موارد

توضیحات

موارد استفاده از عمل

پس از کاهش وزن شدید

 پس از زایمان‌های متعدد

برای تقویت ماهیچه‌ها و عضلات ضعیف در ناحیه شکم

کم کردن سایز شکم و دور کمر

صاف و تخت کردن شکم

مزایای عمل

بهبود یافتن شکل ظاهری شکم

از بین بردن پوست شل و چربی اضافی در ناحیه شکم

تقویت ماهیچه‌های ضعیف شکم

 لیفت پوست شکم

 بهبود ظاهر اسکارهای ناشی از سزارین

بهبود استرچ مارک یا ترک‌های پوستی در ناحیه شکم

 رسیدن به اندامی ایده آل

عوارض احتمالی عمل ابدومینوپلاستی سعادت آباد

دوره نقاهت نسبتا طولانی

 باقی ماندن جای بخیه زیر شکم

 تاثیر منفی اضافه وزن و بارداری مجدد بر روی نتیجه عمل

سن مناسب یا توصیه شده

اواخر دهه 30 سالگی و اوایل دهه 40 سالگی (البته در سنین بالاتر و پایین‌تر نیز می‌توان با مشورت پزشک به راحتی عمل ابدومینو پلاستی را انجام داد).

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله، معمولا جراحی ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد.

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

بله، مدت زمان بستری پس از جراحی ابدومینو بین 1 تا 3 روز پس از عمل است.

مدت زمان عمل

2 تا 5 ساعت

احتمال موفقیت

میزان موفقیت و رضایت از عمل ابدومینوپلاستی بسیار بالاست.

مدت دوران نقاهت

بین 2 هفته تا 2 ماه

 

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

اگر ماه‌ها و سال‌ها برای رسیدن به وزن مناسب و اندام ایده آل تلاش کرده‌اید اما اکنون دارای پوست شل و چربی اضافه در ناحیه شکم هستید جراحی ابدومینوپلاستی بهترین گزینه برای شما است. ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل جراحی زیبایی برای برداشتن چربی و پوست اضافی از شکم است. این موثرترین راه برای دستیابی به شکمی کاملا صاف و تخت است. جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد برای افرادی که در ناحیه شکم پوست و چربی اضافی دارند و یا پوست شکم آن ها به دلیل بارداری و زایمان، افزایش سن و یا کاهش وزن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده، ایده آل است.

ابدومینو پلاستی صرفا یک جراحی زیبایی نیست. جراحی ابدومینوپلاستی عضلات آسیب دیده شکم را، به ویژه پس از بارداری و زایمان، ترمیم می‌کند و همچنین، می‌تواند مکان و شکل ناف شما را بهبود بخشد. این عمل می‌تواند استرچ مارک یا ترک‌های پوستی در ناحیه شکم را نیز کاهش دهد.

انواع مختلف جراحی ابدومینوپلاستی و موارد استفاده آن ها

در یک نگاه

انواع مختلف جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد

موارد استفاده

آبدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی کامل معمولا در موارد حاملگی چند قلو، چاقی شدید یا سستی ژنتیکی عضلات شکم انجام می‌شود و مناسب افرادی است که در ناحیه شکم پوست و چربی اضافی دارند.

مینی آبدومینوپلاستی یا آبدومینوپلاستی جزئی

این روش معمولا به افرادی توصیه می‌شود که فقط اندکی پوست یا چربی اضافی در زیر ناف دارند. در این روش معمولا محل ناف تغییر پیدا نمی‌کند و جای بخیه نسبت به سایر روش‌ها کوچکتر است.

آبدومینوپلاستی معکوس

ابدومینوپلاستی معکوس زمانی انجام می‌شود که شلی پوست تا حد زیادی به قسمت فوقانی شکم محدود می‌شود. ابدومینوپلاستی معکوس معمولا همراه لیفت و افزایش حجم سینه انجام می‌پذیرد.

آبدومینوپلاستی اطراف شکم یا گرداگرد

ابدومینوپلاستی اطراف شکم مناسب افرادی است که پس از یک دوره اضافه وزن شدید، وزن زیادی را از دست داده‌اند. در این روش علاوه بر چربی‌های شکم، چربی پهلوها و کمر نیز برداشته می‌شود.

ابدومینوپلاستی کامل

این روش معمولا شامل برداشتن پوست اضافی، سفت شدن عضلات شکم و لیپوساکشن برای تغییر شکل شکم است. در یک ابدومینوپلاستی کامل، پوست از ناحیه بالای ناف تا ناحیه شرمگاهی برداشته می‌شود. به طور کلی، این مدل ابدومینوپلاستی سعادت آباد، چشمگیرترین نتیجه را به همراه خواهد داشت زیرا پوست و چربی اضافی شکم را از بین می‌برد و در عین حال ماهیچه‌های جدا شده شکم را نیز ترمیم می‌کند.

جدا شدن عضلات شکم در دوران بارداری و پس از آن بسیار رایج است زیرا رحم عضلات شکم را برای جا دادن جنین در حال رشد جدا می‌کند. در این روش علاوه بر حدف چربی و پوست اضافی، عضلات شکم نیز تقویت می‌شوند.

معمولا در ابدو مینو پلاستی کامل یک ناف جدید ایجاد می‌شود و محل ناف تغییر می‌کند. در این روش ممکن است از لیپوساکشن نیز برای برداشتن چربی اضافی در ناحیه شکم استفاده شود. همچنین، در ابدومینوپلاستی کامل ترک‌های پوستی بهبود می‌یابند.

مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جزئی

جراحی مینی ابدومینوپلاستی سعادت آباد زمانی انجام می‌شود که بعد از زایمان یا کاهش وزن فقط کمی پوست اضافی و افتادگی در ناحیه زیر شکم (زیرناف) باقی مانده باشد. از آنجایی که این روش برای برداشتن بافت کمتری طراحی شده است، برش‌ها و در نتیجه جای بخیه کوچکتر هستند.

در ابدومینوپلاستی جزئی در امتداد خط بیکینی یک جای بخیه باقی می‌ماند اما هیچ جای زخم و بخیه‌ای در اطراف ناف وجود نخواهد داشت. در برخی از مینی ابدومینوپلاستی‌ها، برش فقط باید از استخوان لگن تا باسن ایجاد شود. در برخی دیگر، ممکن است فقط یک برش کوچک در امتداد پایین شکم ایجاد شود.

ابدومینوپلاستی معکوس

ابدومینوپلاستی معکوس یک روش جراحی است که برای لیفت و سفت کردن پوست شل و افتاده شکم طراحی شده است. در این مدل ابدومینوپلاستی سعادت آباد، فقط از قسمت فوقانی شکم پوست برداشته می‌شود.

در جراحی ابدومینوپلاستی معکوس از یک برش در زیر پستان استفاده می‌شود که جای بخیه را به خوبی در داخل چین سینه پنهان می‌کند. این یک روش عالی برای لیفت و جوانسازی شکم است و معمولا به طور همزمان همراه با جراحی لیفت سینه و بزرگ کردن سینه انجام می‌پذیرد.

از بافت‌های اضافی بالای شکم می‌توان برای لیفت و افزایش حجم سینه با پوست و چربی طبیعی استفاده کرد و در نتیجه از کاشت ایمپلنت برای افزایش حجم سینه جلوگیری کرد. جراحی ابدومینوپلاستی معکوس همزمان امکان تنظیم مجدد موقعیت سینه روی قفسه سینه، لیفت سینه و بهبود شکل ظاهری سینه و شکم را فراهم می‌کند. این مدل ابدومینوپلاستی سعادت آباد، بر بافت‌ها و ماهیچه‌های زیر شکم تأثیر نمی‌گذارد.

آبدومینوپلاستی اطراف شکم یا گرداگرد

ابدومینوپلاستی اطراف شکم که به کانتورینگ شکم نیز معروف است روشی است که برای از بین بردن مقدار زیادی چربی و افتادگی پوست استفاده می‌شود. معمولا این جراحی همراه با لیپوساکشن انجام می‌شود تا نتایج شگفت انگیزی به دست آید و همزمان عضلات زیرین شکم سفت شوند. جراحی ابدومینوپلاستی اطراف شکم به قسمت فوقانی و تحتانی شکم، باسن و پهلوها می‌پردازد.

در این روش جراح برش‌های بزرگ‌تری را در مقایسه با سایر روش‌ها ایجاد می‌کند تا به عمیق‌ترین رسوبات چربی برسد. این برش‌ها در اطراف باسن و در سراسر قسمت تحتانی شکم امتداد می‌یابند.

 در روش ابدومینوپلاستی سعادت آباد برای اطراف شکم مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا جای بخیه بهبود یابد. همچنین، در این روش ممکن است محل قرارگیری ناف تغییر کند. دوره نقاهت در این روش، کمی طولانی‌تری از سایر روش‌ها است اما مدت آن از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

ابدومینوپلاستی

چرا ابدومینوپلاستی انجام دهیم؟

جراحی ابدو مینوپلاستی مناسب آن دسته از افرادی است که به دلیل نوسانات عمده وزن، بارداری، افزایش سن یا جراحی‌های قبلی مایلند از شر پوست و چربی اضافی و ترک‌های پوستی در ناحیه شکم خلاص شوند. از طرفی در دوران بارداری عضلات شکم نیز سست و شل می‌شوند.

از آنجایی که پوست دیگر نمی‌تواند خود را با بافت عضلانی زیرین سازگار کند، این مشکلات را نمی‌توان با ورزش و رژیم غذایی برطرف کرد. جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد می‌تواند به تنهایی تمامی این مشکلات را برطرف کند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی ابدومینوپلاستی هستند؟

شما گزینه مناسبی برای عمل ابدومینوپلاستی هستید اگر:

در ناحیه شکم پوست شل و چربی اضافی دارید

برای اینکه کاندیدای مناسبی برای عمل ابدومینو پلاستی باشید، داشتن پوست شل یا اضافی در اطراف شکم بسیار مهم است. اگر هدف شما صرفا حذف چربی اضافی از شکم است، ممکن است کاندیدای بهتری برای عمل لیپوساکشن باشید.

علاوه بر این، در جراحی آبدومینوپلاستی جراح پلاستیک یک برش بر روی شکم شما ایجاد می‌کند. اگر پوست شما بیش از حد سفت باشد، ممکن است شکم شما ظاهری کشیده و ناخوشایند پیدا کند.

اضافه وزن شدید نداشته باشید

افرادی که دارای اضافه وزن شدید هستند گزینه مناسبی برای جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد نیستند. ابدومینوپلاستی یک راه حل برای کاهش وزن سریع نیست. زیرا این روش معمولا فقط به افرادی با شاخص توده بدنی مناسب (BMI) توصیه می‌شود.

وزن ثابتی داشته باشید

در حالت ایده آل، حداقل 12 ماه قبل از انجام عمل جراحی ابدو، وزن خود را ثابت نگه دارید. اگر به شدت اضافه وزن دارید، پزشک به شما توصیه می‌کند که قبل از عمل وزن کم کنید. کاهش وزن قابل توجه بعد از عمل به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

از سلامتی نسبتا خوبی برخوردار باشید

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی فوق العاده کم خطر است. با این حال، تنها افرادی که نسبتا سالم هستند کاندید مناسبی برای این روش هستند. به عنوان مثال، قلب و ریه های شما باید سالم باشند زیرا در این عمل تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرید.

انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج جراحی داشته باشید

جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد تا حدود زیادی شما را به اندام ایده آل تان نزدیک می‌کند. با این حال، ابدومینو به عنوان روشی برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی‌شود. عمل آبدومینوپلاستی تنها برای حذف پوست و چربی اضافی شکم طراحی شده است.

متعهد به یک سبک زندگی سالم هستید

برای اینکه نتایج عمل ابدو مینو پلاستی برای همیشه حفظ شود باید وزن خود را ثابت نگه دارید و پس از عمل کاهش و یا افزایش شدید وزن نداشته باشید. داشتن یک رژیم غذایی سالم و عدم استعال دخانیات به شدت توصیه می‌شود.

زایمان های متعدد و یا کاهش وزن شدید داشته‌اید

همانطور که قبلا اشاره کرده‌ایم برای انجام عمل ابدومینوپلاستی سعادت آباد باید در ناحیه شکم پوست شل داشته باشید. دو علل مهم شل شدن پوست شکم، بارداری یا زایمان و کاهش شدید وزن هستند. این دو رویداد می‌توانند باعث ضغف عضلات شکمی نیز شوند. جراحی ابدو مینو علاوه بر بهبود شکل ظاهری شکم، عضلات و ماهیچه‌های شکم را نیز تقویت و ترمیم می‌کند.

تصمیمی برای بارداری مجدد ندارید

بهترین کاندید برای ابدومینوپلاستی کسی است که هیچ برنامه‌ای برای باردار شدن در آینده ندارد. در صورت باردار شدن هیچ خطر پزشکی برای شما یا جنین شما وجود ندارد. با این حال، هر بارداری با خطر افزایش وزن قابل توجه، شل شدن مجدد پوست شکم و پارگی دیواره های شکم همراه است. هر یک از این رویدادها اثرات مثبت جراحی آبدو مینو پلاستی را معکوس می‌کند.

تصمیمی برای کاهش وزن بیشتر ندارید

اگر بعد از عمل وزن زیادی کم کنید، در معرض خطر شل شدن مجدد پوست شکم و از بین رفتن نتایج عمل قرار خواهید گرفت. توصیه می‌کنیم زمانی عمل ابدو مینو را انجام دهید که به وزن ایده‌آل و یا حداقل نزدیک به وزن هدف خود رسیده باشید.

از بی اختیاری ادرار استرسی رنج می برید

ابدومینوپلاستی سعادت آباد بسیار فراتر از یک جراحی زیبایی است. آبدومینوپلاستی می‌تواند چندین بیماری پزشکی را مانند بی‌اختیاری ادرار استرسی (SUI) را درمان کند. بی‌اختیاری استرسی ادرار یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی زایمان طبیعی یا بارداری است. اگر از این مشکل رنج می‌برید، جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

ابدومینوپلاستی

چه کسانی گزینه مناسبی برای جراحی آبدومینوپلاستی نیستند؟

خدمات ابدومینوپلاستی سعادت آباد تهران

اگر جراحی ابدومینوپلاستی توسط یک جراح کم‌تجربه انجام شود نتیجه عمل به هیچ عنوان راضی کننده نخواهد بود. بنابراین، اکثر افرادی که قصد دارند جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند به دنبال یک جراح ماهر و باتجربه هستند که نمونه عمل‎های موفق بسیار زیادی داشته باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟

 دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین و مجرب‌ترین جراحان پلاستیک ایران هستند. اگر قصد انجام جراحی ابدومینوپلاستی در سعادت آباد را دارید می‌توانید از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری 14 الی 17 به مطب دکتر کامبیز ایزدپناه مراجعه کنید.

وزن مناسب برای عمل ابدومینوپلاستی سعادت آباد

بهتر است قبل از انجام عمل ابدومینوپلاستی به وزن موردنظر خود رسیده باشید زیرا اگر پس از انجام این عمل باز هم به دنبال کاهش وزن باشید ممکن است بر روی نتیجه عمل تاثیر منفی بگذارد و دوباره پوست شکم شما شل شود.

شاخص توده بدنی (BMI) زیر 30 یک شاخص توده بدنی ایده آل برای انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی است، اما حتی اگر کمی اضافه وزن دارید، می‌توانید نتایج خوبی را از جراحی ابدومینوپلاستی به دست آورید. شاخص توده بدنی (BMI) 35 حداکثر BMI قابل قبول برای جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک است. برای محاسبه شاخص توده بندی خود می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد تهران

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی

باقی ماندن جای بخیه

در تمام جراح‌ ها، پس از عمل جای بخیه بر روی بدن بیمار باقی می‌ماند. اما می‌توان پس از عمل از طریق روش‌های گوناگون جای بخیه را کمرنگ کرد و یا از بین برد.

دوره نقاهت نسبتا طولانی مدت

به طور کلی، دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد با توجه به وضعیت بدنی هر فرد بین 2 هفته تا 2 ماه متغیر است. اما در نظر داشته باشید که باید حداقل به مدت چند ماه از انجام فعالیت‌های شدید مانند ورزش‌های سنگین اجتناب کنید.

نتیجه معکوس عمل پس از افزایش یا کاهش وزن مجدد

کاهش یا افزایش وزن شدید پس از عمل ابدومینوپلاستی اثر منفی بر نتیجه عمل می‌گذارد. بنابراین، باید سعی کنید پس از جراحی ابدومینوپلاستی وزن ثابتی داشته باشید.

تفاوت ابدومینوپلاستی با سایر روش های لاغری

در جراحی آبدومینوپلاستی سعادت آباد هم پوست شل و هم چربی اضافه شکم برداشته می‌شود. در واقع افرادی که در ناحیه شکم پوست شل و اضافه ندارند گزینه مناسبی برای جراحی ابدومینوپلاستی محسوب نمی‌شوند. جراحی ابدومینوپلاستی فقط مربوط به ناحیه شکم است.

لیپوساکشن مناسب آن دسته از افرادی است که در ناحیه شکم پوست شل یا اضافه ندارند و فقط قصد دارند چربی اضافه شکم خود را تخلیه کنند. لیپوساکشن مختص به تخلیه چربی‌های شکم نیست بلکه از لیپوساکشن می‌توان برای تخلیه چربی نواحی دیگری از بدن مانند ران‌ها، پاها، بازوها و … بهره برد.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری

در اکثر جراحی‌های لاغری ساختار معده و دستگاه گوارش تغییر می‌یابد. جراحی لاغری با کاهش احساس گرسنگی و افزایش احساس سیری و متابولیسم بدن، میل بیمار به پرخوری و دفعات غذا خوردن را کاهش می‌دهد. این تغییرات باعث ترویج سبک زندگی سالم‌تر می‌شود.

 ابدومینوپلاستی هیچگونه تغییری در ساختار داخلی بدن انسان ایجاد نمی‌کند و تنها پوست شل و چربی اضافه شکم را از بین می‌برد و شکل ظاهری آن را بهبود می‌بخشد. ابدومینوپلاستی بر روی اشتها، تغذیه و متابولیسم تاثیری نمی‌گذارد.

در حال حاضر طیف گسترده‌ای از جراحی‌های لاغری وجود دارد. در ادامه به بررسی انواع جراحی لاغری می‌پردازیم.

ابدومینوپلاستی

اسلیو معده

جراحی اسلیو معده یا اسلیو گاسترکتومی یکی از انواع جراحی‌های لاغری است که شامل برداشتن قسمت بزرگی از معده است. پس از جراحی، فرد بعد از خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می‌کند. جراحی اسلیو معده برای افرادی که بسیار چاق هستند یا مشکلات سلامتی ناشی از چاقی دارند توصیه می‌شود. البته بهتر است بعد از امتحان گزینه‌های جایگزین، جراحی اسلیو معده را در نظر بگیرید.

بای پس معده

در جراحی بای پس معده یک کیسه کوچک در قسمت بالای معده ایجاد می‌شود. سپس، این کیسه به قسمتی از روده کوچک متصل می‌شود. از آنجایی که اندازه این کیسه کوچک است، بیمار به غذای کمتری نیاز دارد تا احساس سیری کند. این جراحی می‌تواند حجم معده را تا 90 درصد یا بیشتر کاهش دهد.

علاوه بر این، کیسه در ناحیه‌ای ایجاد می‌شود که بافت معده کمترین احتمال کشش را دارد. این بدان معنی است که اندازه کیسه در دراز مدت کمابیش ثابت می ‌اند. مهمترین مزیت جراحی بای پس معده، علاوه بر کاهش وزن موفقیت آمیز، توانایی آن در بهبود و اغلب از بین بردن بیماری‌های پزشکی مرتبط با چاقی است.

حلقه گذاری یا باندینگ معده

در جراحی باندیگ معده یک نوار سیلیکونی در قسمت فوقانی معده برای کاهش اندازه معده گذاشته می‌شود. این نوار در اطراف قسمت فوقانی معده بسته می‌شود تا یک کیسه شکمی جدید و کوچک ایجاد شود. این کیسه مقدار غذایی که بیمار می‌تواند بخورد را محدود و کنترل کند.

بای پس روده (دئودنال سوئیچ)

دئودنال سوئیچ ترکیبی از جراحی‌های اسلیو معده و بای پس معده است. در این روش جراح 80 درصد معده را مانند روش اسلیو معده برمی‌دارد و مانند روش بای پس معده، بخشی از روده کوچک را دور می‌زند. با این حال، به جای اتصال معده کوچک به روده کوچک، معده به دوازدهه، اولین قسمت روده کوچک متصل می‌شود.

با این روش، غذا مستقیما به دوازدهه تخلیه م‌ شود و حدود ¾ روده کوچک را دور می‌زند. این باعث می‌شود بدن کالری و مواد مغذی کمتری جذب کند. جراحی بای پس روده احساس گرسنگی را کاهش و احساس سیری را افزایش می‌دهد و به کنترل قند خون برای درمان دیابت کمک می‌کند.

بالون معده

بالون معده وسیله موقت و متحرکی هستند که با آندوسکوپی (از طریق دهان) در معده قرار می‌گیرد و این قابلیت را دارد که حداکثر تا شش ماه در آن جا باقی بماند. بیمارانی که BMI بالای 30 دارند واجد شرایط بالون معده هستند. در برخی موارد ممکن است برای بیمارانی با BMI بالای 27 نیز گزینه مناسبی باشد.

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

لیپوابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی لیپوآبدومینوپلاستی ترکیبی از روش‌های لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی اضافی و شلی پوست شکم است. در این روش به ساختارهای مهم داخل شکم مانند عروق لنفاوی، اعصاب و عروق خونی آسیبی نمی‌رسد.

اگر چه جراحی ابدومینوپلاستی به تنهایی باعث می‌شود شکمی صاف و تخت داشته باشید، اما وقتی با لیپوساکشن ترکیب شود، می‌توانید به حداکثر نتیجه برسید. مطالعات نشان می‌دهد که درصد رضایت از جراحی لیپوابدومینوپلاستی بسیار بالا (حدود 99 درصد) است.

مزایای لیپوابدومینوپلاستی در سعادت آباد تهران

نیاز به مشاوره دارید؟

دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از ماهرترین جراحان پلاستیک در تهران و ایران هستند. برای جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد تهران می‌توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

عمل ابدومینوپلاستی سعادت آباد تهران چگونه انجام می‌شود؟

مراحل جراحی ابدومینوپلاستی عبارتند از:

بیهوشی

عمل جراحی ابدومینو پلاستی را می توان تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام داد. البته بسیاری از جراحان ترجیح می‌دهند که عمل ابدومینوپلاستی را تحت بیهوشی عمومی انجام دهند زیرا وقتی بیمار کاملا بیهوش است، ماهیچه‌های شکم شل می‌شوند و جراح بهتر و راحت تر می‌تواند عمل جراحی را انجام دهد.

ایجاد برش در نواحی مختلف شکم

جراحی ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد. روش خاصی که برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی توسط جراح انتخاب می‌شود، طول و اندازه برش‌‌ها را تعیین می‌کند. در برخی از روش‌ها چندین برش مختلف و در برخی دیگر یک برش کوچک بر روی شکم بیمار ایجاد می‌شود.

برداشتن ناف و قرار دان آن در محل جدید

اکثر اوقات در جراحی ابدومینوپلاستی ناف برداشته می‌شود تا در جای بهتری قرار گیرد. جراح سعی می‌کند ناف جدیدی را در محل مناسب ایجاد کند تا شکل ظاهری شکم را بهبود بخشد.

ترمیم و سفت کردن عضلات شکم

ممکن است به دلیل افزایش سن، بارداری یا زایمان و … عضلات یا ماهیچه‌های شکم شل شوند. جراحی ابدومینوپلاستی سعادت آباد این فرصت را برای جراح فراهم می‌کند تا عضلات شل شده شکم را سفت کند و پوست و چربی اضافی شکم را از بین ببرد. در این مرحله پوست از دیواره شکم جدا می‌شود. سپس ماهیچه‌های شکم به داخل کشیده شده و بخیه زده می‌شوند تا شکم ظاهری بهتر و ظریف‌تر داشته باشد.

برداشتن پوست اضافه شکم

در این مرحله پوست شل و اضافی شکم برداشته می‌شود تا شکم ظاهری صاف و تخت پیدا کند.

بستن برش‌ها

پس از پایان عمل آبدو مینو پلاستی، محل برش‌ها بخیه زده می‌شود. سلول‌های پوست به بهبودپذیری سریع جای بخیه کمک می‌کنند و پس از مدتی جای زخم را به طور طبیعی می‌بندند.

ابدومینوپلاستی سعادت آباد

مدت زمان انجام عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

عمل ابدومینوپلاستی ممکن است بین 2 تا 5 ساعت به طول بینجامد. مدت زمان انجام عمل ابدومینوپلاستی تا حدود زیادی به روش به کار گیری شده در جراحی بستگی دارد. برای مثال مدت زمان انجام جراحی مینی ابدومینوپلاستی سعادت آباد کوتاه تر از جراحی آبدومینوپلاستی کامل است.

طول مدت بستری بعد از عمل آبدومینوپلاستی چقدر است؟

معمولا پس از جراحی آبدمینو پلاستی باید حداقل 1