تهران، میدان کاج، خیابان سرو غربی، خیابان مروارید، پلاک ۲، طبقه همکف ، واحد 1

آیکن آدرس
دکتر کامبیز ایزدپناه » جراحی های زیبایی بدن » کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

5 / 5. 1

۶ دقیقه
کشیدن درن بعد از ابدو

کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

بهتر است قبل از آن که در خصوص کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی صحبت کنیم شما را با این عمل زیبایی بیشتر آشنا کنیم. امروزه یکی از روش‌هایی که جراحان با استفاده از آن به سراغ حذف چربی‌ها و پوست‌های اضافه شکم می‌روند، جراحی ابدومینوپلاستی و یا همان تامی تاک می‌باشد. بدون شک امروزه برای بسیاری از افراد داشتن یک شکم تخت زیبا به عنوان آرزو در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که بسیاری از افراد در این راه برای به دست آوردن شکم تخت به سراغ انجام ورزش‌های سنگین و یا رژیم‌ها طاقت فرسا می‌روند. بهتر است بدانید این راه حل‌ها همیشه پاسخگو نخواهند بود.
امروزه این عمل زیبایی تخت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد؛ معمولاً جراحی ابدومینوپلاستی با توجه به وسعت جراحی بین 2 الی 5 ساعت زمان بر خواهد بود. این در حالی است که در صورتی که شما قصد داشته باشید جراحی ابدومینوپلاستی را با دکتر ایزدپناه داشته باشید تنها 1 الی 2 ساعت زمان خواهد برد.
در روزهای اولیه این عمل زیبایی شکم فرد متورم خواهد شد و بیمار احساس درد خواهد داشت. به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که قصد دارید بهترین نتیجه را داشته باشید باید چند هفته بعد از عمل از گن‌های بعد از عمل جراحی استفاده کنید. دکتر ایزدپناه برای تمامی متقاضیان این عمل توصیه کرده است که بعد از این عمل زیبایی چند روز برای تسهیل جریان جون، بهبود سریع حتماً پیاده روی کنند.

چرا بعد از عمل جراحی ابدومنیوپلاستی معمولاً درن لازم است؟


امروزه بسیاری از متقاضیان این عمل زیبایی بعد از انجام عمل نیازمند به قرار دادن درن برای چند روز بعد از جراحی خواهند بود. اما این سؤال به وجود خواهد آمد که چرا درن نیاز است؟ و آیا کشیدن درن بعد از ابدومینوپلاستی درد دارد؟ در حقیقت درن‌ها لوله‌های کوچکی هستند که بعد از جراحی با بخیه به صورت موقت بر روی بدن متصل خواهند بود. اصلی‌ترین کاربرد درن می‌توان به ین امر اشاره کرد که باعث می‌شود که مایع و خون اضافی از بدن خارج شود تا بهبودی به صورت کامل صورت گیرد. علاوه بر این موضوع درن باعث کاهش التهاب و تورم نیز خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که مایع اضافه تخلیه نشود، در محل جراحی جمع‌آوری مشود و عوارض بسیار مختلفی را به بار خواهند آورد.

گیف هزینه ابدومینوپلاستی

هدف از درن بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟


یکی از اصلی‌ترین سؤالاتی که امروزه برای متقاضیان این جراحی به وجود آمده است در خصوص درن‌هایی است که پزشک از آن استفاده می‌کند. در حقیقت درن برای کاهش تجمع مایع در محل جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدون شک درن از بروز سروما و دیگر عوارض احتمالی جلوگیری خواهد کرد. در نتیجه استفاده از درن برای عمل جراحی ابدومینوپلاستی دارای مزیت‌های بی شماری می‌باشد.

چگونه خروجی مایع از درن را اندازه گیری کنم؟


همان طور که ذکر شد از درن به دلیل‌های بی شماری استفاده می‌کنند، در خصوص مراقبت‌ها و کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی آموزش‌هایی به شما داده خواهد شد. قبل از اندازه گیری مقدار مایع در داخل حباب باید درپوش برداشته شود. مقدار مایع موجود در ورق درن باید ثبت شود. توصیه شده است که قبل از کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی هر روز صبح و عصر تقریباً در یک زمان واحد درن را تخلیه کنید.

چه زمانی پس از ابدومینوپلاستی درن کشیده می‌شود؟

کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی در زمانی رخ می‌دهد که خروجی درن به سطح پایین و ثابتی رسیده باشد. به صورت کلی می‌توان گفت کشیدن درن اول بعد از عمل ابدومینوپلاستی یک هفته بعد از عمل صورت می‌گیرد؛ این در حالی است که درن دوم کمی بعد از آن زمانی که سطح مناسبی رسیده باشد کشیده خواهد شد. کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی نیازمند به استراحت، بهبود می‌باشد. در نتیجه توصیه می‌شود بعد از کشیدن درن‌ها کمی در خانه استراحت کنید و سپس به سراغ کارهای روزانه خود بروید.

آیا کشیدن درن دردناک است؟


در هنگام کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی بیماران ممکن است احساس کشش و یا فشار در ناحیه شکم خود داشته باشند. با این حال درد شدیدی در هنگام کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی تجربه نمی‌شود. لازم به ذکر است حذف و تخلیه کامل آن‌ها تنها چند ثانیه زمان خواهد برد. برای کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی، به این صورت عمل می‌شود که بخیه‌هایی که درن را در جای خود محکم کرده‌اند کشیده می‌شوند و سپس لوله درن به آرامی برداشته خواهد شد. بعد از کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی یک پد گاز به مدت یک روز و یا بیشتر در ناحیه‌ای که درن وجود داشته است قرار داده می‌شود.
کشیدن درن‌ها در مطب با توجه به یک جلسه با پزشک جراح صورت خواهد گرفت. به صورت کلی می‌توان گفت کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی روند دردناکی نخواهد بود. در این بخش حتی بی حسی موضعی نیز نیاز نخواهد بود. درن در ابتدا از مکش خارج خواهد شد و بخیه‌های نگه دارنده آن نیز آزاد می‌شوند.

کشیدن درن بعد عمل ابدومینوپلاستی

عوارض کشیدن درن بعد از ابدومینوپلاستی به صورت زودهنگام


از دیگر سؤالاتی که برای بسیاری از مراجعه کننده‌ها برای کشیدن درن پیش آمده است. این است که اگر کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی زودتر از موعد انجام دهیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ لازم به ذکر است با توجه به گفته‌های دکتر ایزدپناه در صورتی که کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی زودتر انجام شود ممکن است خطر تشکیل سروما و یا همان جمع آوری مایعات افزایش داشته باشد. تقریباً تمامی متقاضیان این عمل، بعد از این جراحی تشکیل یک سروما بسیار کوچک را تجربه می‌کنند. در صورتی که این سروما از نظر بالینی آشکار شده باشد، گزینه‌های متنوعی وجود خواهد داشت.
این در حالی است که اگر سروما بسیار کوچک باشد، به صورت خود به خودی جذب خواهد شد و نیازی به درمان نیز نخواهد داشت. این در حالی است که اگر سروما ایجاد شده بزرگ و یا علامت دار باشند، ممکن است نیازی به درمان‌های دیگر وجود داشته باشد. در صورتی که سروما عفونی شده باشد، علاوه بر نیازمند به مراقبت‌های بیشتری پزشک باید فوراً آن را تخلیه کند.

برای مشاوره آنلاین درباره عمل ابدومینوپلاستی کلیک کنید.

اگر درن بعد از ابدومینوپلاستی خیلی دیر برداشته شود چه می‌شود؟


از دیگر سؤالاتی که برای بسیاری از متقاضیان این عمل جراحی به وجود آمده است. این است که اگر کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی دیرتر صورت گیرد چه اتفاقی می‌افتد؟ به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که درن‌ها دیرتر از وقتشان کشیده شوند، و در جای خود باقی بمانند ممکن است باعث تخلیه‌های مداوم شود. علاوه بر این موضوع در صورتی که کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی به تأخیر بی افتد امکان عفونت‌های شکمی افزایش خواهد داشت. در این راه دکتر متخصص شما باید تخلیه‌ها را به دقت کامل بررسی کند و در صورت نیاز در اسرع وقت درن‌ها را خارج کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *