آیکن تماس
دکتر کامبیز ایزدپناه » جراحی های زیبایی بدن » برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

5 / 5. 1

۶ دقیقه
برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

امروزه چاقی گریبان‌ گیر همه افراد شده‌ است. از این‌رو داشتن شکمی تخت و اندام زیبا برای همه افراد دست‌ نیافتنی به‌ نظر می‌رسد. اکثر بانوان شکمی شل و آویزان و چربی‌های سرسخت و مقاوم در قسمت پهلوها دارند و رسیدن به لاغری را دست‌ نیافتنی می‌پندارند. سبک زندگی ماشینی، تحرک کم‌تر، مصرف کردن غذاهای پرچرب و استفاده از فست فودها باعث شده تا افراد دارای شکمی بزرگ باشند‌. همچنین وراثت و ژنتیک نیز می‌تواند به داشتن شکم بزرگ تاثیر داشته باشد. در میان انواع مختلفی از جراحی که برای رفع چربی شکم و آویزان بودن شکم استفاده می‌شود، می‌توان به جراحی شکم ابدومینوپلاستیی اشاره کرد. افرادی که می‌خواهند جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند، می‌پرسند که آیا برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی امکان‌پذیر است؟ چه دلایلی باعث می‌شود شکم دوباره برگردد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در صورتی‌که تمام مراقبت‌های لازم را انجام داد دیگر نباید نگران برگشت شکم‌ بعد از ابدومینوپلاستی شد. در ادامه بیشتر در رابطه با برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی صحبت خواهیم کرد.

علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

ماندگاری و عدم برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی


در این روش جراحی، با برش دادن پوست شکم و چربی‌هایی که به‌ طور اضافه در شکم و پهلوها انباشته شده است، برداشته می‌شود و درنتیجه شکم تخت و صاف می‌شود. هدف از انجام دادن این جراحی این است که شکم افراد، به حالت صاف و بدون هیچ‌ گونه افتادگی و خط و خطوط باشد.
اکثر افرادی که عمل آبدومیتوپلاستی را انجام دادند، تصور می‌کنند که استفاده از روش فوق می‌تواند، به کاهش وزن آن‌ها کمک کند، اما در واقع باید گفت که هدف از انجام دادن این جراحی کاهش وزن می‌باشد و روش فوق نمی‌تواند، از افزایش وزن جلوگیری کند.
افرادی که ابدومینوپلاستی را انجام داده‌اند، باید از رژیم غذایی مناسب استفاده کنند و همچنین ورزش‌های مناسب انجام دهند، تا بتوانند نتیجه عمل را تا سالیان طولانی در بدن خود نگه دارند. انجام دادن نکات کلیدی بعد از عمل و رعایت کردن توصیه‌های پزشک اهمیت ویژه‌ای در برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی دارد و رعایت کردن، تمام توصیه های پزشک می‌تواند از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی جلوگیری کند.
از توصیه‌های مهم پزشک می‌توان به ورزش کردن اشاره کرد؛ زیرا ورزش باعث سفت شدن ماهیچه‌های شکم می‌شود. از این‌رو توصیه می‌شود ۵ روز در هفته، به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش کرد.

عوامل تاثیر گذار بر برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی


برای این‌که به سلامتی جسم و روح دست یافت، باید سبک زندگی سالمی را در پیش گرفت. افراد برای‌ این‌که بتوانند سلامتی جسمی خود را داشته باشند، باید سبک زندگی خود را به سبک هوشمندانه جلو ببرند‌. افرادی که باید سبک زندگی سالمی داشته باشند، معمولاً افرادی می‌باشند که عمل زیبایی ابدومینوپلاستی انجام داده‌اند.
باید در نظر داشت، در صورتی‌که بعد از انجام عمل فوق، زندگی سالمی را درپیش نگرفت، یعنی به‌ طور مرتب ورزش نکرد و از رژیم غذایی متعادل و سالمی استفاده نکرد، برگشت نتیجه عمل برای این افراد دور از تصور نخواهد بود. یک سری از عوامل وجود دارد که نقش بسیار مهمی در برگشت نتیجه عمل خواهد داشت، که این عوامل عبارت است از:

  • انجام ندادن تمرینات ورزشی به صورت روتین
  • بارداری مجدد
  • کنترل کردن شرایط طبی
  • رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب
علت ورم شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

