موارد

توضیحات

موارد استفاده از عمل

از بین بردن افتادگی و شل شدگی پوست ناحیه تحتانی شکم پس از بارداری و کاهش وزن

مزایای عمل

زیبایی فرم و پوست ناحیه شکم

کاهش بی اختیاری ادرار

درمان فتق شکم

عوارض احتمالی عمل

بی حسی در ناحیه عمل، کبودی و تورم، کندی ترمیم زخم، تجمع مایع و عفونت در ناحیه برش

سن مناسب یا توصیه شده

از ۱۷ تا ۸۰ سالگی

بیهوشی دارد یا خیر؟

بیهوشی عمومی دارد

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

یک شب

مدت زمان عمل

۲ الی ۳ ساعت

احتمال موفقیت

صد درصد

مدت دوران نقاهت

۲ الی ۳ هفته

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

از شنیدن نام نه چندان آشنای این جراحی شوکه نشوید احتمالا خیلی از شما با آن آشنایی دارید.

ابدومینوپلاستی در حال حاضر یکی از جدیدترین و موثرترین روش های برداشت چربی و پوست اضافه شکم است بنابراین اگر از چربی های شل و اویزان شکم خود خسته شده‌اید انجام جراحی ابدومینوپلاستی در تهران همان چیزی است که انتظارش را دارید.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه عمل‌ های زیبایی و جراحی پلاستیک این امکان فراهم شده است تا از طریق جراحی ابدومینوپلاستی در تهران چربی های شکمی در کوتاه ترین زمان ممکن بدون هیچگونه درد و خونریزی برداشته شود.

حواستان باشد که عمل ابدوینوپلاستی را با جراحی لاغری و کاهش وزن اشتباه نگیرید. زمانی از این عمل زیبایی استفاده می شود که به دلیل تغییر وزن ظاهر شکم و پوست آن دچار شل شدگی، افتادگی یا چین و چروک شده باشد و دیگر به حالت اولیه خود باز نگردد.

فهرست مقاله

چرا ابدومینوپلاستی انجام دهیم؟

جراحی ابدومینوپلاستی یا همان جراحی شکم زیبا که به آن تامی تاک نیز گفته می شود راه حلی جادویی برای زنان و مردانی است که از چاقی شکم و افتادگی پوست آن رنج می برند. ابدومینوپلاستی در تهران عبارت است از خارج کردن چربی و پوست اضافه شکم و سفت کردن دیواره های ماهیچه ای آن برای رسیدن به یک شکم کوچک، صاف و خوش فرم.

این جراحی می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای کسانی باشد که پس از انجام انواع جراحی های باریاتریک مانند عمل بای پس معده اشتهای خود را از دست داده و حجم زیادی چربی را آب کرده‌اند.

در صورتی که آیا ابدومینوپلاستی انتخاب مناسبی برای مشکل شما است یا نه کافیست تا انتها این محتوا را دنبال نموده و با یک جراح پلاستیک مجرب و ماهر را در این زمینه شورت کنید.

ابدومینوپلاستی در تهران

نیاز به مشاوره دارید؟

اگر به دنبال اندام ایده آل و زیبای هستید می توانید این کار را با اطمینان خاطر به دکتر کامبیز ایزد پناه بسپارید. دکتر ایزد پناه فوق تخصص زیبایی و حراجی پلاستیک همراه با تیم درجه یک خود در محدوده سعادت آباد غرب تهران در خدمت شماست. می توانید فرصت یک مشاوره رایگان با ایشان را به خود هدیه دهید.

حال اگر خواهید بدانید که آیا می توانید یکی از افرادی باشید که جراحی ابدومینوپلاستی بهترین انتخاب برای آن ها است این موارد را دنبال کنید:

شکم اویزان

 اویزان شدن معمولا زمانی اتفاق می افتد که پوست ناحیه پایینی شکم شل شده و دیگر خاصیت ارتجاعی قبل را ندارد. به این حالت در اصطلاح وضعیت مافین تاپ گفته می شود. اگر یکی از این افراد هستید که با نگاه به آینه تحمل شکم آویزان خود را ندارید ابدومینوپلاستی می تواند گزینه مناسبی باشد.

شل شدگی پوست

یکی از پرکاربردترین موارد ابدوینوپلاستی زمانی است که پوست شکم فرد به دلایل مختلف از جمله تغییر ناگهانی وزن یا بارداری و زایمان دچار شل شدگی و افتادگی می شود.

چین خوردگی شکمی

ظاهر نامطلوب شکم تنها به شکم اویزان و شل شدگی پوست محدود نمی شود بلکه احتمال چین خوردگی نیز وجود دارد. منظور از چین شکمی حالتی مانند تا خوردگی است به طوری که انگار لایه های پوست روی همدیگر قرار گرفته اند. تامی تاک می تواند راه حل مناسبی برای صاف کردن این چین خوردگی ها باشد.

شکم دو تکه

اگر از جمله افرادی هستید که شکمتان به دو بخش تقسیم شده است جراحی ابدوینوپلاستی می تواند به شما کمک کند. منظور از شکم دو بخشی حالتی است که به دلیل شل شدگی پوست اضافی شکم، این قسمت به دو بخش بالای ناف و پایین ناف تفکیک شده و ظاهر نامطلوبی را ایجاد می کند.

چین و چروک پوست شکم

جراحی ابدوینوپلاستی برای زیبا ساختن شکم هایی مفید است که پوستی مچاله شده یا چین خورده دارند و با روش های دیگر به حالت اولیه خود باز نمی گردند.

اخم ناف

به وضعیتی که در آن ناف حالت گرد و بیضی شکل خود را از دست بدهد و ظاهری مشابه اخم پیدا کند یعنی تکه‌ای از پوست اضافی و چربی، گردی توخالی آن را بپوشاند اخم ناف گفته می شود که این حالت با انجام جراحی ابدوینوپلاستی به راحتی قابل تغییر است.

چرا ابدومینوپلاستی انجام دهیم؟

ابدومینوپلاستی بر اساس هدف از انجام آن دارای انواع مختلفی است که هر بیمار وابسته به نوع مشکل خود و به دنبال مشورت با پزشک متخصص قابل اعتماد می تواند یکی از آن ها را انجام دهد. بیایید کمی بیشتر با انواع جراحی ابدومینوپلاستی آشنا شویم.

ابدومینوپلاستی کامل

نخستین نوع این جراحی، ابدومینوپلاستی کامل نام دارد و گزینه ای مناسب برای کسانی است نیازمند تغییر و اصلاحات گسترده در ناحیه شکم خود هستند. ابدومینوپلاستی کامل مراحل مختلفی را در بر می گیرد که همگی باید به دقت توسط پزشک انجام شوند.

در این نوع جراحی پوست ناحیه شکم کاملا کشیده می شود بنابراین محل ناف نیز تغییر کرده و دیگر در وضعیت قبلی خود قرار ندارد. در این عمل برشی بزرگ در قسمت زیر شکم از سمت چپ تا سمت راست زده شده و برشی دیگر نیز با هدف جدا کردن ناف از بافت اطراف زده می شود.

در مراحل بعدی پزشک پوست را از دیواره شکمی جدا کرده چربی ها و پوست های اضافی را خارج نموده و پس از صاف نمودن عضلات شکمی، محل جدیدی برای سوراخ ناف در نظر می گیرد. در انتها نیز پوست به شکلی بدون چین و چروک کشیده شده و بخیه زده می شود.

ابدومینوپلاستی جزئی

نوع دوم، ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی ابدومینوپلاستی است و بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که دچار چاقی موضعی در زیر قسمت ناف هستند. در این مدل نیز ابتدا برشی بزرگ در سراسر زیر شکم از چپ تا راست ایجاد شده و پس از جدا کردن پوست از دیواره شکمی، چربی ها و پوست های اضافی برداشته می شوند. در پایان نیز پزشک پوست را کشیده و بخیه می زند.

در این روش بر خلاف ابدومینوپلاستی کامل، معمولا ناف برداشته نشده و عملیات جراحی در قسمت پوست بین خط برش و ناف صورت می گیرد. در این روش به دلیل تمرکز بر ناحیه زیر شکم، برش ها کوچکتر هستند و سنگینی عمل نیز کمتر است بنابراین دوره نقاهت آن در مقایسه با ابدومینوپلاستی کامل کوتاه تر می باشد.

ابدومینوپلاستی اطراف شکم

یکی دیگر از انواع تامی تاک، ابدومینوپلاستی اطراف شکم می باشد و مناسب کسانی است که نه تنها در قسمت جلویی شکم بلکه در پهلوها نیز چربی اضافه و پوست شل شده دارند. در حقیقت پزشک باید زیبایی و خوش فرمی را به تمام ناحیه شکم و اطراف آن بازگرداند. این جراحی بر روی قسمت پشت و پایین پهلوها صورت می گیرد.

ابدومینوپلاستی معکوس

آخرین نوع تامی تاک، ابدومینوپلاستی معکوس است. در این روش همانطور که می توان از نام آن حدس زد پزشک برای تغییر و اصلاح پوست افتاده و شل شده به جای آنکه مانند روش های قبلی پوست را به سمت پایین بکشد برشی در زیر استخوان سینه ایجاد نموده و پوست را از پایین به سمت بالا می کشد.

ابدومینوپلاستی در تهران

مزایای عمل ابدومینوپلاستی در تهران

در حال حاضر عمل ابدومینوپلاستی یکی از محبوب ترین و آسان ترین جراحی های زیبایی برای اصلاح افتادگی پوست در ناحیه شکم می باشد. اگرچه در اکثر موارد افراد این جراحی را با اهداف زیبایی انجام می دهند اما مزایای ابدومینوپلاستی تنها به زیبایی محدود نشده و می تواند کاربرد درمانی نیز داشته باشد.

برخی از مهم ترین مزایای انجام ابدومینوپلاستی در تهران عبارتند از:

زیبایی فرم و پوست ناحیه شکم

تمرکز اصلی ابدومینوپلاستی بر اتفاقاتی است که در ناحیه شکم رخ داده است. پوستی که به دلیل چاق و لاغر شدن های متعدد یا بارداری های سنگین دیگر هیچ شباهتی به وضعیت قبلی خود ندارد با این روشی به راحتی می توان دوباره زیبایی خود را به دست آورد.

علاوه بر این، ابدومینوپلاستی تاثیری ماندگار بر خوش فرمی ناحیه شکم دارد زیرا ماهیچه و عضلات ضعیف این ناحیه را محکم کرده و با از بین بردن تورم موجب صافی مجدد آن می گردد. همچنین در برخی موارد با انجام عمل ابدومینوپلاستی کمر درد بیمار که ناشی از انحنای ستون فقرات به سمت جلو بوده نیز کاهش می یابد.

کاهش بی اختیاری ادرار

برخی مطالعات حاکی از آن است که انجام جراحی ابدومینوپلاستی می تواند بی اختیاری ادرار در بانوانی که پس از زایمان طبیعی از این عارضه رنج می برند را کاهش دهد. به این صورت که در حین عمل با استفاده از یک بافت نرم در نزدیکی لگن، انسدادی جزئی در مثانه ایجاد شده و به این ترتیب بی اختیاری ادرار کاهش می یابد.

درمان فتق شکم

یکی دیگر از مزایای جراحی ابدومینوپلاستی بهبود فتق شکم است. فتق چه زمانی ایجاد می شود؟ زمانی که بافت شکمی یا روده ها از دیواره شکمی جلو می زنند. عوامل مختلفی می توانند در ایجاد این عارضه دخیل باشند که یکی از آن ها ضعف عضلات شکمی ناشی از کاهش وزن زیاد می باشد.

در صورتی که عمل ابدومینوپلاستی خود را نزد یک پزشک متخصص و ماهر انجام دهید او می تواند با استفاده از تکنیک های خاص این عمل، فتق را ترمیم نموده و با محکم کردن عضلات و ماهیچه های شکمی از بروز دوباره آن جلوگیری نماید.

مزایای عمل ابدومینوپلاستی در تهران

مهم ترین عوارضی که باید برای جراحی ابدومینوپلاستی در نظر داشته باشید عبارتند از:

به یاد داشته باشید که در کنار عواملی همچون سن بیمار، وضعیت سلامت جسمی او و حجم چربی برداشته شده، این مهارت و تجربه پزشک متخصص است که در شدت عوارض تاثیر دارد. به هر میزان که پزشک نسبت به انجام ابدومینوپلاستی مجرب تر باشد به همان میزان عوارض بیمار نیز بسیار کمتر خواهد بود.

اطمینان خاطر شما عزیزان از نتیجه عمل مهم ترین هدف دکتر ایزد پناه است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و با کم‌ترین عوارض عمل جراحی مدنظر خود را به ایشان بسپارید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر کافیست پیج اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

تفاوت انواع ابدومینوپلاستی در تهران

پیش از این به انواع ابدومینوپلاستی اشاره کردیم که دو نوع کامل و جزئی پرکاربردترین انواع آن هستند. به طور کلی می توان گفت که تفاوت اصلی ابدومینوپلاستی کامل و جزئی در شدت عمل و حجم آن می باشد.

برای اطلاع دقیق از تفاوت این دو نوع موارد زیر را در نظر داشته باشید:

تفاوت ابدومینو پلاستی با سایر روش‌ها

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن چیست ؟

این یکی از پرتکرار ترین پرسش هایی است که معمولا از سوی مراجعان به کلینیک های زیبایی مطرح می شود. به زبان ساده می توان گفت که لیپوساکشن با هدف کاهش وزن و از بین بردن چاقی استفاده می شود در صورتی که هدف اصلی ابدومینوپلاستی به هیچ وجه درمان چاقی نیست.

متقاضیان ابدومینوپلاستی معمولا کسانی هستند که به دلیل کاهش وزن زیاد یا عوارض ناشی از بارداری های متعدد دچار پوست اضافی و شل شدگی بافت زیر شکم شده و به دنبال تغییر و اصلاح این پوست شل و افتاده هستند.

لیپوساکشن در مقایسه با ابدومینوپلاستی در حجم گسترده تری از بدن از جمله بازوها، ران ها و … نیز کاربرد دارد در حالی که ابدومینوپلاستی به اصلاح فرم ناحیه شکم و اطراف آن محدود می گردد. همچنین در لیپوساکشن بر خلاف ابدومینوپلاستی پزشک به برداشت پوست اضافی شکم و اصلاح آن نمی پردازد بلکه هدف اصلی او حذف چربی های اضافی و کاهش توده بدنی بیمار است.

ابدومینوپلاستی در تهران

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی چیست؟

یکی دیگر از مواردی که معمولا سوال است تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری می باشد. اگر بخواهیم در یک کلام بگوییم ابدومینوپلاستی برای لاغر شدن نیست. در حالی که جراحی لاغری همانطور که از اسم آن پیداست برای لاغر شدن صورت گرفته و مناسب افرادی با توده بدنی بالاتر از ۳۵ می باشد.

جراحی لاغری برای کسانی کاربرد دارد که با ورزش و رژیم های لاغری قادر به کاهش وزن خود نیستند و حجم قابل توجهی چربی اضافه در توده بدنی آن ها وجود دارد. تمرکز اصلی جراحی لاغری بر اعمال روش هایی است که از آن طریق بیمار اشتهای کمتری برای غذا خوردن داشته باشد. روش هایی مانند: بادکنک معده، بای پس معده، سوئیچ دوازده، اسلیو معده، باند کردن معده و …

مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که ابدومینوپلاستی بر خلاف انواع جراحی های لاغری و لیپوساکشن یک جراحی برای از بین بردن چاقی نبوده و توده بدنی فرد پس از انجام آن تغییری نمی کند. تامی تاک یا همان ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است.

تفاوت ابدومینو پلاستی با سایر روش‌ها

در حال حاضر پس از لیپوساکشن محبوب ترین و شایع ترین نوع جراحی لاغری و تناسب اندام عمل لیپوماتیک می باشد که هر روز به طرفداران آن اضافه می شود. حال می خواهیم بدانیم که تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی چیست زیرا عدم اطلاع از تفاوت این جراحی ها می تواند منجر به هدر رفتن هزینه افراد شده و علی رغم تحمل درد و عوارض متفاوت، نتیجه مطلوبی برای آن ها به همراه نداشته باشد.