور مجدد استفاده شوند.

شیوه بیهوشی برای عمل لیپوماتیک

همانطور که پیشتر اشاره کردیم عمل لیپوماتیک غرب تهران با هر تکنیکی که انجام شود دو گزینه برای بیهوش کردن بیمار وجود دارد. در روش اول جراحی با بیهوشی کامل و عمومی بیمار انجام می شود اما روش دوم بی حسی موضعی نام دارد که یک حالت نیمه خواب است و فرد در ناحیه مورد عمل احساسی ندارد.

به طور معمول اینطور در نظر گرفته می شود که اگر حجم چربی خارج شده از بدن بیمار بین ۱ تا ۲ لیتر باشد مانند لیپوماتیک غبغب یا ساق پا از بی حسی موضعی استفاده می کنند اما اگر بیش از این باشد باید بیمار بیهوشی کامل دریافت کند زیرا مدت زمان عمل طولانی تر خواهد بود و بی حسی موضعی در طولانی مدت می تواند عوارضی از جمله مشکلات تنفسی برای بیمار ایجاد کند.

دستگاه لیپوماتیک چگونه کار می‌کند؟

دستگاه لیپوماتیک شکلی از عملکرد لیپوساکشن را دارد که با استفاده از ارتعاشات، سلول های چربی را از بافت متصل به بدن جدا می کند. در این روش از امواج اینفراسونیک با نوسان های ثابت برای جدا کردن سلول های چربی استفاده می شود. بنابراین آن چه که در لیپوماتیک موجب حزف چربی ها می گردد یک لرزش است. در حال حاضر بهترین دستگاه برای تخلیه چربی ها دستگاه پال می باشد.

این لرزش با استفاده از امواج صوتی غیر قابل شنیدن که فرکانس ثابت بسیار پایینی دارد ایجاد شده و هیچ آسیبی به بافت های همجوار نمی رساند. عملکرد دستگاه لیپوماتیک تنها ایجاد این لرزش و خرد کردن سلول های چربی اضافی برای ساکشن کردن به بیرون از بدن است و ضرری برای سایر اعضای بدن ندارد.

تنها برشی که در عمل لیپوماتیک غرب تهران انجام می شود برش بسیار کوچکی است که برای ورود لوله نازک کانولا به داخل بدن جهت مکیدن و خروج چربی های خرد شده زده می شود. این لوله وارد بدن شده و با چرخش ناشی از ارتعاش ایجاد شده چربی های اضافی را شکسته و از بدن خارج می کند.

لیپوماتیک غرب تهران

هر نوع چربی که داشته باشید با این روش هیچ نگرانی برای آب کردن آن ها نخواهید داشت زیرا لیپوماتیک این قابلیت را دارد که چربی های سفت و سرسخت را نیز با استفاده از دستگاه خلاء از بدن شما خارج کند. پزشک متخصص در ابتدا بر روی چربی های نرم تر تمرکز کرده و پس از تخلیه آن ها سراغ چربی های قدیمی تر و سفت تر می رود.

مزایای عمل لیپوماتیک غرب تهران

عمل لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش های برداشت چربی مزایایی دارد که آن را به یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی در چند سال اخیر تبدیل کرده است.

از جمله مزایای خاص این عمل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نیاز به مشاوره دارید؟

اگر به دنبال جراحی لیپوماتیک در محدوده غرب تهران هستید می توانید این عمل زیبایی را با تمام مزایای فوق و کمترین عارضه ممکن توسط تیم زیبایی دکتر ایزد پناه با اطمینان خاطر از نتیجه انجام دهید. تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره رزرو کنید.

چه کسانی از لیپوماتیک بهترین نتیجه را می‌گیرند؟

اگر به دنبال انجام عمل لیپوماتیک در غرب تهران هستید ابتدا باید بدانید که آیا این جراحی گزینه مناسبی برای شما هست یا خیر. با توجه به اینکه تمرکز اصلی عمل لیپوماتیک بر روی حذف چربی های زیر جلدی می باشد این روش کمترین عارضه را برای بدن فرد به همراه دارد.

با این حال اگر یکی از موارد زیر شامل حال شما می گردد احتمالا باید برای انجام این عمل بیشتر فکر و مشورت کنید:​

از جمله نکات قابل توجه استعمال دخانیات است. به یاد داشته باشید که انجام عمل لیپوماتیک برای کسانی که استعمال دخانیات دارند می تواند خطرناک باشد به همین دلیل معمولا توصیه می شود که حداقل برای مدت یک ماه قبل و بعد از انجام عمل لیپوماتیک از استعمال دخانیات اجتناب شود.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن و لیپولیزر

لیپوماتیک روشی صد درصد موثر جهت رفع چربی های اضافی بدن به شکل موضعی و یکنواخت می باشد که کاملا بی خطر بوده و سهولت آن به اندازه ای است که یک جراحی سرپایی شناخته می شود. از جمله مزایای قابل توجه روش لیپوماتیک عدم نیاز به برش عمیق و بخیه است به همین دلیل جراحی با روش لیپوماتیک دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و بیمار در عرض یک هفته به روال طبیعی زندگی خود باز می گردد.

در این روش چربی ها با گرما سوزانده نمی شوند بنابراین کمترین آسیبی به بافت های همجوار نرسیده و به راحتی می توان از چربی طبیعی بدن خود فرد برای حجم دهی به سایر اندام و ایجاد تناسب ساعت شنی بهره برد. لیپوساکشن به روش های مختلفی انجام می شود که لیپوساکشن بادکرده، اولترا سوند و خود-رو از جمله روش های اصلی آن است.

علی رغم تفاوت های موجود در هر کدام از این روش ها به طور کلی می توان گفت که لیپوساکشن در مقایسه با لیپوماتیک بسیار فیزیکی تر بوده و دخالت مستقیم پزشک بیشتر می باشد به همین دلیل عوارض و درد آن نیز بیشتر است. همچنین در لیپوساکشن احتمال ایجاد ناهمواری در پوست پس از عمل بیشتر است.

در روش لیپولیز نیز از لیزر برای ایجاد گرما و سوزاندن چربی ها استفاده می شود که در مقایسه با روش لیپوماتیک می تواند عوارض بیشتری از جمله آسیب به بافت های همجوار را به همراه داشته باشد. همچنین در روش لیپولیز بر خلاف لیپوماتیک امکان استفاده دوباره از چربی ها برای تزریق به نقاط دیگر بدن وجود ندارد.

لیپوماتیک غرب تهران

مزایای انجام لیپوماتیک غرب تهران در مقایسه با سایر روش ها عبارت است از:

جلسه قبل از لیپوماتیک غرب تهران

اولین و مهم ترین اقدامی که باید پیش از عمل لیپوماتیک انجام دهید یک مشورت خوب است. منظور مشورت با پزشک متخصص و ماهری است که در حوزه جراحی لیپوماتیک و سایر روش های برداشتن چربی اضافی بدن تجربه و تخصص داشته باشد. هرگونه شتاب و تصمیم گیری غلط بدون مشورت درست می تواند سلامت شما را به خطر بیندازد و عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

بنابراین گام اول رهایی از چاقی و چربی های اضافی بدن با انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص برداشته می شود. با بالا گرفتن تب انجام جراحی های زیبایی تعداد کسانی که تخصص و صلاحیت لازم برای انجام این جراحی ها را ندارند اما دست به انجام آن می زنند هر روز در حال افزایش است از این رو باید بسیار دقت داشته باشید که در دام این فریبکاران نیفتید و به بهانه هزینه کمتر سلامتی خود را نبازید.

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام لیپوماتیک را دارید کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین‌ها در غرب تهران است.

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره حرفه ای و صادقانه با در نظر گرفتن رضایت بیمار و حفظ سلامت او از جمله اولویت های اصلی دکتر ایزد پناه می باشد. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. می توانید عمل لیپوماتیک خود را با خیالی آسوده به دستان دکتر ایزد پناه بسپارید.

حال با پشت سر گذاشتن مراحل انتخاب پزشک ماهر و مجرب و جلسات مشاوره، نوبت به انجام عمل لیپوماتیک می رسد که باید نکاتی را قبل از عمل در نظر داشته باشید:

هزینه عمل لیپوماتیک در غرب تهران چقدر است؟

این پرسش که هزینه عمل لیپوماتیک غرب تهران چقدر است به ازای هر بیمار می تواند تا حدودی متفاوت باشد و جلسه مشاوره با پزشک متخصص است که هزینه را تعیین می کند. عوامل مختلفی از جمله شرایط بدنی بیمار، محل انجام لیپوماتیک، مدت زمان جراحی، مرکز درمانی انجام عمل و تیم جراحی در هزینه عمل لیپوماتیک غرب تهران نقش دارند.

همچنین دو مرحله ای بودن عمل یعنی تزریق چربی های برداشته شده به سایر نقاط در هزینه آن موثر خواهد بود. علاوه بر هزینه های مستقیم باید سایر هزینه های جانبی مانند گن مخصوص و مراقبت های پس از جراحی را نیز در نظر داشته باشید.

ترکیب عمل لیپوماتیک با سایر عمل‌ها در غرب تهران

 در صورتی که پزشک متخصص اعلام رضایت نماید این امکان وجود دارد که در برخی موارد عمل لیپوماتیک در ترکیب با سایر عمل های زیبایی مانند جراحی زیبایی بینی و صورت یا ماموپلاستی به طور همزمان صورت گیرد.

همانطور که چندین بار اشاره کردیم در بسیاری از موارد می توان چربی برداشته شده از یک ناحیه را به سایر نقاط بدن مانند باسن و پستان ها تزریق نمود که این خود یک جراحی ترکیبی است. همچنین در بیمارانی که مشکل شلی و افتادگی پوست دارند می توان همزمان با لیپوماتیک عمل لیفت شکم یا همان ابدومینوپلاستی را نیز انجام داد.

عمل لیپوماتیک برای آقایان در غرب تهران

اگر فکر می کنید که عمل لیپوماتیک ویژه بانوان است و در میان آقایان طرفدار ندارد اشتباه می کنید. لیپوماتیک غرب تهران یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند به آقایان کمک کند تا در کنار ورزش و رژیم غذایی در مدت زمانی کوتاه به تناسب اندام و سیکس پک برسند. انجام لیپوماتیک در نواحی شکم و پهلو، ران، سینه و کمر می تواند هیکل آقایان را به سمت ترکیبی ورزشکاری و عضله ای ببرد.

عمل لیپوماتیک چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان این عمل به ناحیه و حجم چربی های اضافی بستگی دارد. این عمل به طور میانگین حدود ۱.۵ تا ۲.۵ ساعت زمان می برد. در صورت استفاده از بی حسی موضعی توصیه می شود که لیپوماتیک نواحی مختلف به طور همزمان در یک جلسه انجام نشده و این بازه زمانی در چند جلسه تقسیم گردد.

لیپوماتیک غرب تهران

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک غرب تهران

از جمله مزایای قابل توجه عمل لیپوماتیک غرب تهران دوره نقاهت کوتاه مدت آن در مقایسه با سایر روش ها می باشد. این دوره معمولا در اکثر بیماران ظرف مدت یک هفته به پایان می رسد. رعایت نکات زیر در پشت سر گذاشتن سریع و اسان دوره نقاهت بسیار موثر است:

از جمله مهم ترین مراقبت های پس از جراحی لیپوماتیک غرب تهران پوشیدن گن مخصوص می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه حاصل از جراحی داشته باشد. پوشیدن گن به طور معمول ۲ تا ۳هفته است اما امکان دارد که تا ۶ هفته نیز ادامه داشته باشد.

ضرورت پوشیدن گن به دلیل فضای خالی ایجاد شده بین عضلات و پوست بعد از برداشتن چربی های اضافی میان بافت می باشد که احتمال شلی و افتادگی پوست را ایجاد می کند. در نتیجه فرد با پوشیدن گن مخصوص پوست را با فشار به عضلات چسبانده و مانع افتادگی می شود. علاوه بر این در صورت تزریق چربی پوشیدن گن موجب حفظ فرم جدید بدن می گردد.

توجه داشته باشید که باید بهداشت فردی را در استفاده از گن به دقت رعایت نموده و این لباس نباید آلوده به خون و سایر مایعات بدن باشد زیرا می تواند موجب عفونت زخم های کوچک ناشی از جراحی شود. در صورت آلوده شدن لازم است که گن را با آب گرم و مایع شوینده ضدعفونی کنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک