تهران، میدان کاج، خیابان سرو غربی، خیابان مروارید، پلاک ۲، طبقه ۴، واحد ۲۵

آیکن آدرس
دکتر کامبیز ایزدپناه » پیکرتراشی » با لیفت بدن به اندامی ایده آل برسید

0 / 5. 0

۱۵ دقیقه
عمل جراحی لیفت بدن

با لیفت بدن به اندامی ایده آل برسید

آنچه می خوانید...

دخترک چاق

امروزه عمل های زیبایی و پلاستیک در میان مردم بسیار محبوب و رایج شده است. بسیاری از افراد به دلیل نازیبایی هایی که در بدن آن ها وجود دارد و هیچ راهی برای رفع آن پیدا نمی کنند، به سراغ جراحی های زیبایی می روند لیفت بدن یکی از این جراحی های پلاستیک است. در این عمل پوست، بافت و چربی های اضافی بدن حذف می شوند. این حذف شدن در پیکرتراشی بدن آن ها تاثیرگذار است. اما لیفت بدن دقیقاً چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد؟ بهترین دکتر لیفت بدن تهران چه کسی است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی دقیق تر لیفت بدن بپردازیم.

لاغری با لیپوماتیک

لیفت بدن چیست؟

لیفت بدن که با عنوان جراحی زیبایی بدن نیز شناخته می شود، روشی بسیار موثر و کاربردی برای حذف پوست، بافت و چربی های اضافی در هر قسمت از بدن است. ممکن است این بخش های اضافی حاصل کاهش وزن، بیماری، زایمان و … باشد. با توجه به بخشی که دارای پوست، بافت و چربی اضافی است، افراد می توانند در قسمت بالایی، میانی و یا تحتانی بدن خود عمل لیفتینگ انجام دهند.

در افرادی که بخش های اضافی در قسمت میانه یا تحتانی بدن آنها باشد، لیفتینگ یا لیفت کامل موثرترین روش برای از بین بردن آن ها است.

بر اساس آنچه در سایر جراحی های پلاستیک رخ می دهد، لیفتینگ نیز بر اساس نیازها و اهداف مخصوص به هر فرد انجام می شود. این عمل روی ناحیه شکم، پهلو، ران و باسن قابل انجام است.


هدف از عمل لیفت بدن خارج کردن کامل چربی های بدن نیست و تنها چربی هایی خارج می شود که اضافه هستند. در انجام عمل های مرتبط با لیفتینگ بدن و جراحی پلاستیک، باید ماهرترین و بهترین جراح پلاستیک را انتخاب کنید.

عمل لیفت بدن مناسب چه کسانی است؟

جراحی لیفت بدن مانند سایر جراحی های زیبایی از جمله ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، جراحی بینی و دیگر جراحی ها نیازمند داشتن شرایطی از سوی متقاضی است. مناسب ترین افراد برای جراحی لیفت بدن عبارتند از:

 1. افرادی که میزان سی الی پنجاه درصد از وزن خود را کم کرده اند و دچار شلی پوست بدن شده اند.
 2. برخی از افراد دارای چربی و بخش اضافی در اطراف شکم، پهلوها و و پشت کمرشان هستند و از این قضیه رنج می برند؛ این افراد نیز می توانند عمل لیفت بدن را انجام دهند.
 3. افرادی که از نظر جسمی در سلامتی کامل هستند و مشکل جسمی یا بیماری خاصی ندارند.
 1. خانم هایی که قصد بارداری در آینده نزدیک را ندارند.
 2. افرادی که توقع واقعی از این عمل دارند و هدفشان این است که بعد از عمل به ورزش بپردازند.
 3. افراد غیر سیگاری
 4. افرادی که سبک زندگی سالمی دارند.

مزایای لیفت بدن چیست؟

 1. اولین مزیت و ویژگی که می توان برای این عمل بیان کرد این است که زیبایی ظاهری بسیار زیادی به فرد می بخشد. افزایش زیبایی سبب افزایش میزان اعتماد بنفس در شما خواهد شد. همواره بدن زیبا و بدون نقص برای افراد خوشایند خواهد بود.
 2. از آنجایی که با این عمل های جراحی پلاستیک پوست شما صاف می شود، پس انتخاب و پوشیدن لباس های محبوب شما امکان پذیر خواهد بود. در واقع با این عمل محدودیت در پوشیدن لباس برای شما وجود نخواهد داشت. با لیفتینگ و حذف چربی ها جرات شما برای پوشیدن لباس ها تنگ نیز افزایش پیدا می کند و همین امر اعتماد به نفس را نیز افزایش می دهد.
 3. افرادی که در ناحیه پایین تنه و پاهای خود دارای چربی های اضافی و پوست شل می باشند، در انجام فعالیت های روزانه و ورزش ها دچار محدودیت می شوند؛ اما با حذف این چربی و رفع این مشکلات، هیچ مانعی برای انجام فعالیت های روزانه و ورزش های دلخواه وجود نخواهد داشت.
 4. حفظ سلامتی و رعایت بهداشت آسان تر خواهد شد. وقتی که پوست و بخش های اضافی در بدن شما حذف شوند، دیگر هیچ میکروب و عفونتی در بدن شما لانه نمی کند. با وجود لایه های اضافی و انباشته شده، بستر رشد میکروب و آلودگی فراهم می شود. با از بین رفتن این بخش های اضافی، استحمام، شستن و تمیز کردن بدن بسیار آسان می شود؛ و عارضه و اختلالاتی همچون سوزش، خارش، التهاب، جوش های عفونتی و انواع عفونت به وجود نخواهند آمد.
 1. پیکر تراشی به کمک لیفت بدن علاوه بر این که سبب زیبایی و تناسب اندام شما می شود، شما را جوان تر نیز نشان خواهد داد.
 2. لیفتینگ بدن یک عمل جامع و کامل است. در واقع با این عمل می توانید چندین عمل دیگر را برای زیبایی و تناسب اندام انجام دهید. انجام این کار بسیار اقتصادی و با صرفه می باشد. برای مثال شما می توانید در حین انجام لیفت شکم، لیفت پهلوها، ران ها و ناحیه تناسلی را انجام بدهید.
 3. برخی از افراد به وجود دارند که به دنبال کاهش وزن چشمگیر و موثر می باشند. لیفتینگ بدن یک روش بسیار خوب برای کاهش وزن نیز می باشد. در واقع هنگامی که پوست، چربی و بافت های اضافی بدن حذف و برش داده می شوند، از وزن شما نیز کاسته می شود. البته پایدار ماندن این وضعیت به رعایت های تغذیه ای و در پیش گرفتن سبک زندگی سالم نیز بستگی دارد.

خطرات لیفت بدن چیست؟

جراحی لیفت بدن یک عمل زیبایی سخت و پیچیده است که باید حتماً توسط بهترین جراح پلاستیک انجام شود تا خطری شما را تهدید نکند. برخی عوارض جانبی لیفتینگ بدن عبارتند از:

 • کبودی و ورم موقت که به کمک مراقبت های بعد از عمل به مرور بهبود پیدا می کند؛
 • درد عمومی که با مصرف مسکن های تجویزی تسکین می یابد؛
 • بی حسی موضع؛
 • سرگیجه و تهوع بعد از عمل؛

اما این عوارض جانبی موقت هستند. عمل لیفت بدن اگر توسط جراح غیرحرفه ای و غیرمتخصص انجام شود خطرات بسیار شدیدتری دارد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. خونریزی از محل برش و زخم
 2. ایجاد عفونت های شدید
 3. باز شدن برش و بخیه
 4. شل شدن و افتادگی پوست
 5. دیاستازیس رکتوس (شل شدن عضلات)
 6. نامطلوب شدن نتیجه جراحی
 7. باقی ماندن جای زخم بر روی پوست برای همیشه
 1. نکروز چربی
 2. نکروز پوست
 3. ترومبوز ورید عمقی
 4. تغییر موقعیت ناف و نامناسب شدن جای آن
 5. ایجاد سروما (توده های حاوی مواد اضافی)
 6. عوارض جدی و سنگینی مانند لخته شدن خون در بدن، لخته شدن خون در ریه، ذات الریه و …

مراحل انجام عمل لیفت بدن

برای انجام عمل ها و جراحی های مرتبط با لیفت بدن، لازم است تا قبل از آن اقداماتی را انجام دهید.

 1. جهت آماده شدن برای لیفتینگ لازم است به یک متخصص تغذیه و یا پزشک عمومی مراجعه کنید. در واقع با این کار وضعیت کلی و میزان آمادگی شما برای انجام عمل مشخص می شود. این پزشکان با ارائه برنامه غذایی و دیگر موارد لازم، شما را برای جراحی لیفتینگ بدن آماده می کنند.
 2. ممکن است پزشک قبل از عمل برای شما انجام چندین آزمایش را تجویز کند تا در مورد بیماری ها و وضعیت کلی بدن شما اطلاعات کامل به دست آورد.
 3. اگر مشکلی وجود داشته باشد، پزشک برای شما دوره استفاده از دارو و یا رژیم غذایی را در نظر می گیرد.
 4. باید تمامی انتظاراتتان را از این عمل به پزشک بگویید و اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید به پزشک اطلاع دهید.

نحوه انجام عمل لیفت بدن

 • برای انجام این جراحی، ابتدا جراح لیفت بدن به کمک بی حسی موضعی یا بیهوشی، فرد را برای انجام جراحی آماده می کند.
 • سپس پوست ها و بخش های اضافی که به وجود آمده و پزشک تشخیص می دهد که برای پیکرتراشی باید از بین بروند، برش داده می شود. این بخش ها می تواند شامل بازوها، سینه ها، شکم، ناحیه پشت، زیر شکم، ران ها و … باشد.
 • علاوه بر برش در لیفتینگ، از روش کشیدن پوست نیز برای صاف شدن بدن استفاده می کنند.

در قسمت قبل دانستیم که در جراحی لیفت سه ناحیه در نظر گرفته می شود. در ناحیه میانی که شامل باسن، شکم، کمر و پهلو ها می شود؛ می توان با یک عمل تمام بخش های اضافی مربوط به این نواحی را حذف کرد.

همچنین در روش لیفت می توان پوست و یا گوشت های اضافی را که به وجود آمده اند را حذف کرد و از بین برد.

همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید، می توان به کمک لیفت بسیاری از اختلالاتی که در زیبایی بدن شما به وجود آمده است را حذف نمود.

می توان بخش های و چربی های اضافی به وجود آمده را برش داد. پوست بدن را کشید تا صاف شود.

انواع لیفت بدن
انواع لیفت بدن

مراقبت های پس از لیفت بدن

پس از آنکه عمل شما انجام شود، اقداماتی صورت می گیرد تا نتیجه موثر تر باشد.

 1. به دلیل برش هایی که در طول عمل ایجاد شده است، زخم هایی بر روی بدن شما ایجاد می شود و بر روی این زخم ها بانداژ هایی برای بهبود آنها قرار می گیرد و بهتر است طبق توصیه ی پزشکتان بانداژ ها تا مدت زمان مشخص شده بر روی زخم ها باقی بماند.
 2. در مواردی ممکن است که موقتا در بدن شما، لوله های باریک و کوچکی قرار بدهند تا به راحتی خون و مایع و مواد اضافی که در اثر عمل به وجود آمده است، از بدن خارج شوند. این لوله باعث می شوند که خون و یا مواد اضافی در بدن شما باقی نمانند و از بین بروند. پس از مدتی به تشخیص پزشک این لوله خارج می شوند.
 3. باید بدانید که این عمل یک عمل بسیار پیچیده و بزرگ می باشد. پس بر این اساس دوران نقاهت و ریکاوری نسبتا طولانی دارد.
 4. اگر پس از عمل درد و یا مشکلی را احساس کردید؛ حتما با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک برای درمان دردهای شما داروهای مناسب را تجویز خواهد کرد.
 5. ممکن است پس از جراحی پزشک برای شما تغذیه و روش مخصوصی را تجویز کند؛ پس حتما مطابق آنها عمل کنید.
 6. انجام هرگونه فعالیت سنگین و مضر ممنوع است. تا پایان دوران نقاهت ورزش کردن و بلند کردن اجسام سنگین برای بیمار منع می شود. البته پیاده روی آرام توسط پزشکان توصیه می شود.
 7. دوره ی نقاهت در افراد مختلف متفاوت است پس سعی کنید مطابق آنچه پزشک برای شما بیان میکند و درخواست دارد، عمل کنید. در برخی از افراد دوران نقاهت 5 هفته، در برخی 6 یا 7 هفته می باشد؛  و برخی برای به اتمام رساندن دوران نقاهت به 8 هفته زمان نیاز دارند.

انتخاب بهترین جراح لیفت بدن

به دلیل گسترش فراوان عمل های لیفت، زیبایی و پلاستیک، انتخاب بهترین جراح لیفت بدن به خصوص در شهر تهران کمی دشوار است. بهتر است برای انجام این عمل های زیبایی دشوار و حساس، بهترین فوق تخصص پلاستیک را انتخاب نمایید. انتخاب بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک برای لیفت بدن، تاثیر بسزایی در تضمین سلامت شما حین عمل و پس از آن، نتیجه کار و میزان رضایت شما خواهد داشت.

برای انتخاب بهترین جراح کافی است به موارد زیر توجه کنید و آنها را بکار بگیرید.

 1. سایت های متعدد پزشکی در این زمینه را بررسی کنید. نظر و دیدگاه بیماران را بخوانید. میزان رتبه هایی که به جراحان و کار آنها داده شده است را بررسی کنید. سعی کنید با در نظر گرفتن همه جوانب بهترین را انتخاب کنید.
 2. اگر در اطراف شما فردی از اعضای خانواده، دوستان و آشنایان این عمل ها را انجام داده اند، حتما سوال کنید و درباره روند جراحی، نحوه کار پزشک، نتیجه کار و … از آنها توضیحات کامل را درخواست نمایید. یافتن همچون فردی می تواند بسیار کارآمد و موثر باشد. البته اکتفا کردن به نظر این افراد کافی نیست و باید به صورت حضوری نیز به مطب پزشک مراجعه کنید.
 3. بهتر است قبل از انجام عمل های زیبایی، پلاستیک و لیفت به یکی از پزشک های عمومی و یا تغذیه مراجعه کنید تا هم زیر نظر آنها باشید و هم  درباره ی بهترین جراح و فوق تخصص جراحی های پلاستیک از آنها نظر بخواهید.

بهترین جراح لیفت بدن در تهران

انتخاب یک جراح پلاستیک خوب برای لیفت بدن در شهرهای بزرگی مانند تهران کار  دشواری است زیرا پزشکان زیادی در این زمینه فعالیت دارند. قبل از انتخاب یک جراح لیفت بدن خوب در تهران، ویژگی های زیر را برای جراحتان جست و جو کنید:

 • در ابتدا جراحی که انتخاب می کنید، باید دارای تمامی مدرک معتبر و ایمن باشد.
 • با بررسی سابقه کاری جراحان، اگر جراحی عضو سازمان های مربوط به جراحی پلاستیک باشد؛ یعنی یک جراح خوب و قابل قبول می باشد.
 • جراحانپلاستیک و زیبایی معمولا عمل های مختلفی را انجام می دهند و بهتر است که برای انجام جراحی لیفت بدنتان، متخصصی را انتخاب کنید که دارای تخصص در زمینه لیفتینگ باشد.
 • جراحی خوب است که با بیمار خود ارتباط برقرار کند و نظر او را هم درباره ادامه روند جراحی بپرسد. جراح باید برای انجام عمل لیفت، نظر، سلیقه و خواسته ی بیمار را هم در نظر بگیرد.
 • بهتر است جراح با پزشک عمومی و یا تغذیه شما تبادل نظر کند و همکاری داشته باشد.
 • در آخر توصیه می شود که حتما برای انجام این نوع عمل ها از فوق تخصص جراحی های پلاستیک کمک بگیرید؛ زیرا آنها در کار خود تبحر و مهارت خاصی دارند که بی شک نتیجه برای شما قابل قبول و رضایت بخش خواهد بود. و علاوه بر این موارد، سلامت شما در تمام مراحل عمل جراحی حفظ خواهد شد.

سوالات رایج در زمینه جراحی لیفت بدن

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل به بررسی عمل لیفت بدن یا جراحی زیبایی بدن پرداختیم و با مزایا و معایب این جراحی آشنا شدیم. همچنین متوجه شدیم که با توجه به سخت بودن این عمل و خطراتی که وجود دارد، باید حتماً به بهترین جراح لیفت و یک فوق تخصص خوب جراحی پلاستیک در تهران مراجعه کرد. امیدوارم با خواندن این مطلب، نکات لازم و ضروری در زمینه جراحی زیبایی بدن را کسب کرده باشید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.