تهران، میدان کاج، خیابان سرو غربی، خیابان مروارید، پلاک ۲، طبقه ۴، واحد ۲۵

آیکن آدرس

1 / 5. 1

۶ دقیقه
لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب

آنچه می خوانید...

 امروزه در میان عمل‌های زیبایی که درکشور ما رو به افزایش است، لیپوماتیک یا جراحی لاغری با استقبال بسیار فراوانی روبرومی باشد. با این روش می‌توان چربی‌هایی که در اثر رژیم غذایی و ورزش از بین نرفته‌اند را حذف کرد. خوشبختانه افراد بسیاری از سایر کشور‌ها نیز به متخصصان پلاستیک ایران مراجعه می‌کنند. لازم است بدانید که یکی از دلایلی محبوبیت این عمل، امکان استفاده برای نواحی مختلف بدن است برای مثال لیپوماتیک غبغب برای افرادی می باشد که چربی اضافه در زیر چانه دارند.

این روش هیچ گونه زخمی روی صورت فرد بر جای نمی‌گذارد و زیبایی طبیعی به صورت فرد می‌بخشد. 

لیپوماتیک غبغب در مدت زمان کوتاهی انجام شده و فرد بعد از طی مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا می‌کند.

غبغب یا چربی های اضافه زیر چانه چیست

 تجمع حجم اضافی از چربی ها در زیر چانه یا در ناحیه گردن که ظاهری با دو چانه یا غبغب در فرد ایجاد می کند که ناخوشایند می باشد. خط چانه‌ای که در فرد مشاهده می‌شود، باعث می‌شود صورت فرد پیرتر یا چاق تر از چیزی که هست به نظر بیاید.

این افتادگی پوستی همانند چروک اطراف چشم ها و پیشانی بیماران را آزار می‌شود.

معمولا با افزایش سن، و تقریبا از30 سالگی به بعد تغییراتی در پوست گردن و قسمت های پایینی صورت ایجاد می‌شود. این تغییرات پوستی می‌تواند به همراه غبغب (  یعنی چانه افتاده و چند لایه در قسمت فک و پایین صورت) و یا در قسمت جلویی و گردن قابل مشاهده باشد. همزمان با چهل سالگی در فرد، این تغییرات زیر پوستی معمول‌تر و بیشتر قابل مشاهده است، و می‌تواند تا جایی پیش برود که قسمت پایین صورت و قسمت بالایی گردن پر و سنگین و چاق دیده شود.

گردن آویزان یا ((گردن بوقلمونی)) بیشتر با زاویه دید از کنار دیده می‌شود تا اینکه آن را از روبه‌رو و در آینه مشاهده کنید. برای افرادی که چاق تر هستند، و یا در افرادی که اضافه وزن دارند، قسمت جلویی و بالای گردن می‌تواند ناحیه ای مناسب برای انباشت چربی باشد.

به طور کلی چربی باعث پوشاندن قسمت ماهیچه ای گردن شده و باعث می‌شود گردن بزرگتر و چاق تر به نظر برسد و یا در اصطلاح غبغب ایجاد شود.

علت به وجود آمدن غبغب

بعضی از افراد به طور ژنتیکی دارای اضافه وزن هستند و صورت چاقی دارند که ممکن است حتی در همان کودکی نیز غبغب داشته باشند. علت بوجود آمدن غبغب می تواند شامل مواردگوناگونی باشد ولی معمولا در افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند غبغب دیده می شود.

قسمت پایینی صورت در واقع گونه و چانه هر شخص دارای یک زاویه خاص است که در اکثر افراد این زاویه تقریبا مشابه می باشد. در برخی از افراد این زاویه استاندارد نیست و می تواند باعث بوجود آمدن غبغب در آن ها شود. در صورتی که چانه از حد طبیعی خود کوچکتر باشد و یا عقب تر باشد به صورت غیر معمول نمایش داده می شود.