نقش رژیم غذایی و ورزش در نتیجه عمل ابدومینوپلاستی


رعایت نکردن رژیم غذایی یکی از علت هایی است که می‌تواند باعث برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی شود. افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند، از نتیجه عمل شگفت‌زده خواهند شد؛ زیرا دیگر خبری از شکم بزرگ و پوست شل نمی‌باشد.
برای این‌که بتوان شکمی صاف و ایده‌آل داشت و از اضافه وزن جلوگیری کرد، اکثر متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که از رژیم‌های غذایی سالم استفاده کنند و از انواع میوه‌ جات و سبزیجات و همچنین غذاهایی که سرشار از کربوهیدرات و پروتئین هستند استفاده کنند. در عوض توصیه می‌کنند که از مصرف کردن غذاهایی که سرشار از چربی و کالری هستند و از مصرف کردن فست فود پرهیز کنند. با رعایت کردن این نوع رژیم غذایی افراد می‌توانند نتیجه عمل را حفظ کرده و باعث عدم برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی شوند و از ورن ایده‌آل خود لذت ببرند‌.
علاوه‌ بر رعایت رژیم غذایی، کم‌ تحرکی و ورزش نکردن خطرناک‌ترین علتی است، که می‌تواند باعث آسیب رسیدن به نتیجه عمل شود. از این‌رو با رعایت رژیم غذایی به‌ تنهایی نمی‌توان باعث حفظ نتیجه عمل شد و به اندام ایده‌آل خود دست یافت؛ زیرا کم‌ تحرکی می‌تواند مجدداً باعث چاقی شود. انجام ندادن تمرینات ورزشی منظم از علت‌های دیگر برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می‌باشد.

✅ بیشتر بخوانید: آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

نقش بارداری مجدد و شرایط پزشکی در نتیجه ابدومینوپلاستی


انجام دادن عمل فوق یکی از عمل هایی است، که بانوانی که در اثر زایمان‌های متعدد دچار شل شدگی شکم شده‌اند و این امر باعث شده تا شکم آن‌ها بد فرم دیده شود مناسب می‌باشد. بنابراین استفاده از عمل زیر برای بانوانی مناسب می‌باشد، که قصد بارداری مجدد را ندارند؛ زیرا افراد در زمان بارداری دچار اضافه وزن شدید می‌شود و پوست شکم آن‌ها کشیده می‌شود و عضلاتی که در عمل ابدومینوپلاستی محکم شده بودند، دوباره باز می‌شود و باعث برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می‌شود.
علاوه‌ بر بارداری شرایط پزشکی و طبی افراد می‌تواند، درنتیجه عمل زیبایی زیر دخیل باشد؛ زیرا چربی‌هایی که در بدن افراد انباشته می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد بیماری از جمله فشارخون و بیماری‌های قلبی شود. به‌ همین دلیل افرادی که بیماری فشار خون یا دیابت دارند، بهتر است تا بیماری‌های خود را کنترل نکرده‌اند، از انجام عمل زیر پرهیز کنند، زیرا می‌تواند باعث برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی شود.

سخن پایانی


یکی از عمل‌های زیبایی که می‌تواند افراد را در رسیدن به وزن ایده‌آل و شکم تخت یاری دهد، عمل ابدومینوپلاستی است. اکثر افراد از نتیجه عمل زیر یعنی برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی نگران می‌باشند. اما همان‌ گونه که اشاره شد با رعایت کردن رژیم غذایی و موارد دیگر می‌توان نتیجه عمل را حفظ کرد. افرادی که این عمل را انجام داده‌اند، ممکن است از زخم‌هایی که در شکم آن‌ها ایجاد می‌شود، احساس ناخوشایند داشته باشند. از این‌رو توصیه می‌شود، این عمل را زیر نظر جراح فوق تخصص انجام دهند، تا رضایت بیشتری از نتیجه عمل بدست آورند. یکی از بهترین پزشکان و متخصصانی که اقدام به عمل ابدومینوپلاستی می‌کنند، دکتر ایزدپناه می‌باشد که عمل‌هایی که تاکنون انجام داده‌ است، تماماً موفقیت‌ آمیز بوده است و هيچ گونه عوارض مثل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی را نداشته است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *