موارد

توضیحات

موارد استفاده از عمل

شکم و پهلو

مزایای عمل

·       از بین رفتن محل برش ها بعد از مدتی

·       حذف کامل توده های چربی از شکم و پهلو

·       کم بودن میزان خونریزی

·       کوتاه بودن دوره نقاهت

·       برداشتن چربی های اضافی و پوست شل شده بدن

عوارض احتمالی عمل

·       احتمال بروز عدم قرینگی

·       امکان تیرگی در ناحیه شکم

·       کاهش حس لامسه

·       احتمال نیاز به ترمیم

·       کبودی

·       عفونت

·       تغییر رنگ پوست

سن مناسب یا توصیه شده

18 به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله بیهوشی کامل مورد نیاز است

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

24 ساعت الی 48 ساعت

مدت زمان عمل

1 تا 5 ساعت بسته به عوامل مختلف متغیر است.

احتمال موفقیت

زیاد

مدت دوران نقاهت

دو تا سه هفته

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

همه چیز درباره ابدومینوپلاستی از زبان دکتر کامبیز ایزدپناه

فهرست محتوا

یکی از روش های جدیدی که برای برداشتن و از بین بردن چربی های اضافه شکم وجود دارد، ابدومینوپلاستی است. این عمل که به آن تامی تاک (Tummy Tuck ) نیز گفته می شود، در آن پوست و چربی اضافی شکم را برمی دارند. این جراحی همچنین عضلات را سفت می کند و می تواند برای زنانی که بارداری های زیادی داشته اند یا هر کسی که وزن زیادی از دست داده است و پوست او شل شده مناسب باشد.

ابدومینوپلاستی روشی است که با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت کردن عضلات دیواره شکم، شکم شما را صاف می کند. این روش نباید به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن استفاده شود و در آن صرفا فقط عضلات اضافی شکمی از بدن جدا می شود.

ابدومینوپلاستی یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی است که در سراسر جهان انجام می شود. تخمین زده می شود که بیش از 800000 نفر در هر سال این عمل را انجام می دهند و باعث شده است ششمین عمل زیبایی رایج به شمار رود. هدف اصلی ابدومینوپلاستی تغییر شکل بدن با برداشتن پوست و بافت چربی اضافی برای بازسازی دیواره شکم است. از زمان تصور اولیه آن یعنی بیش از یک قرن پیش، جایگزین های جراحی مختلفی پیشنهاد شده است ما هنوز محبوبیت زیادی دارد.

گاهی اوقات ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن ترکیب می شود. ابدومینوپلاستی در ترکیب با لیپوساکشن شکم و پهلوها می تواند چربی های سرسخت را که ممکن است در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم باشند، از بین ببرد.

ابدومینوپلاستی جایگزینی برای کاهش وزن نیست و بیماران باید قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی به وزن مورد نظر خود برسند.

 با این حال، اگر چربی زیر پوستی در اطراف شکم خود دارید که علیرغم بهترین تلاش ‌های شما برای کاهش وزن باقی می‌ ماند، جراح پلاستیک دارای مجوز می‌تواند برای کانتور کردن بهتر قسمت میانی، لیپوساکشن را در عمل ابدومینوپلاستی انجام دهد.

تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره و ویزیت با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

ابدومینوپلاستی

چرا ابدومینوپلاستی انجام دهیم؟

جراحی ابدومینوپلاستی معمولاً به دلایل سلامتی مورد نیاز نیست و بیشتر جنبه زیبایی دارد. ترمیم زیبایی شکم می تواند به بهبود ظاهر کمک کند، به خصوص پس از افزایش یا کاهش وزن زیاد. جراحی ابدومینوپلاستی به صاف شدن قسمت پایین شکم و سفت شدن پوست کشیده شده کمک می کند.

اطلاعات جدول زیر به شما در درک بهتر این موضوع کمک می کند:

موارد مشکل ساز بدن

توضیحات

پوست شل شده

پوست بدن مخصوصا شکم به دلایل متعددی مانند بارداری یا اضافه وزن ممکن است دچار افتادگی شود و شل شدگی شود. در این حالت انجام ورزش هایی مانند دراز و نشست کمک چندانی به شما نخواهد کرد پس در اینجاست که ابدومینوپلاستی به داد شما خواهد رسید.

اگر چه عمل لیپوساکشن نیز تا حد زیادی می تواند چربی های زیرپوستی شما را از بین ببرد و برخی مشکلات مربوط به فرم بدن شما را اصلاح کند اما تشخیص نهایی اینکه کدام عمل برای شما بهتر است بر عهده پزشک متخصص است.

دو حبابی شدن یا دو تکه شدن شکم

در برخی از بیماران پیش می آید که وقتی به شکم خود در آیینه نگاه می کنند، احساس می کنند که شکم آن ها دو تکه شده و به دو قسمت بالای ناف و پایین ناف تقسیم شده است. عمل جراحی ابدومینوپلاستی می تواند به فرد کمک کند تا پوست بدن او به حالت قبلی برگردد.

اخم کردن ناف

یک ناف طبیعی به صورت گرد یا بیضی شکل است اما اگر شکل ظاهری آن به گونه ای باشد که انگار شبیه اخم است، یعنی پوست شکم شما اضافه دارد یا اطراف آن را چربی گرفته است.

چین شکمی

داشتن چین روی شکم نیز یکی دیگر از مواردی است که با عمل ابدومینوپلاستی برطرف می شود تا این چیک و چروک ها و تاخوردگی های روی پوست از بین برود. این چروک ها به دلیل وجود پوست اضافی است که روی هم به صورت چین خوردگی قرار می گیرد و با این عمل جراحی درست می شود.

آویزان بودن شکم

وقتی پوست شکم شما به سمت پایین آویزان شود فرم نه چندان جالبی به بدن شما می دهد. در این جاست که ابدومینوپلاستی می تواند مشکل شما را برطرف کند.

چین و چروک پوست شکم

وقتی پوست شکم این گونه به نظر می رسد که از شدت چین و چروک مچاله شده است، انجام عمل ابدومینوپلاستی می تواند به فرد کمک کند تا پوست بدن او به وضعیت قبلی برگردد.

انواع ابدومینوپلاستی

بسته به نتایجی که می خواهید از این عمل بگیرید، این جراحی می تواند از یک تا پنج ساعت طول بکشد. جراحی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. اگر برای انجام این عمل به خارج از شهر سفر می‌کنید، از شما خواسته می‌شود یک شب در هتل بمانید. لیپوساکشن ممکن است همزمان با عمل شما توصیه شود یا نشود.

بیهوشی شما از نوع عمومی خواهد بود که شما را در طول عمل به خواب می برد. کسی را به عنوان همراه داشته باشید که بتواند شما را به خانه برساند. همچنین به کسی نیاز دارید که حداقل شب اول بعد از عمل در کنار شما بماند.

ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

ابدومینوپلاستی کامل

 این گزینه برای بیمارانی است که به بیشترین اصلاح در قسمت شکم نیاز دارند. برش در خط بیکینی، تقریباً در همان سطح موهای ناحیه تناسلی ایجاد می شود. طول شکاف بستگی به مقدار پوست اضافی دارد. سپس جراح شما پوست و ماهیچه را در صورت نیاز دستکاری کرده و شکل می دهد.

همچنین با این روش یک برش در اطراف ناف شما ایجاد می شود، زیرا لازم است ناف شما از بافت اطراف آزاد شود.  در عمل ابدومینوپلاستی کامل، عضلات شکمی شما کاملا همتراز می شود و چربی ها و پوست اضافه شکم شما برداشته می شود، سوراخ جدیدی برای ناف شما به نسبت بدن شما در نظر گرفته می شود و در جای خود قرار می گیرد و در نهایت پوست باقی مانده بدن شما از دو طرف به هم کشیده شده و بخیه می شود.

ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی

ابدومینوپلاستی مینی با برش های کوتاه تری انجام می شود و اغلب در افرادی انجام می شود که پوست اضافی کمتری دارند. ناف شما به احتمال زیاد در این نوع عمل حرکت نمی کند. پوست شما بین خط برش و ناف شما جدا می شود. این روش معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد.

در این عمل یک برش بزرگ سر تا سری زیر شکم شما زده می شود، چربی های اضافی بدن شما برداشته می شود و همچنین پوست های اضافی بدن برداشته می شود. به طور کلی در عمل ابدومینوپلاستی مینی، به دلیل کمتر بودن برش ها، جای زخم ها کمتر است و دوره نقاهت فرد نیز کوتاه تر خواهد بود.

ابدومینوپلاستی اطراف شکم

ابدومینوپلاستی مینی با برش های کوتاه تری انجام می شود و اغلب در افرادی انجام می شود که پوست اضافی کمتری دارند. ناف شما به احتمال زیاد در این نوع عمل حرکت نمی کند. پوست شما بین خط برش و ناف شما جدا می شود. این روش معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد.

در این عمل یک برش بزرگ سر تا سری زیر شکم شما زده می شود، چربی های اضافی بدن شما برداشته می شود و همچنین پوست های اضافی بدن برداشته می شود. به طور کلی در عمل ابدومینوپلاستی مینی، به دلیل کمتر بودن برش ها، جای زخم ها کمتر است و دوره نقاهت فرد نیز کوتاه تر خواهد بود.

ابدومینوپلاستی معکوس

برخی موارد بنا به تخشیص پزشک، وقتی شما کاهش وزن شدید و ناگهانی داشته اید یا پوست اضافی در ناحیه شکمی شما ایجاد شده باشد، این عمل برای شما صورت می گیرد. یک برش زیر استخوان سینه شما زده می شود و پوست شما را به سمت بالا می کشند که به آن ابدومینوپلاستی معکوس می گویند.

فهرست مقاله

مزایای عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی، عملی است که برای زیبایی به کار گرفته می شود و چندان جنبه درمانی ندارد. بیش از 90 درصد از افرادی که این عمل را انجام داده اند رضایت کامل داشته اند و گفته اند اگر به عقب برگردند دوباره این عمل را انجام می دهند.

جدول زیر، برخی از مزایای بسیار مهم عمل ابدومینوپلاستی را نشان می دهد:

 

مزایا

توضیحات

کاهش بی اختیاری ادرار

برخی از خانم ها بعد از زایمان طبیعی ممکن است در هنگام ورزش، عطسه، سرفه و خندیدن دچار بی اختیاری ادرار شوند. تحقیقات نشان می دهد که عمل ابدومینوپلاستی در افرادی که بی اختیاری ادرار در آن ها با دارو درمان نمی شود بسیار کمک کننده است.

بهبود فتق شکم

زمانی که روده ها یا بافت شکم از محدوده نرمال شکم جلوتر رود، فتق شکمی به وجود می آید. انجام عمل ابدومینوپلاستی می تواند این مشکل را در اطراف برطرف کند.

اصلاح فرم شکمی بدن

حاملگی های متعدد یا کاهش وزن زیاد می تواند منجر به بد شکل شدن فرم ظاهری شکم شود. عمل ابدومینوپلاستی می تواند پوست و چربی اضافی بدن را از بین ببرد و شکم را صاف کند.

مشکلات ضعف در عضلات شکم می تواند به ستون فقرات نیز فشار بیاورد و آن را به جلو هدایت کند. خوشبختانه عمل ابدومینوپلاستی می تواند ستون فقرات شما را به حالت طبیعی اولیه خود برگرداند.

از دیگر عمل ابدومینوپلاستی عبارت اند از:

ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

معایب عمل ابدومینوپلاستی

همانطور که انتظار می رود، پس از جراحی درد و تورم خواهید داشت. پزشک در صورت نیاز داروهای ضد درد تجویز می کند. درد ممکن است چند هفته طول بکشد. همچنین ممکن است در همان مدت زمان بی حسی، کبودی و خستگی داشته باشید.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی خطرات خاصی دارد که ممکن است جدی یا تهدید کننده زندگی هم باشد. هنگام تصمیم گیری برای انجام چنین روشی، توصیه می شود که فواید آن را با خطرات و عوارض احتمالی مقایسه کنید. از این رو، همه بیماران باید از تمام خطراتی که خود را در معرض آن قرار می دهند مطلع شوند. عوارض شدید اما در موارد نادری رخ می دهد که شامل لخته شدن خون، عوارض قلبی و ریوی یا عفونت است.

عفونت و لخته شدن خون یک خطر بالقوه جدی پس از ابدومینوپلاستی است، اما به ندرت رخ می دهد. عفونت معمولا با آنتی بیوتیک درمان می شود. به بیماران توصیه می شود که در اسرع وقت پس از جراحی راه بروند تا خطر ایجاد لخته خون در آن ها به حداقل برسد.

یکی از مشکلات رایج بعد از ابدومینوپلاستی جمع شدن مایع زیر پوست است. جراح می تواند مایع را با سوزن خارج کند.

مانند هر جراحی دیگری، خطراتی وجود دارد. اگر گردش خون ضعیف، دیابت، بیماری قلبی، ریوی یا کبدی دارید یا اگر سیگار می کشید، ممکن است خطر بروز عوارض را افزایش دهید.

عوارض می تواند شامل موارد زیر باشد:

البته معایب ذکر شده برای این عمل در موارد نادر و در صورتی که دستورالعمل های پزشک خود را انجام ندهید اتفاق می افتد. عمل‌های ترمیمی و زیبایی پیچیده و سخت هستند. اما با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست.

تفاوت انواع ابدومینوپلاستی

برخی از مهمترین تفاوت های ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینوپلاستی عبارت اند از:

تفاوت ابدومینو پلاستی با سایر روش‌ها

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن چیست ؟

عمل ابدومینوپلاستی برای لاغری استفاده نمی شود و نباید به آن به عنوان یک درمان چاقی نگاه کرد. این عمل که بیشتر جنبه زیبایی دارد برای خانم هایی مناسب است که بعد از بارداری یا کاهش وزن، پوست آن ها شل و آویزان شده و می خواهند به فرم دلخواه بدنی خود برسند.

عمل جراحی لیپوساکشن، در دیگر قسمت های بدن مانند ران، بازو و پاها نیز صورت می گیرد. در عمل لیپوساکشن، چربی های اضافی بدن در نواحی مد نظر شما برداشته می شود و فرم دلخواه بدن شما صورت می گیرد.

عمده ترین تفاوت عمل ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن در این این است که عمل لیپوساکشن جنبه درمانی هم دارد. دیگر تفاوت این دو عمل در این است که چربی ها و پوست اضافی بدن در عمل ابدومینوپلاستی جدا می شود اما در لیپوساکشن جدا نمی شود.

در عمل لیپوساکشن، برش های کوچکی در ناحیه مد نظر برای جراحی زده می شود و یک لوله خیلی نازک از میان این برش ها به بدن وارد می شود. سپس چربی اضافی بدن در آن ناحیه از طریق این لوله به بدن مکش پیدا می کند این در حالی است که در عمل ابدومینوپلاستی پوست و چربی اضافی از بدن فرد جدا می شود و سپس دو طرف باقی مانده پوست را به هم می رسانند و از طریق بخیه زدن به هم متصل می کنند.