به طور کلی علاوه بر اضافه وزن عوامل دیگری نیز مانند تجمع بیش از حد چربی در ناحیه زیر چانه که باعث شلی و آویزان شدن پوست آن ناحیه می شود و همچنین افزایش سن و انقباض عضلات گردن، در زیر چانه چربی هایی را به صورت چند لایه ایجاد می کند، که نشان دهنده غبغب است.

رفع غبغب

نحوه لیپوماتیک غبغب

به منظور از بین بردن چربی هایی که در زیر چانه انباشته شده اند و موجب شده اند که آن ناحیه بصورت لایه لایه دیده شود، از لیپوماتیک غبغب استفاده می شود. جراحی لیپوماتیک غبغب با استفاده از بی حسی موضعی صورت می گیرد.

 در این روش لوله کانولا از طریق سوارخ های ریزی وارد بافت چربی ناحیه گردن شده و با حرکات ارتعاشی بافت چربی را تخریب می کند. از مزایای این روش می توان به این مورد اشاره کرد که پس از خارج کردن چربی های اضافه با استفاده از لیپوماتیک پوست ناحیه غبغب حالتی شل و آویزان پیدا نمی کند.

آیا لیپوماتیک می تواند غبغب را به طور کامل از بین ببرد

 همان طور که گفته شد لیپوماتیک به معنای تخلیه چربی از اندام‌های بدن به صورت موضعی می باشد. در جراحی پیکر تراشی چربی‌هایی که زیر چانه و گردن جمع شده اند، تخلیه می شود و ظاهری زیبا در چهره فرد ایجاد می‌کند.

با تخلیه چربی‌های غبغب، گردن فرد نیز بلندتر از قبل دیده  می شود و ظاهری جوان‌تر و لاغر تر در چهره فرد به وجود می‌آورد.بنابراین می توانیم به طور قاطع بگوییم که جراحی لاغری غبغب در کم ترین زمان و با صرف کمترین هزینه نتایج فوق العاده ای داشته و تاثیر شگرفی در زیبایی فرد می گذارد.

لیپوماتیک غبغب

مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب نیز مانند سایر روش های جراحی زیبایی دوران نقاهت و مراقبت هایی دارد که مستلزلم رعایت یک سری نکات است که این نکات عبارتند از:

  1. با توجه به میزان چربی خارج شده از غبغب، شدت درد‌ در روز‌های اول متغیر خواهد بود. جراح پلاستیک برای کنترل این درد‌ معمولا مسکن‌هایی را برای شما تجویز خواهد کرد.
  2. پس از لیپوماتیک پزشک لوله‌ای را در غبغب شما قرار خواهد داد که مایعات ‌ترشح شده در این منطقه را تخلیه می‌کند. سعی کنید این لوله را جابجا نکرده تا آسیبی به گردن وارد نشود.
  3. شما باید گردنبند کشی خود را  بعد از لیپوماتیک غبغب همواره بپوشید و از تحرک بیش از حد اجتناب کنید.
  4. در روز های اولیه پس از لیپوماتیک غبغب، باید در زمان استراحت سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید تا از تجمع مایعات در محل جراحی جلوگیری گردد.
  5. پزشک برای شما داروهایی تجویز می‌کند تا از بروز عفونت جلوگیری گردد.
  6. التهاب و قرمزی در غبغب بسیار طبیعی بوده و به مرور زمان این آثار برطرف خواهند شد.
مراقبت های بعد از ا

هزینه لیپوماتیک غبغب

هزینه عمل لیپوماتیک غبغب  به میزان چربی خارج شده ازگردن و چانه و همچنین میزان پیچیدگی عمل متفاوت است. جراح پلاستیک شما در زمان مشاوره در مورد هزینه های جراحی و احتمال سایر روش های درمانی مانند جراحی پوست گردن، یا ایمپلنت چانه، صحبت خواهد کرد. همچنین  شما می توانید در این مشاوره ها سایر هزینه های بیمارستانی و هزینه بی حسی را نیز از جراح پرس و جو کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.