آیکن تماس
دکتر کامبیز ایزدپناه » جراحی های زیبایی بدن » بهترین تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی

0 / 5. 0

۶ دقیقه
تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی

بهترین تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

در این مقاله برآن شدیم تا در مورد روش های مراقبتی بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی، به ویژه تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی، مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همانطور که می‌دانید ابدومینوپلاستی که در این روزها به ویژه بین بانوان بسیار پرطرفدار است، از جمله عمل های زیبایی اندام، برای رساندن فرد به ظاهر دلخواه می باشد.
پس از این عمل که در ادامه در مورد جزئیات آن توضیحات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد، با افزایش اعتماد به نفس فرد، کیفیت زندگی وی هم در بعد فردی و هم در بعد اجتماعی به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. این عمل جراحی بسیار حساس و جدی می باشد، بنابراین بررسی و تحقیق در مورد پزشک متخصص و حاذق، که بهترین مشاوره را چه قبل از عمل و چه بعد از آن، در اختیارتان قرار دهد از مهمترین اقدامات است. دکتر ایزد پناه، پزشکی باسابقه جراحی های موفقیت آمیز، با تیم حرفه ای و توانمند خود، در کنار شماست تا بهترین تجربه را در عمل جراحی ابدومینوپلاستی کسب نمایید و پس از عمل موفق نیز با تجویز بهترین رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی، دوران نقاهت خود را با کمترین ریسک و سریع ترین زمان ممکن پشت سر بگذارید.

گیف مشاوره آنلاین دکتر ایزدپناه

عمل ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟


قبل از اقدام به عمل ابدومینوپلاستی، باید جهت مشاوره نزد پزشک متخصص برای دریافت مشاوره اقدام کنید، عمل ابدومینوپلاستی معمولا برای کسانی که صرفا با رژیم درمانی و ورزش به سایز دلخواه خود دست پیدا نمی‌کنند، مناسب است که البته تشخیص این امر توسط پزشک صورت می گیرد، در طی این عمل چربی های اضافی و پوست اضافی در ناحیه شکمی خارج شده و با سفت شدن دیواره ماهیچه های شکم فرد، وی به ظاهر دلخواه یعنی شکمی تخت و صاف، می رسد.
شما می توانید، در طی جلسه مشاوره قبل از عمل، از دکتر ایزد پناه، در مورد جزئیات عمل، مناسب بودن یا نبودن شرایط فردی تان برای این تجربه، نگرانی های خود و انتظاراتی که از نتیجه این عمل دارید، عوارض احتمالی، رژیم غذایی در تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی که باید رعایت کنید و سایر سوالات ذهنی خود را با ایشان در میان بگذارید تا با آرامش و آسودگی خاطر، برای عمل آماده شوید.

عمل زیبایی شکم

بایدها و نبایدهای تغذیه بعد از عمل ابدومینوپلاستی


هم قبل از ابدومینوپلاستی و هم بعد از آن، بایدها و نبایدهایی در تغذیه وجود دارند که رعایت کردن آنها تجربه شما را از این جراحی به بهترین حالت ممکن رسانده و انتظارات شما را پاسخ می‌دهد. رژیم ابدومینوپلاستی شما را وادار به گرسنگی یا حذف کامل غذاهای مورد علاقه تان نمی کند، بلکه با تمرین روزانه سبک زندگی سالم، از راه حذف غذاهای ناسالم و افزایش غذاهای سالم در تمام وعده ها، شما را برای زندگی جدید خود آماده می کند. البته به عنوان بخشی از روند مشاوره، در این مرحله نیز تنها نخواهید بود، بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران، دکتر ایزدپناه کنار شماست و تغذیه مناسب را قبل و بعد از عمل، متناسب با شرایط ویژه تان، در اختیار شما قرار خواهد داد.
اما در حالت کلی مواردی در تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی وجود دارد که رعایت کردن آن ها عموما توصیه می شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. رژیم غذایی سالم مخصوصا بعد از ابدومینوپلاستی، روند بهبود شما را تسریع می بخشد و عوارض ناشی از آن را به حداقل ممکن می رساند.

رژیم ابدومینوپلاستی

مواد غذایی ممنوعه بعد از ابدومینوپلاستی و نبایدها


از مهم ترین عواملی که باید در تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی رعایت کنید این است که چندین هفته قبل از عمل و چندین هفته بعد از آن، از مصرف الکل یا سیگار اکیدا خودداری نمایید. نوشابه و نمک و چربی نیز از جمله موادی هستند که برای فردی که جراحی ابدومینوپلاستی انجام داده، سمی محسوب می‌شوند، چراکه نوشابه و نمک به دلیل افزایش نفخ شکمی، درد را بیشتر کرده و روند بهبود را کند می کند، چربی های جامد و حیوانی نیز، که در نهایت شما بخاطر خلاص شدن از آنها وادار به ابدومینوپلاستی شده اید، باید از رژیم غذایی حذف گردند.
همچنین غذاهای فرآوری شده مثل انواع فست فودها و شیرینی جات و مصرف کربوهیدرات هایی مثل غلات و برنج و نان نیز از موارد ممنوعه می‌باشد. چراکه فست فود ها و مواد فرآوری شده التهاب بدن را افزایش می دهد و مانع از تسریع روند بهبود می‌شوند. بطور کلی غذاهایی که دیرهضم هستند و باعث دل پیچه، اسهال و یبوست می شوند، باید از رژیم غذایی فردی که ابدومینوپلاستی انجام داده، حذف گردند.

مواد غذایی ضروری بعد از ابدومینوپلاستی و بایدها


مهمترین موردی که در تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی باید رعایت شود، نوشیدن آب آن هم به مقدار بسیار فراوان است. آب باعث رسیدن مواد مغذی به محل جراحی شده و روند بهبود را بسیار تسریع می بخشد بنابراین تا می‌توانید آب بنوشید. دومین ماده بسیار مهم مصرف پروتئین در رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی می باشد، چرا که برای بازسازی بافت ها و عضلات بسیار مهم و حیاتی است. بنابراین مصرف گوشت، تخم مرغ، ماهی، شیر و سایر مواد غنی از پروتئین که البته بهتر است کاملا نرم و زودهضم باشند توصیه می شود.
مواد فیبردار نیز باعث تقویت عضلات شده و انواع سبزیجات و میوه ها که غنی از ویتامین ها و پروتئین ها هستند و باعث جلوگیری از التهاب و همچنین ترمیم بافتی می شوند باید در اولویت های رژیم ابدومینوپلاستی باشند. مصرف چربی های سالم که در دانه های روغنی، آجیل و روغن زیتون یافت می شوند، توصیه می شود. کلسیم و ویتامین های E،K،D،A،C که از عفونت جلوگیری می‌کنند، جای عمل و بخیه را بهبود می بخشند، پوست را بازسازی می کند، در انواع میوه ها و سبزیجات اعم از گوجه فرنگی، توت فرنگی، کمپوت آناناس، پرتقال و… یافت می شود. گشنیز، گندم، جو، انار، زرشک، آلبالو نیز از جمله موادی هستند که خاصیت خونسازی بالایی دارند و باید در دوران نقاهت در مراقبت قبل و بعد ابدومینوپلاستی مصرف شوند.

سخن پایانی


جراحی ابدومینوپلاستی، مانند سایر عمل های جراحی، بسیار جدی است بنابراین باید در انتخاب پزشک متخصص، مجرب و حاذق بسیار دقت کرد. پزشکی که در نهایت دلسوزی، حوصله و توانمندی لازم را در پشتیبانی فرد، از لحظه تصمیم گیری برای ابدومینوپلاستی تا پایان دوران نقاهت را داشته باشد. بایدها و نبایدهای غذایی و دارویی برای هر فرد، قبل و بعد از عمل ابدومینوپلاستی، متناسب با شرایط وی از جانب پزشک معالج تجویز می شود که باید در تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی این موارد را حتما رعایت کنید. اما مصرف مواد غذایی مغذی مانند پروتئین ها، ویتامین‌ها، آب، چربی های سالم و… عموما توصیه می شود. با رعایت دستورالعمل ها می توانید در کنار دستیابی به ظاهر مورد انتظار خود، دوران نقاهت را نیز در کوتاه ترین زمان ممکن پشت سر گذاشته و تجربه ی موفقیت آمیزی، همراه با دکتر ایزدپناه از جراحی ابدومینوپلاستی کسب کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *