تهران، میدان کاج، خیابان سرو غربی، خیابان مروارید، پلاک ۲، طبقه همکف ، واحد 1

آیکن آدرس
دکتر کامبیز ایزدپناه » جراحی های زیبایی بدن » مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی

5 / 5. 1

۶ دقیقه
مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی

مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

جراحی ابدومینوپلاستی یک تکنیک برای کاهش وزن، حذف چربی‌های شکم و رفع شلی و افتادگی پوست شکم است. اغلب افرادی که دارای شکم‌های بزرگ با چربی زیاد هستند، متقاضی جراحی ابدومینوپلاستی هستند. همچنین اغلب بانوان باردار یا افراد چاقی که به دلیل کاهش زیاد وزن دچار پوست اضافه در ناحیه شکم و افتادگی و آویزان شدن پوست در این ناحیه شدند، خواهان جراحی پلاستیک ابدومینوپلاستی می‌باشند.
حذف چربی‌ها و پوست اضافی شکم و سفت کردن عضلات جدار شکم منجر به ایجاد تناسب اندام و صاف شدن شکم می‌شود که از سوی افراد خوشایند است. جراحی ابدومینوپلاستی در کنار تمامی مزایایی که دارد طبیعتا ممکن است عوارض ابدومینوپلاستی و خطراتی برای سلامتی افراد ایجاد کند. حتی در مواردی اخباری مبنی بر مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی به گوش می‌خورد که گاها پشتوانه ی علمی ندارند. در ادامه ی این مقاله موضوعاتی همچون جراحی ابدومینوپلاستی، عوارض ابدومینوپلاستی و خطرات آن و مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی را بررسی خواهیم نمود. تا انتهای این مقاله در سایت دکتر کامبیز ایزدپناه با ما همراه باشید.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟


جراحی ابدومینوپلاستی با نام اختصاری تامی تاک، از جمله جراحی‌هایی است که به منظور حذف چربی و پوست اضافه ی شکم در ناحیه تحتانی معده، زیر شکم و پایین پهلوها به منظور بهبود ظاهر و تقویت عضلات دیواره شکم برای داشتن شکمی سفت و ایجاد گودی کمر انجام می‌شود. افرادی که دارای شاخص توده بدنی 30 الی 35 هستند کاندیدای مناسبی برای جراحی ابدومینوپلاستی می‌باشند.

عوارض جانبی ابدومینوپلاستی

در این نوع از جراحی‌های پلاستیک، جراح برای برداشتن پوست و چربی‌ها، برش‌هایی به شکل افقی و بیضی در قسمت موهای ناحیه تناسلی ایجاد می‌کند. سپس برای سفت کردن عضلات شکم، آنها را با بخیه‌های دائمی متصل می‌کند. برای تغییر پوست اطراف ناف، جراح ناف را از طریق یک برش کوچک بیرون آورده و سپس در جایگاه طبیعی خود بخیه می‌کند.

طبیعتا میزان چربی و پوست اضافی اطراف شکم، میزان پرکار بودن جراحی را مشخص می‌کند. در برخی موارد اخباری مبنی بر عارضه مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی منتشر می‌‎شود که برای بیشتر افراد سوالاتی ایجاد می‌کند. در ادامه ی مقاله به عوارض ابدومینوپلاستی خواهیم پرداخت.

خطرات و عوارض ابدومینوپلاستی


جراحی پلاستیک ابدومینوپلاستی همانند سایر جراحی‌های زیبایی و درمانی دارای عوارض و خطراتی است که اغلب به دلیل نداشتن تجربه ی کافی از سوی پزشک متخصص، نداشتن تبحر کافی از سوی جراح و تیم بیهوشی و سهل انگاری مراجعین عوارض ابدومینوپلاستی و دیگر عمل های جراحی بروز می‌یابند.

عوارض ابدومینوپلاستی

انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران که ماهر و حرفه‌ای باشد و انجام مراقب‌های لازم پیش و پس از جراحی تا حد بسیار زیادی عوارض ابدومینوپلاستی را کاهش می‌دهد. در ادامه به برخی از عوارضی که ممکن است سلامت فرد را در پی این عمل جراحی تهدید کند، خواهیم پرداخت:

 • احتمال نیاز به جراحی مجدد
 • درد و ناراحتی در ناحیه شکم علی‌الخصوص ناحیه ی برش خورده
 • کبودی و تورم در ناحیه ی جراحی
 • عفونت
 • خونریزی
 • آلرژی و حساسیت نسبت به داروی بیهوشی
 • بی حسی نواحی اطراف شکم
 • اسکار بعد جراحی و رد زخم
 • بروز مشکلات گوارشی نظیر یبوست
 • اختلال در ترمیم زخم
 • ناهمگونی
 • آسیب عصبی
 • تورم پاها
 • ترومبوز ورید عمقی
 • عوارض قلبی و ریوی

مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی و عمل پیکرتراشی


یکی از شایع‌ترین سوالات مطرح شده از سوی افراد، در رابطه با مرگ پس از عمل‌های جراحی پیکر تراشی، ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک و … است. طبق آماری که در این زمینه منتشر شده است، تعداد بسیار کمی از بیماران پس از جراحی ابدومینوپلاستی حیات خود را از دست دادند که تعداد آنها حتی به 1 درصد هم نمی‌رسید.
در گذشته به دلیل عدم داشتن امکانات بهداشتی و خدماتی مناسب، گاهی بیماران دچار آسیب‌های جدی پس از عمل می‌شدند که امروزه این تعداد به کمترین میزان خود رسیده است. مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی از جمله عوارض ابدومینوپلاستی است که بسیار نادر اتفاق می افتد و مستقیما با مهارت پزشک در ارتباط است. پس انتخاب پزشک متخصص و اطمینان از مهارت او مهم‌ترین اقدام پیش از جراحی ابدومینوپلاستی است و این آسیب را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی


خطر مرگ در ابدومینوپلاستی
 • بهبود و اصلاح فرم شکم
 • کم بودن میزان دوران نقاهت
 • ترخیص سریع بیمار
 • کوتاه بودن اندازه برش و کاهش احتمال برجای ماندن اسکار
 • کم بودن میزان خونریزی نسبت به سایر عمل‌های جراحی لاغری
 • دریافت نتیجه بهتر در افراد سیگاری
 • ایمنی بیشتر و عوارض و خطرات کمتر
 • حفظ شریان های حیاتی مهم واعصاب مهم جدار شکم و لنفاتیک آسیب
 • بهبود یافتن فتق
 • کاهش میزان بی اختیاری در ادرار
 • ایجاد نمای نیم رخ طبیعی تر
خطرات ابدومینوپلاستی

دوره نقاهت در جراحی ابدومینوپلاستی


جراحی ابدومینوپلاستی علی رغم تصور اکثر افراد دارای درد و دوران نقاهت سختی نیست؛ تنها رعایت برخی اصول می‌تواند این دوران را راحت‌تر و سریع‌تر کرده و عوارض ابدومینوپلاستی را به حداقل برساند. ممکن است بیمار در روزهای نخست پس از عمل جراحی امکان ایستادن بطور کشیده را نداشته باشد که کاملا طبیعی است.

بهتر است بیمار در زمان ایستادن و نشستن کمی خم شود تا زخم او کشیده نشود و فرد متحمل درد زیاد نشود. مشاهده ترشح خونابه ابدومینوپلاستی در روزهای نخست پس از جراحی مسئله ی نگران کننده ای نیست و با گذر یک هفته پس از جراحی، بیمار بهبود می‌یابد. استفاده از گن تنگ برای سفت و منقبض نگه داشتن عضلات شکم پس از جراحی لازم است.

معایب ابدومینوپلاستی

اغلب مشکلات ناشی از جراحی طی 9 ماه الی یکسال پس از جراحی بسیار کم و در مواردی ناپدید می‌شوند. طول دوران نقاهت بر اساس ویژگی‌های شخصی افراد متفاوت است ولی افراد به طور میانگین به 2 الی 4 هفته زمان برای بازگشت به حالت طبیعی زمان نیاز دارند. پس از اتمام دوران نقاهت افراد می‌توانند به طور عادی به کارهای روزمره ی خود مشغول شوند اما بهتر است در هفته‌های نخست از فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی و انجام ورزش های سنگین خودداری گردد. ورزش نیز به تسریع دوران بهبود از طریق جلوگیری از تشکیل لخته های خونی و بهبود سریع تورم و کاهش عوارض ابدومینوپلاستی کمک می‌کند.

جراحی ابدومینوپلاستی، جراحی پلاستیک زیبایی شکم است که جهت حذف چربی‌ها و پوست اضافی شکم و بهبود ظاهر شکم می‌شود و نتایج آن به افزایش اعتماد به نفس و بهبود ظاهر افراد نیز تعمیم می‌یابد. جراحی ابدومینوپلاستی یکی از امن‌ترین و بهترین جراحی‌های لاغری است که تقاضای بسیار بالایی از سوی افراد دارد.
با وجود مزایای این روش جراحی، ممکن است عوارض ابدومینوپلاستی بعد از عمل جراحی وجود داشته باشد. انتخاب پزشک متخصص بدون داشتن آگاهی‌های لازم ممکن است منجر به دریافت نتیجه ی نامطلوب شود. دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دارای بورد فوق تخصصی ارائه کننده بهترین خدمات زیبایی در تهران هستند. جهت رزرو وقت و دریافت مشاوره آنلاین می توانید از طریق سامانه ماوراطب اقدام کنید و یا با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *