آیکن تماس
دکتر کامبیز ایزدپناه » جراحی های زیبایی بدن » رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

5 / 5. 1

۴ دقیقه
رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

اگر اخیراً عمل جراحی زیبایی شکم و ابدومینوپلاستی انجام داده اید، احتمالاً می خواهید بدانید که از سرگیری ورزش و رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی چه زمانی بی خطر است. همانطور که می دانید تامی تاک یا ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی برای برداشتن پوست و چربی اضافی از شکم است.

از سرگیری ورزش پس از عمل جراحی شکم می تواند منجر به عوارضی مانند بهبود ضعیف زخم، ایجاد اسکار یا نیاز به جراحی مجدد شود. در صورتی که می خواهید بدانید رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی چه زمانی امکان پذیر است در ادامه این مطلب از سایت دکتر کامبیز ایزدپناه همراه ما باشید.

تامی تاک یا ابدومینوپلاستی


ابدومینوپلاستی شامل برداشتن پوست اضافی و چربی در اطراف قسمت میانی شکم است که معمولاً به دلیل بارداری یا کاهش وزن ایجاد شده است. این روش زمانی نتایج چشمگیری ارائه می دهد که رعایت رژیم غذایی و ورزش برای رفع این مشکل کافی نباشد.

متقاضیان برای انجام جراحی زیبایی شکم سوالاتی دارند که باید از جراح خود پیش از جراحی بپرسند. به عنوان مثال، چه زمانی می توانم بعد از ابدومینوپلاستی رابطه جنسی داشته باشم؟ اگرچه رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی از نظر فیزیکی امکان پذیر است، اما تا زمانی که بیماران به طور کامل بهبود نیافته اند، توصیه نمی شود. در ادامه بیشتر به جزئیات این موضوع می پردازیم.

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از عمل جراحی شکم چه اتفاقی می افتد


در عمل جراحی ابدومینوپلاستی به طور کلی پوست و چربی اضافی از بین می رود و در عین حال عضلات ضعیف شده را نیز سفت می کند. پس از اتمام عمل، بیماران یک شب در بیمارستان می مانند تا سلامت آنها کنترل شود. سپس در صورت صلاحدید پزشک شما با گن ابدمینوپلاستی می توانید به خانه بروید که این گن عوارض جانبی دردناکی مانند تورم را کنترل کند. راه رفتن یا ایستادن ممکن است برای چند روز اول کمی سخت و دردناک باشد.

از آنجایی که ابدومینوپلاستی یک عمل تهاجمی در نظر گرفته می شود، بیماران ممکن است عوارض جانبی مانند تورم شکم و التهاب را تجربه کنند. اکثر جراحان توصیه می کنند چند روز در خانه در یک تخت راحت استراحت کنید و نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی را نیز در نظر داشته باشید. در این مدت، برای بهبود گردش خون سالم، خواب کافی و قدم زدن در اطراف مهم است. با این حال، هیچ فشار غیر ضروری به شکم خود وارد نکنید. فشار آرودن بیش از حد به خود یا بلند کردن اجسام سنگین می تواند محل برش را تحت فشار قرار دهد و بهبودی شکم شما را طولانی تر کند.

گیف مشاوره آنلاین دکتر ایزدپناه

رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی چه زمانی امکان پذیر است؟


از آنجایی که هیچ دو بیمار عمل ابدومینوپلاستی شبیه هم نیستند، جهت تعیین زمان بهبودی در یک جلسه حضوری با جراحتان مشخص می شود. به خاطر داشته باشید که نوع عمل شما در نحوه بهبودی شما نقش دارد. به عنوان مثال، بیمارانی که جراحی مینی ابدومینوپلاستی را انجام می دهند، نسبت به جراحی طولانی مدت به زمان کمتری برای بهبودی نیاز دارند. صرف نظر از این فرایند تخلیه شکم، پوشیدن گن ابدومینوپلاستی و مراقبت از بخیه های خارجی نیز زمانبر می باشد.

به دلیل شرایط فوق، از شما می خواهیم که به مدت 3 تا 6 هفته یا تا زمانی که دکتر ایزدپناه به شما اجازه نداده است از فعالیت های شدید خودداری کنید. بسیاری از عوارض جانبی شکم شما باید تا زمانی که برای ورزش یا رابطه جنسی آماده شوید کاهش یابد. همچنین توصیه می‌کنیم تا زمان بهبودی برش‌ها و کشیدن درن بعد از عمل ابدومینوپلاستی صبر کنید. فقط زمانی باید رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی را از سر بگیرید که احساس کردید بدن شما توانایی تحمل فشار را دارد.

بهتر است 2 تا 4 هفته بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی برای برقراری رابطه جنسی صبر کنید. علت این امر این است که از بروز هماتوم یا سروما و ایجاد تورم بیشتر جلوگیری شود. عموما تا 6 هفته زخم ها بهبود می یابند و بعد از این مدت برای برقراری رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی دقت داشته باشید از حرکاتی که باعث کشیده شدن و کشش عضلات شکم می شود خودداری کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *