آیکن تماس
پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

استفاده از گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

یکی از اصلی ترین مراقبت ها بعد از انجام عمل جراحی زیبایی شکم، پوشیدن گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی است. پوشیدن گن ابدومینوپلاستی، به افرادی که این جراحی زیبایی را انجام داده اند کمک می کند تا بعد از عمل، فرم جدید شکم خود را تثبیت کنند. افرادی که عمل ابدومینوپلاستی انجام داده اند لازم است به این نکته توجه داشته باشند که تا 6 هفته پس از عمل خود موظف به پوشیدن گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی هستند. این گن ها را بایستی به طور 24 ساعته مصرف نمایید مگر در صورت حمام کردن باید استفاده مداوم داشته باشید. در ادامه این مطلب از سایت دکتر ایزدپناه به توضیحات بیشتری درباره استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی می پردازیم با ما همراه باشید.

گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی


مناسب ترین گن بعد از ابدومینوپلاستی، باید به گونه ای طراحی شده باشد که فشار وارد شده به ناحیه شکم و نواحی اطراف آن کاملا متعادل باشد. در اغلب موارد بیماران هنگام پوشیدن گن بعد از عمل به دلیل عادت نداشتن به این نوع از گن ها به خصوص در اوایل دوره که تورم زیاد است احساس نارضایتی دارند.
تمامی گن ها از هر برندی مناسب هستند تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید نحوه بستن گن ابدومینوپلاستی است. نکته قابل توجه هنگام بستن این گن ها فشار وارد شده بر بدن است. میزان فشار بایستی نه بیش از حد و یا نه کم تر از حد معمول وارد شود. در این مورد می توانید از پزشک خود مشورت بگیرید تا گن مناسب بعد از ابدومینوپلاستی را انتخاب نمایید.

ابدومینوپلاستی دکتر ایزدپناه

مدت بستن گن بعد از ابدومینوپلاستی


همان طور که می دانید پس از عمل، پزشک مراقبت ها و نکاتی را به شما توصیه می کند که انجام هر یک از این نکات و مراقبت ها به رسیدن نتیجه مطلوب کمک به سزایی می کند. یکی از تاثیرگذارترین مراقبت قبل و بعد ابدومینوپلاستی استفاده و پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی است. با پوشیدن این گن نقاطی که جهت لاغری عمل شده اند، تحت فشار قرار می گیرند. این فشار سبب خارج شدن مایعات تجمع یافته زیر پوست و کاهش تورم می شود.
همچنین از مزایای استفاده از پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی می توان به کاهش کبودی پوست و از بین رفتن این کبودی ها اشاره کرد. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از این گن ها، نباید بدن شما بیش از حد تحت فشار باشد.

در ارتباط با مدت زمان بستن گن بعد از ابدومینوپلاستی، باید بگوییم که لازم است برای دریافت نتیجه عالی از عمل ابدومینوپلاستی این گن را به مدت 3 الی 4 هفته بپوشید تا بدن شما به حالت نرمال خود برسد.

اگر بعد از عمل ابدومینوپلاستی گن استفاده نکنیم چه می شود؟


در صورت عدم استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی ممکن است در معرض عوارض های منفی و جدی قرار بگیرید که از جمله عوارض ابدومینوپلاستی عبارتند از:

  • بروز تورم، کبودی، زخم بیش از حد
  • نکروز پس از ابدومینوپلاستی
  • افزایش و بروز درد
  • بروز عفونت
  • افزایش دوران نقاهت
  • بروز نتایج زیبایی همانند فرورفتگی، برجستگی یا موج‌دار شدن بر روی نواحی پوست

آن دسته از بیمارانی که طبق توصیه پزشک اقدام به پوشیدن گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی می کنند، نسبت به افرادی که از پوشیدن گن ها ممانعت می کنند بهبودی آسان تری را تجربه خواهند کرد و همچنین نتایج مثبت به دست آمده از این عمل را زودتر مشاهده خواهند کرد.

گیف مشاوره آنلاین دکتر ایزدپناه

نحوه استفاده از گن های بعد از عمل ابدومینوپلاستی


بعد از انجام تعدادی از جراحی و عمل های زیبایی لازم است از دستورات پزشک خود، جهت بهبودی سریع و دستیابی به نتیجه مطلوب پیروی کنید. در عمل ابدومینوپلاستی، گن ها نقش به سزایی در بهبودی و نتایج به دست آمده از این عمل دارند از این رو گن های ابدومینوپلاستی با مدل های مختلف و متناسب با هر سایز بدنی وجود دارند که این گن ها بلافاصله پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی و در طول دوران نقاهت بایستی به طور منظم و برای چندین هفته پوشیده شوند.
توجه داشته باشید که نحوه استفاده از این گن ها بسیار حائز اهمیت است. در روزهای ابتدایی پس از عمل جراحی، باید گن را کاملا به سفتی ببندید ولی با مرور زمان می توانید از سفتی این گن ها بکاهید.
خبر خوب این که با گذشت زمان، ساعاتی که در طول روز بایستی گن را همراه خود داشته باشید، بسیار نسبت به روزهای گذشته کاهش خواهد یافت. در روزهای پایانی برداشت گن، پزشک توصیه هایی نیز به شما ارائه خواهد داد. جهت تاثیرگذاری این گن ها بر روی عمل شما، گن بایستی به طور کامل متناسب با بدن شما قرار گیرد. توجه داشته باشید که گن ها بایستی تمامی نقاط ابدومینوپلاستی را به طور کامل بپوشاند و هیچ نقاطی نباید در معرض دید قرار بگیرد. در صورتی که ناحیه ای خارج از این گن قرار بگیرد ممکن است اسکار به وجود بیاید.

مزایای پوشیدن گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی


تمامی جراحان به علت موارد متعددی از قبیل تسریع بهبود زخم، تورم، دستیابی به نتایج دلخواه حاصل از عمل ابدومینوپلاستی و جلوگیری از عوارض این عمل زیبایی، پوشیدن گن را پس از عمل نیز توصیه می کنند. از مهم ترین مزایای پوشیدن گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد که این موارد عبارتند از:

  • پوشیدن گن ها در کاهش ورم بسیار تاثیرگذار هستند
  • گن ها در کاهش کبودی های ناشی از عمل ابدومینوپلاستی بسیار مفید هستند
  • گن ها باعث تسریع بهبودی نتایج عمل می شوند
  • انواع گن های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

همان طور که در این مقاله ذکر نمودیم یکی از راه های اصلی جهت غلبه بر تمامی عوارض های عمل ابدومینوپلاستی، گذارندن سریع تر و بهتر طول دوران نقاهت این عمل، استفاده از گن های ابدومینوپلاستی است اما نکته ای که باید به آن توجه کنید، زمان های استفاده از هریک این گن ها است که در ادامه مقاله به شرح کامل این موضوع نیز پرداخته ایم.

گن ابدومینوپلاستی

انواع گن ابدومینوپلاستی


انواع گن ابدومینوپلاستی عبارتند از:

گن مرحله اول

گن های مرحله اول یا همان لباس های فشرده سازی، در چهار هفته اول پس از جراحی و در طول روز و شب بایستی به طور مداوم مصرف شوند. این گن ها را فقط در صورت حمام کردن بایستی از تن خود خارج کنید و سپس دوباره بپوشید. لازم است بدانید که این گن ها دارای قلاب هایی هستند که وجود این قلاب ها سبب کاهش اصطکاک و ایجاد راحتی در فرد می شود. پوشیدن این نوع از گن بعد از ابدومینوپلاستی سبب کاهش تورم و کبودی می شود.

گن مرحله دوم

این نوع از گن ها زمانی باید مصرف شوند که بدن شما مایع زیادی در محل جراحی ایجاد نکرده است. زمان پوشیدن این نوع از گن ها حدود چهار هفته پس از جراحی ابدومینوپلاستی است که این گن ها بایستی حدود 2 تا 8 هفته پوشیده شوند. این نوع از گن ها به علت نداشتن زیپ یا قلاب جهت استفاده روزانه به عنوان لباس زیر بسیار راحت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط