آیکن تماس
علت درد بعد از ابدومینوپلاستی

ایا جراحی ابدومینوپلاستی درد دارد

اگر قصد انجام جراحی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی را دارید حتما این نگرانی را دارید که آیا جراحی ابدومینوپلاستی درد دارد؟ و درد بعد از ابدومینوپلاستی تا چه مدت ادامه دارد؟ جراحی ابدومینوپلاستی نیز مانند دیگر عمل های جراحی شامل درد خواهد بود اما در صورتی که علائم درد تا مدت طولانی بعد از عمل ادامه دار باشد باید برای بررسی و معاینه مجدد به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره علت درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی و مدیریت آن در ادامه این مطلب از سایت دکتر ایزدپناه همراه ما باشید.

عمل ابدو درد دارد؟

این سوال که آیا عمل ابدو درد دارد؟ سوالی است که اغلب می شنویم که بیمارانمان وقتی به انجام عمل جراحی زیبایی شکم فکر می کنند می پرسند. البته، طبیعی است که در خصوص روند جراحی و برش ها و بخیه ها نگرانی داشته باشید. اما بهرحال ابدومینوپلاستی نیز یک جراحی بزرگ محسوب می شود که قطعا میزانی درد را تا مدتی بعد از جراحی نیز به همراه خواهد داشت.

معایب ابدومینوپلاستی

درد بعد از عمل ابدومينوپلاستی

میزان دردی که بعد از ابدومینوپلاستی احساس می کنید به نوع عمل جراحی شکم شما بستگی دارد. درک اینکه این روش شامل چه مراحلی می باشد می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که چرا ممکن است احساس درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی داشته باشید.

تامی تاک که ابدومینوپلاستی نیز نامیده می شود، یک روش جراحی بسیار موفق است که برای صاف کردن و تراشیدن شکم انجام می شود. می تواند پوست شل و چربی اضافی شکم را از بین ببرد و عضلات شکم را سفت کند. عمل جراحی شکم تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. این بدان معناست که شما در طول عمل خواب خواهید بود و هیچ دردی احساس نخواهید کرد. بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران یک برش بزرگ در امتداد شکم شما ایجاد می کند و سپس چربی و پوست اضافی ناحیه را برداشته و عضلات شکم شما را ترمیم و سفت می کند.

علت درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی

در طی عمل تامی تاک، برشی در قسمت پایین شکم ایجاد می شود که از طریق آن چربی و پوست کشیده شده برداشته می شود و هر گونه ماهیچه شل به هم دوخته می شود و معمولاً برش دیگری در اطراف ناف ایجاد می شود. پوست روی شکم به سمت پایین کشیده می شود و در ناحیه ناف نیز یک برش ایجاد می شود تا بتوان پوست های اضافی را خارج کرد. به همین دلیل درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی ناشی از سفت شدن عضلات است. تا مدتی بعد از جراحی این درد را در ناحیه ناف احساس خواهید کرد در صورتی که این درد ادامه دار بود به جراح خود مراجعه کنید.

درد ناف بعد از ابدومینوپلاستی

میزان درد عمل ابدومینوپلاستی

درد بعد از ابدومینوپلاستی به این صورت است که در هنگامی که صاف می ایستید احساس کشیدگی در شکم خود حس می کنید. در چند روز اول پس از جراحی بیشترین درد را دارید. پوست شکم نیز ممکن است برای چند ماه تا سال بی حس باشد. این احساس به آرامی برمی گردد، اما ممکن است ناحیه کوچکی در قسمت پایین شکم شما بی حس بماند. همچنین ممکن است تا سه ماه پس از عمل جراحی زیبایی شکم دچار تورم شوید. برای کنترل درد می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.

جراح شما ممکن است برای مدیریت بیشترین میزان درد که معمولاً در سه روز اول پس از جراحی احساس می‌شود، داروهای ضد درد تجویز کند. پس از آن زمانی که درد شما قابل کنترل‌تر شد، می‌توانید به مسکن‌های بدون نسخه روی بیاورید تا میزان درد خود را قابل تحمل نگه دارید. مهم است که داروهای ضد درد را دقیقاً همانطور که جراح شما تجویز کرده است مصرف کنید.

درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

مدت زمانی که درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی طول می کشد بستگی به نوع جراحی ابدومینوپلاستی شما دارد. در ابتدا پس از جراحی ممکن است احساس درد، تورم و کبودی در ناحیه جراحی داشته باشید. به مدت چند روز تا یک هفته پس از جراحی نیز ممکن است احساس خستگی و درد متوسط داشته باشید که به مرور زمان بهبود خواهد یافت. در صورتی که درد بعد از ابدومینوپلاستی برایتان قابل تحمل نیست می توانید با مشورت پزشک متخصص مسکن تزریق کنید.

پیج اینســــتاگرام دکتر ایزدپناه

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه (فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی) را دنبال کنید.

اینستاگرام دکتر ایزدپناه

روش هایی جهت کاهش درد بعد از ابدومینوپلاستی

برای کاهش و از بین بردن درد بعد از ابدومینوپلاستی روش هایی وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

  • می توان برای کاهش درد از مصرف داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و … که موجب افزایش خونریزی می شوند، پرهیز کرد.
  • توصیه می شود برای کاهش درد بعد از ابدومینوپلاستی افراد از گن های تجویز شده توسط پزشک متخصص برای جلوگیری از خونریزی و لخته شدن خون استفاده کنند.
  • یکی از مواردی که منجر به درد بعد از این جراحی می شود، خارش می باشد که برای رفع آن مصرف آنتی هیستامین توصیه می شود.
  • برای کاهش درد و تورم بعد از جراحی می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.
  • از انجام فعالیت های شدید بدنی به مدت 6 هفته بعد از جراحی برای جلوگیری از بروز درد و کاهس آن خودداری کنید.
  • در صورت نیاز و احساس درد زیاد مسکن های تجویز شده توسط پزشک متخصص را مصرف کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل در مورد درد بعد از ابدومینوپلاستی که یکی از دغدغه های افراد می باشد و از بابت آن نگرانی دارند، پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که این درد طبیعی بوده و بعد از مدتی با رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی و طی شدن دوران نقاهت کاهش یافته و از بین خواهد رفت و جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد، اما در صورتی که درد بعد از مدتی از بین نرفته و حتی میزان درد افزایش یافت باید برای تشخیص و درمان به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط