تهران، میدان کاج، خیابان سرو غربی، خیابان مروارید، پلاک ۲، طبقه ۴، واحد ۲۵

آیکن آدرس

0 / 5. 0

۴ دقیقه
جراحی شکستگی بینی

جراحی بینی شکسته

آنچه می خوانید...

موقعیت و ساختار ظریفی که بینی دارد، این عضو صورت را مستعد شکستگی می کند. هر چند رایج بودن شکستگی بینی به این معنی نیست که این مشکل را به راحتی می توان برطرف کرد. در صورت شکستن بینی بهتر است در اولین فرصت به یک جراح متخصص در حوزه ی جراحی پلاستیک صورت، مراجعه کنید. بسیاری از بیمارانی که پس از شکستگی بینی خود برای اصلاح و بازسازی آن به ما مراجعه می کنند نه تنها از فرم و ظاهر بینی شکسته ی خود ناراضی هستند بلکه دچار مشکلات دیگری مانند مشکلات تنفسی نیز هستند.

جراحی اصلاح و بازسازی بینی شکسته پیچیده تر از جراحی زیبایی بینی فردی است که هیچ آسیبی ندیده و سالم است. نوع شکستگی، درمان اولیه ی شکستگی بینی و نتایج حاصل از هرگونه عمل جراحی قبلی همگی در تعیین صلاحیت بیمار برای جراحی و نوع تکنیک های جراحی که باید مورد استفاده قرار بگیرند موثر هستند. مشاوره با یک جراح پلاستیک متخصص و با تجربه بهترین راه برای آگاهی و اطلاع از آنچه که شما نیاز دارید در رابطه با بینی شکسته ی خود بدانید است.

آیا من کاندید مناسبی برای انجام جراحی ترمیم بینی شکسته هستم؟

برای تعیین اینکه آیا شما صلاحیت این جراحی را دارید یا نه، لازم است که حتماً بینی شما توسط یک جراح متخصص به دقت معاینه و بررسی شود. نوع شکستگی بینی، جراحی های قبلی، شرایط بافت های آسیب دیده، استخوان ها و غضروف بینی شما همگی عواملی هستند که باید توسط پزشک جراح شما مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند. آناتومی و انتظارات منحصر به فرد شما نیز بر صلاحیتتان برای این عمل جراحی تأثیر گذار خواهند بود.

برای بازسازی بینی شکسته چه جراحی باید انتخاب کنم؟

اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی برای بینی شکسته ی خود را دارید، دقت داشته باشید که انتخاب جراح بینی مناسب مهم ترین مرحله است در این مسیر است. به دنبال یک جراح پلاستیک متخصص و با تجربه باشید و سعی کنید پزشک خود را با شناخت کامل انتخاب کنید. در صورتی که نهایت دقت را در انتخاب جراح خود داشته باشید نتایج مثبتی را نیز تجربه خواهید کرد.

جراحی ترمیم بینی شکسته چه تفاوتی با جراحی زیبایی بینی معمولی دارد؟

طبق آکادمی جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی صورت آمریکا (AAFPRS)، شکستگی بینی در میان افراد بسیار رایج است و باید فوراً توسط جراح پلاستیک صورت، ترمیم و درمان شود. علاوه بر این، اگر درمان های اولیه به درستی برای فرد انجام شوند، بیمار نتایج بهتری از جراحی خود به دست خواهد آورد، تاخیر در انجام به موقع جراحی ممکن است باعث ایجاد بافت اسکار و در نتیجه دشوارتر شدن جراحی بینی شما شود.

بسته به شدت شکستگی و نوع آسیب های وارده به استخوان ها و بافت های بینی، در جراحی ترمیم بینی شکسته ممکن است نیاز به ترمیم استخوان های بینی نیز وجود داشته باشد. از آنجا که شکستن بینی شما همچنین می تواند منجر به بروز اختلال در عمل تنفس شود، ممکن است نیاز به انجام جراحی بینی اصلاحی هم داشته باشید. در جراحی زیبایی بینی معمولی، جراح پلاستیک شما پوست بینی را بلند می کند تا استخوان ها و غضروف ها را جدا کند و یا اینکه تغییر شکل دهد. برای اطمینان از حفظ شکل بینی در طول روند بهبودی، پزشک از یک آتل برای ثابت نگه داشتن بینی شما استفاده می کند.

ترمیم و اصلاح بینی شکسته به انجام چند عمل جراحی نیاز دارد؟

این که برای ترمیم بینی شکسته به انجام چند عمل جراحی نیاز خواهد بود در بیماران مختلف متفاوت است، هرچند در بیشتر موارد ترمیم و اصلاح بینی شکسته شده تنها به انجام یک جراحی نیاز دارد. در بسیاری از موارد، جراحی زیبایی بینی را می توان همزمان با اصلاح عملکردی مشکلات تنفسی ناشی از وقفه انجام داد.

در صورتی که شکستگی بینی شما منجر به انقباض شدید و یا انسداد راه های هوایی شود، بیمه معمولاً هزینه این بخش از جراحی شما را پرداخت می کند. با این حال، اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی را به طور همزمان با جراحی ترمیمی دارید، بهتر است بدانید که بیمه معمولاً عمل های زیبایی را پوشش نمی دهد. با نقش به سزایی که بینی در زیبایی چهره و همچنین در سطح و میزان اعتماد به نفس افراد دارد انجام این جراحی نتایج مثبت بارزی در زندگی افراد خواهد داشت.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.