تهران، میدان کاج، خیابان سرو غربی، خیابان مروارید، پلاک ۲، طبقه ۴، واحد ۲۵

آیکن آدرس
دکتر کامبیز ایزدپناه » پیکرتراشی » هزینه ماموپلاستی چه قدر است؟

0 / 5. 0

۵ دقیقه
هزینه ماموپلاستی

هزینه ماموپلاستی چه قدر است؟

آنچه می خوانید...

عوامل زیادی در تعیین میزان هزینه های انجام عمل ماموپلاستی دخیل هستند. گاهی اوقات و تحت شرایط خاص می توان تا حد زیادی هزینه های انجام این عمل را کاهش داد. برای کاهش هزینه های صرف شده برای انجام این عمل زیبایی لازم است موارد زیادی را در نظر گرفت. هزینه های مربوط به این عمل را می توان با اندکی صبر  و همچنین صرف وقت بیشتر برای تحقیق درباره جنبه ای مختلف آن تا حد زیادی کاهش داد.

هزینه ماموپلاستی چیست؟

هزینه ماموپلاستی عبارت است از هزینه های دریافتی توسط مرکز درمانی یا کلینیک، هزینه های مربوط به دستمزد پزشک، هزینه خرید دارو، هزینه دوران نقاهت.

کاهنده و افزایشی بودن عمل و تاثیر آن در هزینه ماموپلاستی

هزینه ماموپلاستی تا حد زیادی به انتخاب افراد در گزینش روش انجام آن بستگی دارد. برخی از افراد کاهنده و برخی دیگر روش افزایشی را انتخاب می کنند. هر کدام از این روش ها در شرایط خاص و با تکنیک های خاصی اجرا می شوند.

بنابراین هزینه های صرف شده برای انجام این عمل برای افراد متفاوت می باشد. به طور کلی هزینه های مربوط به روش کاهنده کمتر از هزینه های روش افزایشی هستند.

تفاوت هزینه عمل کاهشی و افزایشی سینه

هزینه ماموپلاستی در روش کاهشی بنا به دلایلی بسیار کم تر از روش افزایشی است. در روش کاهشی بیمار می تواند در صورت اخذ تاییدیه کمیسیون پزشکی مبنی بر وارد شدن آسیب به ستون فقرات و گردن از بیمه استفاده کند. علاوه بر آن در روش کاهشی بیمار هزینه های جانبی مربوط به عمل دیگری را متحمل نمی شود.

در روش افزایشی بیمار نمی تواند از بیمه استفاده کند. زیرا افزایش سایز سینه جزء موارد زیبایی است نه درمانی به همین دلیل هزینه های انجام این عمل با استفاده از این تکنیک بالا خواهند بود. دلیل دیگر بالا رفتن میزان هزینه های روش افزایشی استفاده از پروتز در سینه های بیمار است.

خطرناک ترین راه برای کاهش هزینه های مربوط به جراحی سینه

راهکارهایی تحت عنوان راه های کاهش هزینه ماموپلاستی وجود دارند. این راه کار ها در اکثر مواقع خطرناک و به ضرر افراد می باشند. خطرناک ترین راه های کاهش هزینه های مربوط به این عمل شامل این موارد می شوند.:

۱: مراجعه به کلینیک های غیر مجهز و نامعتبر.

۲: مراجعه به جراحان تازه کار و بی سابقه.

۳: استفاده از پروتز های ارزان قیمت.

۴: انجام عمل توسط رزیدنت ها.

عوارض انجام جراحی سینه با هزینه های کم

هزینه ماموپلاستی در صورت کاهش قابل ملاحظه احتمال بروز عوارضی را در سینه ها بالا می برد. نامتقارن بودن سینه ها، عفونت، باقی ماندن جای اسکار مهم ترین عوارض ناشی از انجام عمل با هزینه های کم می باشند. 

معیارهای تعیین هزینه ماموپلاستی

معیارهای مهم در تعیین هزینه ماموپلاستی شامل موارد ذیل می باشند:

 • انتخاب کلینیک یا مرکز درمانی.
 • میزان بافت یا چربی خارج شده از سینه.
 • انتخاب پزشک متخصص برای انجام عمل.
 • هزینه های پرداخت شده به بیمارستان یا کلینیک.
 • میزان بافت یا چربی خارج شده از سینه.
 • انتخاب پزشک متخصص برای انجام عمل.
 • هزینه های پرداخت شده به بیمارستان یا کلینیک.
 • هزینه های رفت و آمد.
 • هزینه های خرید دارو.
 • هزینه های صرف شده در دوران نقاهت.
 • تکنیک و روشی که پزشک برای انجام این عمل استفاده می کند.
 • سایز سینه.
 • نیاز به پروتز
قیمت ماموپلاستی

نقش پزشک باتجربه و کلینیک مجهز در بالا رفتن هزینه های عمل سینه

هزینه ماموپلاستی به شدت تحت تاثیر اعتبار و شهرت پزشک و همچنین مجهز بودن کلنیک بالا خواهد رفت. در صورتی که انجام این عمل را به پزشکی با تجربه و ماهر بسپارید باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید. همچنین هر چقدر کلینیک انتخابی مجهزتر باشد هزینه های بیشتری از افراد دریافت خواهد شد.

پرداخت هزینه های مربوط به جراحی سینه توسط بیمه

معمولا هزینه ماموپلاستی توسط بیمه پرداخت نمی شود. این عمل نوعی عمل زیبایی به شمار می آید و عمل های زیبایی هم مشمول  بیمه نخواهند شد. با این وجود در برخی موارد بیمه هزینه های انجام این عمل را متقبل می شود.

هزینه انجام این عمل زمانی از طرف بیمه پرداخت می شود که فرد در اثر تصادف یا بیماری مجبور به انجام این عمل شده باشد. همچنین در صورتی که فرد بتواند ثابت کند انجام این عمل برای او صرفا جنبه درمانی داشته است نه زیبایی، هزینه انجام عمل را می تواند از بیمه دریافت نماید.

فرد ممکن است به دلیل دردهایی که در قسمت های شانه و گردن خود احساس می کند مجبور به انجام چنین عملی شود. در چنین حالتی اگر پزشک ارتوپد آسیب های وارده به ستون فقرات، مهره های گردن، مفصل شانه را تایید کند بیمه قسمتی از هزینه ها را متقبل می شود.

راه های کاهش هزینه های مربوط به عمل کوچک کردن و بزرگ کردن سینه

موثر ترین و بهترین راه برای کاهش هزینه ماموپلاستی مراجعه به یک جراح پلاستیک خوب و با تجربه است. انتخاب پزشک حرفه ای ممکن است برای انجام عمل هزینه ای نسبت بالا طلب نماید اما در دراز مدت باعث جلوگیری از صرف هزینه های ترمیمی می شود.

برای کاهش هزینه های مربوطه می توانید به کلینیک هایی که تخفیفات و یا شرایط ویژه مانند قسط بندی هزینه ها را در نظر گرفته اند مراجعه کنید.

نکته پایانی

موارد ذکر شده در متن فوق مواردی بودن که به صورت تقریبی بر هزینه های انجام این عمل تاثیر گذار می باشند. برای برآورد کامل هزینه های مربوطه بهتر است بیمار تحت معاینه کامل پزشک قرار بگیرد. انجام این عمل و هزینه های آن تحت تاثیر پارامترها مختلفی تغییر می کنند به همین دلیل قبل از انجام عمل شرکت در یک جلسه مشاوره ای ضروری است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.