توجه داشته باشید که هیچ کدام از دو روش ذکر شده در بالا جایگزین لاغری نیستند و شما همچنان باید بعد از عمل به رژیم گرفتن و ورزش کردن ادامه دهید.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست ؟

جراحی لاغری برخلاف ابدومینوپلاستی، یک روش درمانی برای لاغری به شمار می رود و یک کاندیدای مناسب برای انجام عمل کاهش وزن یا جراحی لاغری باید دارای ویژگی های زیر‌ باشد:

برخی از رایج ترین انواع جراحی لاغری عبارت اند از:

نام جراحی لاغری

توضیحات

باند کردن معده

در عمل باند کردن معده، یک حلقه سیلیکونی را در بخش اولی معده و پایین تر از اتصال مری به معده می گذارند و یک مخزن نیز در زیر پوست جدار شکمی قرار می گیرد. از این طریق آب مقطر استریل از خارج به داخل صورت می گیرد و غذای کمتری به آن وارد می شود.

این عمل جراحی برای افرادی با شاخص توده بدنی 40 یا بیشتر از آن مناسب است. از جمله مزایای آن درد کمتر نسبت به روش های جراحی باز، بستری کوتاه مدت در بیمارستان، بهبود سریع و بهبود سریع جای زخم است.

اسلیو معده

در عمل اسلیو معده 80 درصد از بافت معده توسط جراح متخصص برداشته می شود. در این عمل بیماری های فشار خون، دیابت و کبد چرب را بهبود می بخشد، احساس گرسنگی را در فرد کم می کند و کیفیت زندگی فرد را بعد از عمل بالا می برد.

سوئیچ دوازده

عمل سوئیچ دوازده شاعل دو عمل جراحی همزمان است که قسمت عمده ای از معده را خارج می کنند و آن بخشی از لوله ای که غذا را به روده بزرگ می ریزد را به بخش اول روده کوچک (دوازده) متصل می کند.

بای پس معده

در عمل بای پس، قسمت زیادی از معده و بخشی از روده کوچک برداشته می شود.

باکنک معده

در عمل بادکنک معده، یک جسم مانند بادکنک از گلو به معده وارد می شود. این کار باعث می شود بخش زیادی از معده اشغال شود و حس پر بودن به معده بدهد.

تفاوت ابدومینو پلاستی و لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک جزء زیر شاخه های عمل پیکر تراشی به شمار می رود و در آن چربی های قسمت هایی از بدن مانند ران، پا، غبغب و آب شده و از بدن تخلیه می شود. در این روش جراحی، سوراخ هایی در قسمت مورد نظر زده شده و لوله کانولا زیر پوست قرار می گیرد. پس از اینکه چربی های بدن آب شد، از طریق مکش شدن به درون دستگاه می رود و چربی تخلیه می شود. این چربی به دیگر نقاط بدن نیز قابل تزریق است.

در زیر به برخی از عمده ترین تفاوت های ابدومینو پلاستی و لیپوماتیک خواهیم پرداخت:

لیپوابدومینوپلاستی چیست؟

لیپوآبدومینوپلاستی، یک عمل ترکیبی از لیپوساکشن و آبدومینوپلاستی است که در ابتدا کل شکم لیپوساکشن می شود و با توجه به شل شدن پوست برشی مانند آبدومینوپلاستی صورت می گیرد. این عمل ترکیبی در یک جلسه انجام می شود. در این عمل آزاد سازی فلپ کاملا انجام نمی شود و تا دور ناف صورت می گیرد.

مزایای لیپوابدومینوپلاستی

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره و ویزیت با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

این عمل در کلینیک های تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص صورت می گیرد و به طور کلی دارای مراحل کلی زیر است:

بیهوشی عمل

به دلیل اینکه در این عمل از تیغ جراحی استفاده می شود بیهوشی کامل نیاز است و نوع دقیق تر بیهوشی بستگی به پزشک متخصص شما دارد. این بیهوشی معمولا 2 تا 3 ساعت طول می کشد. البته مدت زمان دقیق تر آن بستگی به این دارد که آیا عمل های دیگری همزمان با این عمل انجام شود یا خیر

ابدومینوپلاستی

برش در ناحیه مد نظر

وقتی بیهوشی صورت گرفت یک برش افقی در قسمت رویش موی شرمگاهی تا زیر ناف زده می شود که این اندازه بسته به نوع عمل شما می تواند کمتر یا بیشتر شود. یک برش دیگر نیز در اطراف ناف شما ایجاد می شود پزشک تا دسترسی بهتری به چربی های زیر پوست شکم داشته باشد.

برداشتن چربی

در این قسمت، بخش اصلی عمل یعنی برداشتن چربی ها آغاز می شود و پزشک برش هایی در قسمت چربی های اضافی بدن زده و آن ها را خارج می کند. پوست اضافی شکم نیز در این عمل برداشته می شود.

بخیه زدن پوست

وقت آن رسیده است که دو لبه باز پوست به هم برسند و بخیه شود. هر چه این کار با مهارت بالاتری صورت گیرد، امکان ماندن جای بخیه روی بدن کمتر است. فرد بعد از به هوش آمدن کلیه نکات مراقبتی را باید انجام دهد تا در مدت زمان کوتاهی نتیجه دلخواه خود را مشاهده کند.

ابدومینوپلاستی چقدر زمان می‌برد؟

در زیر به برخی از عمده ترین تفاوت های ابدومینو پلاستی و لیپوماتیک خواهیم پرداخت:

مدت زمان انجام عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

بسته به نوع عمل ابدومینوپلاستی می تواند متغیر باشد اما به طور کلی در عمل مینی ابدومینوپلاستی 2 تا 3 ساعت زمان لازم است و عمل ابدومینوپلاستی تقریبا 2 تا 5 ساعت زمان می برد.

طول مدت بستری بعد از عمل جراحی چقدر است؟

عمل ابدومینوپلاستی، جزء عمل های ساده به شمار می رود و بستری زیادی نیاز ندارد و فرد بسته به نظر پزشک می تواند 24 تا 48 ساعت بعد از عمل مرخص شود.

ابدومینوپلاستی چه موقع موثر نیست؟

خانم هایی که قصد بارداری دارند بهتر است انجام این عمل را به بعد از زایمان موکول کنند. در طول جراحی، عضلات عمودی شما سفت می شوند. بارداری های آینده می توانند این ماهیچه ها را یک بار دیگر از هم جدا کنند.

اگر همچنان قصد کاهش وزن قابل توجهی دارید، این عمل را انجام ندهید. صبر کنید تا وزن شما تثبیت شود.

توجه به این نکته ضروری است که عمل جراحی شکم باعث ایجاد اسکار در ناحیه شکم می شود. طول اسکار که در امتداد خط بیکینی قرار دارد به مقدار پوست اضافی بستگی دارد. با حداقل پوست اضافی، مینی ابدومینوپلاستی منجر به یک اسکار کوتاه می شود.

جراح پلاستیک شما همه این گزینه ها را با شما درمورد مشاوره در میان می گذارد. شما و جراحتان در مورد نتایج مورد نظرتان بحث خواهید کرد و جراح در طول مشاوره شما روش مناسب را تعیین خواهد کرد.

به نکات زیر در این باره توجه فرمایید:

مناسب‌ترین افراد برای عمل ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

تامی تاک هم برای مردان و هم برای زنانی که سلامت عمومی خوبی دارند و وزن ثابتی دارند مناسب است. بهتر است غیر سیگاری باشید تا نتیجه بهتری از عمل بگیرید.

عمل جراحی زیبایی شکم را نباید با لیپوساکشن (جراحی زیبایی که برای از بین بردن رسوبات چربی استفاده می شود) اشتباه گرفت، اگرچه جراح شما ممکن است لیپوساکشن را به عنوان بخشی از عمل جراحی شکم انجام دهد. زنانی که بعد از چندین بارداری دارای عضلات و پوست کشیده شده اند ممکن است این روش را برای سفت کردن آن عضلات و کاهش آن پوست مفید بدانند. تامی تاک همچنین جایگزینی برای مردان یا زنانی است که در مقطعی از زندگی خود چاق بودند و وزن قابل توجهی از دست داده اند، اما همچنان دارای رسوبات چربی بیش از حد یا پوست شل در ناحیه شکم هستند.

به نکات زیر در این باره توجه فرمایید:

پس از عمل ابدومینوپلاستی چه چیزی مشاهده خواهید کرد؟

به طور کلی، اکثر مردم پس از انجام این روش ظاهر جدید را دوست دارند. با این حال، ممکن است تا ماه‌ها پس از جراحی احساس حالت عادی خود نداشته باشید. بسیاری از افراد سعی می کنند با گرفتن یک رژیم غذایی یا ورزش کردن، چربی اضافی انباشته شده در شکمشان را آب کنند و اگر چه این روش ها برای بسیاری جواب می دهد اما گاها در برخی افراد تغییرات چندانی مشاهده نمی شود و تصمیم به عمل ابدومینوپلاستی می گیرند. بعد از عمل ابدومینوپلاستی، شما یک پوست صف بدون پوست اضافی خواهید داشت که نتیجه دلخواه فقط با رعایت دستورالعمل های پزشک شما میسر می شود.

ابدومینوپلاستی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

اصلی ترین فاکتوری که هزینه عمل ابدومینوپلاستی را تعیین می کند، انتخاب پزشک است. دقت داشته بشید که هزینه بالا برای این عمل به این معنا نیست که نتیجه کار بهتر خوهد بود. چه بسا بسیاری از پزشکان هزینه های گزافی از بیماران دریافت می کنند و بیماران از نتیجه راضی نیستند.

هزینه این عمل بستگی به داروهای تجویز شده بعد از عمل، خدمات بیهوشی، دستمزد پزشک و تکنسین‌ها، کلینیکی که در آن عمل را انجام می دهید، آزمایشات و …. دارد.

جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و با کم‌ترین عوارض عمل جراحی مدنظر خود را به ایشان بسپارید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیج اینستاگرام ایشان را دنبال نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟

تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره و ویزیت با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

جلسه مشاوره قبل از عمل ابدومینوپلاستی

در ابتدا، شما با یک جراح پلاستیک در مورد جراحی شکم صحبت خواهید کرد. در اولین ویزیت شما، جراح پلاستیک شما احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:

سابقه پزشکی شما مرور می شود. برای پاسخ به سؤالاتی در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته آماده باشید. در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌ اید و همچنین هر گونه جراحی که انجام داده‌اید، صحبت کنید. اگر به هر دارویی حساسیت دارید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر تمایل شما به انجام عمل جراحی شکم با کاهش وزن مرتبط باشد، احتمالاً پزشک سؤالات مفصلی در مورد افزایش و کاهش وزن شما خواهد پرسید.

یک معاینه فیزیکی انجام خواهد شد. برای تعیین گزینه های درمانی شما، پزشک شکم شما را معاینه می کند. همچنین ممکن است پزشک برای پرونده پزشکی شما از شکم شما عکس بگیرد.

در مورد انتظارات خود بحث کنید. توضیح دهید که چرا می خواهید این عمل جراحی را انجام دهید و از نظر ظاهری بعد از عمل به چه چیزی امیدوار هستید. مطمئن شوید که مزایا و معایب این عمل را می دانید.

مهمترین مواردی که قبل از عمل ابدومینوپلاستی باید در نظر بگیرید عبارت اند از:

آمادگی قبل از عمل ابدومینوپلاستی

آمادگی قبل از عمل ابدومینوپلاستی

سیگار کشیدن می تواند خطر عوارض را افزایش دهد و بهبودی را به تاخیر بیندازد. اگر سیگار می کشید، باید برای مدت معینی که توسط پزشک تعیین شده است آن را ترک کنید. فقط کاهش مصرف سیگار کافی نیست. حداقل یک ماه قبل از عمل جراحی و تا یک ماه پس از جراحی باید به طور کامل استفاده از انواع نیکوتین، آدامس و سیگارهای الکترونیکی را متوقف کنید. از نظر فاصله زمانی بین ترک سیگار و جراحی، هر چه طولانی تر باشد، بهتر است.

مطمئن شوید که وعده های غذایی متعادل و کامل می خورید. قبل از جراحی سعی نکنید رژیم غذایی زیادی داشته باشید. تغذیه مناسب برای درمان مناسب مهم است.

به عنوان بخشی از مشاوره قبل از عمل، جراح ممکن است به شما گفته شود که مصرف برخی از داروهایی که خون شما را رقیق می کنند و مکمل های غذایی را برای مدت معینی قبل و بعد از جراحی متوقف کنید. این موارد شامل آسپرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، باید به جراح خود اطلاع دهید.

از جراح خود بپرسید که هنوز چه داروهایی را باید در روز جراحی مصرف کنید.

وزن ثابتی را حفظ کنید. در حالت ایده آل، حداقل 12 ماه قبل از انجام ابدومینوپلاستی وزن ثابتی را باید حفظ کنید. اگر به شدت اضافه وزن دارید، پزشک به شما توصیه می کند که قبل از عمل وزن کم کنید. کاهش وزن قابل توجه بعد از عمل می تواند نتایج شما را کاهش دهد.

برای جلوگیری از عوارض عمل داروهای تجویز شده خود را مصرف کنید. کمی قبل از ابدومینوپلاستی، باید برای جلوگیری از لخته شدن خون، مصرف داروهای ضد انعقاد را شروع کنید.

در طول بهبودی کمک بگیرید. برنامه‌ریزی کنید که کسی بعد از ترک بیمارستان شما را به خانه برساند و حداقل شب اول بهبودی‌تان را در خانه با شما بمانند.

مطمئن شوید که امن ‌ترین و راحت‌ ترین ناحیه ریکاوری را برای برآورده کردن نیازهای خود قبل از انجام جراحی تنظیم کرده‌اید.

در خانه باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • لباسی گشاد و راحت که بتوانید آن را به آسانی در بیاورید و بپوشید.
  • یک تلفن در دسترس آسان.
  • یک سر دوش دستی و صندلی حمام.

خطرات نقاهت بعد از ابدومینوپلاستی

پیش از انجام این عمل، از شما خواسته می شود تا یک فرم رضایت نامه را پر کنید. در کل این عملی نیست که بتوانید در مورد آن نگرانی داشته باشید و فقط کافی است تا مو به مو به دستورالعمل های پزشک خود هم برای قبل از عمل و هم برای بعد از عمل توجه کنید.

برخی از عوارض عمل ابدومینوپلاستی عبارت اند از:

عوارض احتمالی

توضیحات

خونریزی

برای جلوگیری از خونریزی احتمالی ناشی از عمل، پزشک توصیه می کند که از چند هفته قبل از انجام عمل داروهای ضد انعقاد خون، وافارین و داروهای مکمل گیاهی را مصرف نکنید و اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. این داروها می تواند باعث خونریزی زیاد بعد از عمل شود.

عوارض بیهوشی

برخی از افراد ممکن است عوارض بیهوشی برایشان به وجود آید اما انتخاب بهترین داروهای بیهوشی تا حد زیادی می تواند این عوارض را برای افراد کاهش دهد.

کاهش بی حسی در پوست

به دلیل تغییر موقعیت بافت های شکمی، این احتمال وجود دارد که احساس بی حسی در قسمت بالایی ران یا ناحیه شکم داشته باشید. اما این عوارض طبیعی است و چند ماه بعد از عمل جراحی به حالت اولیه خود برمی گردید.

بهبود ضعیف زخم

پزشک برای حل این مشکل احتمالا برای شما آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد.

مرگ بافت

اگر برش در عضلات شکم شما عمیق باشد این احتمال وجود دارد که بافت آسیب ببیند یا بمیرد. اگر این آسیب دیدگی زیاد نباشد، به خودی خود خوب می شود.

عفونت

اگر می خواهید دچار عفونت نشوید، باید مصرف سیگار، دخانیات و مشتقات آن را به صفر برسانید و از یک ماه قبل از عمل تا یک ماه بعد از عمل به هیچ عنوان استفاده نکنید.

تجمع مواد

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای افراد پیش بیاید، تجمع مواد مایع زائد و خون آبه زیر پوست است. اگر پزشکی که انتخاب می کنید با تجربه باشد، یک لوله نازک زیر پوست شما قرار می دهد تا مواد زائد از طریق این لوله مکش پیدا کرده و خارج شود.

باقی ماندن جای اسکار

اگر برش در امتداد خط بیکینی انجام شود، پنهان می شود ما در کل جای زخم و طول آن در افراد مختلف متفاوت است.

دوران نقاهت و مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی

سوال

توضیحات

زخم ها چه مدت بعد از عمل خوب می شود؟

زخم ها تا چند روز بعد از جراحی قرمز می شوند و رفته رفته این قرمزی از بین رفته به رنگ تیره تغییر پیدا می کند. این تیرگی تا چند ماه بیشتر شده و شدت می یابد. با گذشت یک سال، همه زخم ها کاملا از بین رفته و فقط خط جراحی باقی می ماند که آن هم با برخی روش ها قابل درمان است.

تعویض پانسمان بعد از عمل به چه صورت است؟

شما بعد از عمل هر روز باید پانسمان خود را تعویض کنید و این کار باید روزانه چند با تکرار شود. این کار توسط سرم و بتادین مخصوص که پزشک برای شما تجویز می کند صورت می گیرد.

چگونه می توان ورم ناشی از ابدومینوپلاستی را کاهش داد؟

کبودی و ورم تا چند روز بعد از عمل کاملا طبیعی است. پزشک در این حالت به بیمار توصیه می کند تا آب کرفس و آناناس مصرف کند. همچنین برای اینکه کبودی و ورم شما بیشتر نشود نباید از آسپیرین یا ایبوبروفن استفاده کرد. همچنین استفاده از دخانیات نیز می تواند ورم شما را افزایش دهد.

چه مدت بعد از عمل ابدومینوپلاستی می توان به انجام فعالیت های روزمره پرداخت

چند روز بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی می توانید فعالیت های سبک روزانه خود را شروع کنید اما شروع انجام فعالیت های سنگین باید به یکی دوماه بعد موکول شود.

به منظور جلوگیری از لخته شدن خون  در پا باید چه کار کنم؟

استفاده از جوراب های ضد آمبولی می تواند در این خصوص به شما کمک کند. همچنین استفاده از داروهای ضد انعقاد خون مسی تواند به جلوگیری از لخته شدن خون در ریه کمک کند.

آیا بعد از عمل ابدومینوپلاستی می توان مسافرت رفت؟

بله سه هفته بعد از جراحی می توانید به مسافرت بروید البته مسافرت های طولانی بهتر است در ماه اول صورت نگیرد.

چه زمانی بعد از جراحی باید به حمام رفت؟

تا زمانی که درن ها از شما جدا نشده باید با یک حوله خیس خودتان را استحمام کنید ما دو روز بعد از جدا کردن درن ها می توانید بدون هیچ مشکلی حمام بروید. اگر از درن برای شما استفاه نشده 4 روز بعد از جراحی می توانید حمام کنید. 

بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بعد از ابدومینوپلاستی، برش شکم و ناف شما احتمالا با پانسمان جراحی پوشانده می شود. ممکن است لوله های کوچکی در امتداد محل برش قرار داده شود تا خون یا مایع اضافی تخلیه شود.

تخت خواب شما طوری قرار می گیرد که در چند روز اول پس از جراحی، قسمت بالایی بدن شما کمی بالاتر باشد و زانوهای شما در یک زاویه قرار بگیرند. اعضای تیم مراقبت های بهداشتی شما همچنین به شما کمک می کنند تا اولین روز بعد از عمل ابدومینوپلاستی راه بروید تا از تشکیل لخته های خون جلوگیری شود.

ابدومینوپلاستی

تا چند روز پس از جراحی ابدومینوپلاستی کمی درد و ناراحتی خواهید داشت. جراح شما داروی ضد درد را برای کمک به کاهش درد تجویز می کند یا می توانید ناراحتی خود را با داروهای مسکن کنترل کنید. ممکن است استراحت در حالت خم شدن پاها و باسن در دوران نقاهت برای کاهش فشار روی شکم شما مفید باشد. استراحت با پاها و باسن خم شده فشار کمتری به شکم شما وارد می کند.

جای زخم های شما در سال آینده صاف تر و رنگ روشن تر می شود. محل جراحی را در معرض آفتاب قرار ندهید، زیرا می تواند جای زخم را بدتر کرده و رنگ را تیره کند. هنگامی که در معرض آفتاب هستید آن را پوشیده نگه دارید.

اکثر افراد از نتایج ابدومینوپلاستی راضی هستند. خیلی ها حس جدیدی از اعتماد به نفس دارند. در حالی که تجربه بهبودی هر فرد متفاوت است و بهبودی شما بسته به نوع ابدومینوپلاستی که انجام می‌دهید متفاوت است، می‌توانید انتظار داشته باشید که در اطراف محل برش خود کمی درد همراه با ناراحتی در ناحیه شکم احساس کنید.

بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ممکن است کمی درد و ناراحتی وجود داشته باشد. این ممکن است چند روز طول بکشد.

برای استراحت حداقل 1 تا 2 هفته باید از کار و سایر فعالیت ها فاصله بگیرید. شما باید به مدت 4 تا 6 هفته از فعالیت های شدید و هر چیزی که شما را تحت فشار قرار می دهد اجتناب کنید. احتمالاً ظرف 2 تا 4 هفته می توانید به سر کار خود بازگردید.

عمل ابدومینوپلاستی برای آقایان

یکی از مشکلاتی که بسیاری از آقایان با آن درگیر هستند، بزرگ بودن شکمشان است. انجام عمل ابدومینوپلاستی نیز تا حد زیادی می تواند سایز شکم آقایان را کاهش دهد. در صورتی که بیماری خاصی دارید پزشک خود را مطلع سازید تا بهترین تصمیم گیری برای شما صورت گیرد.

حاملگی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

انجام عمل ابدومینوپلاستی تاثیری روی جنین در آینده نمی گذارد اما بارداری می تواند شکل و فرم شکل را مجددا تحت تاثیر قرار دهد و نتیجه عمل را کمرنگ کند به همین دلیل توصیه می شود که این عمل بعد از تولد آخرین نوزاد صورت گیرد.

چه کسانی نمی‌توانند عمل ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

موارد منع ابدومینوپلاستی

ورزش های پس از آبدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

جمع بندی

نتایج ابدومینوپلاستی در طول هفته دوم بهتر مشخص می شود. این عمل جراحی نباید برای کاهش وزن در نظر گرفته شود و شامل صافی شکم و سفت است. اگر شما دستورالعمل‌های پزشک خود را رعایت کنید، به نتیجه دلخواه خود می رسید.

سوالات متداول

نتایج ابدومینوپلاستی شما بلافاصله پس از جراحی ابدومینوپلاستی قابل توجه خواهد بود، اگرچه باید انتظار داشته باشید که تورم و کبودی نتیجه نهایی شما را مبهم کند. در حالی که تورم بعد از عمل باید به میزان قابل توجهی در چند هفته اول کاهش یابد، نتایج نهایی شما ممکن است تا 6 ماه پس از عمل آشکار نشود.

لیپوساکشن نوعی جراحی زیبایی است. لیپوساکشن با استفاده از تجهیزات جراحی مخصوص، چربی های اضافی بدن را از بین می برد تا ظاهر بدن را بهبود بخشد و فرم های نامنظم بدن را صاف کند. گاهی اوقات به این روش کانتورینگ بدن نیز گفته می شود.

لیپوساکشن ممکن است برای کانتور کردن زیر چانه، گردن، گونه ها، بالای بازوها، سینه ها، شکم، باسن، ران ها، زانوها، ساق پا و نواحی مچ پا مفید باشد.

لیپوساکشن یک روش جراحی با خطرات است و ممکن است شامل بهبودی دردناکی باشد. لیپوساکشن می تواند عوارض جدی یا نادر کشنده داشته باشد. بنابراین، شما باید به دقت در مورد تصمیم خود برای انجام این جراحی فکر کنید.

ماندگاری عمل کاملا به سبک زندگی افراد دارد. یعنی خود فرد باید رژیم مناسب و متعادلی داشته باشد و ورزش را ادامه دهد. اگر موارد ذکر شده رعایت شود، فرد می تواند شاهد نتیجه طولانی از این عمل باشد.

  • انجام آزمایش
  • قطع مصرف داروهای خاص
  • قطع مصرف داروهایی مانند آسپرین
  • قطع مصرف سیگار و مشتقات آن از یک ماه قبل از جراحی تا یک ماه بعد

 

معمولا 6 ماه طول می کشد به همین دلیل به بیماران توصیه می شود صبور باشند تا نتیجه دلخواه خود را ببینند.

در واقع مشکلی برای بارداری وجود ندارد اما نتیجه عمل شما ممکن است برگردد و بهتر است این عمل به بعد از بارداری صورت گیرد تا ساختارهای شکمی شما دچار تغییر نشود.

نیاز به مشاوره دارید؟

شما عزیزان می‌توانید از تیم متخصص جراحی دکتر کامبیزپناه برای عمل ابدومینوپلاستی اقدام کنید. حتما قبل از اقدام به عمل، از تیم ما مشاوره دریافت کنید.