آیکن تماس
بارداری بعد از لیپوماتیک خطر دارد

بارداری بعد از لیپوماتیک

بارداری بعد از لیپوماتیک یکی از دغدغه های بانوان می باشد چرا که افراد گمان می کنند با انجام این جراحی، خاصیت ارتجاعی پوست به خصوص در ناحیه شکم از بین رفته و همین امر بارداری را با مشکل مواجه خواهد کرد، در حالی که این تصور اشتباه بوده و بارداری بعد از لیپوماتیک مشکلی نخواهد داشت.

بارداری-بعد-از-لیپوماتیک

در این مقاله به طور کامل به بررسی اثر لیپوماتیک بر بارداری و همینطور زمان مناسب برای بارداری بعد از لیپوماتیک خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آیا لیپوماتیک بر روی توانایی بارداری تاثیر خواهد گذاشت؟

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، جراحی لیپوماتیک هیچ مشکلی برای باداری افراد ایجاد نخواهد کرد و تاثیری بر روی بارداری و نازایی آن ها ندارد. در این جراحی تنها چربی های اضافی و موضعی بدن تخلیه شده و هیچ خطری را برای افراد ایجاد نخواهد کرد.

⚡ اما توصیه می شود که در صورتی که بعد از جراحی قصد باردار شدن دارید حتما با یک پزشک متخصص مشورت نمایید، چرا که بارداری موجب اضافه وزن شده و بر روی نتیجه امکان دارد تاثیر بگذارد و به طور معمول باید تا زمان بهبودی برای این کار صبر کرد.

زمان مناسب بارداری بعد از لیپوماتیک

همانطور که در بالاتر ذکر کردیم، تا زمانی که روند بهبودی فرد تکمیل نشده و در دوران نقاهت به سر می برد، بارداری تجویز نخواهد شد. در واقع بهترین زمان برای بارداری 6 ماه بعد از لیپوماتیک می باشد چرا که در این مدت زمانی بدن فرد به طور نسبی بهبود یافته است.

اما باید به این نکته اشاره کرد که توصیه می شود افراد جراحی لیپوماتیک را بعد از یک الی دو بارداری و یا زمانی که قصد بارداری ندارند انجام دهند، چرا که انجام این جراحی بعد از بارداری به شکسته شدن رسوبات و چربی های دوران بارداری و تخلیه شدن آن ها نیز کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

تاثیر بارداری بر لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که توسط مراجعه کنندگان پرسیده می شود این موضوع می باشد که آیا بارداری بعد از لیپوماتیک بر روی نتیجه آن تاثیر می گذارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر احتمال اینکه بارداری بر روی نتیجه جراحی تاثیر بگذارد بسیار کم است، چرا که تاثیرات این جراحی تا مدت ها برای فرد باقی خواهد ماند.

تاثیر-بارداری-بر-لیپوماتیک

همانطور که می دانید این جراحی موجب از بین رفتن چربی های اضافی نواحی مختلف بدن می شود، و در دوران بارداری افراد دچار افزایش وزن شده و همین امر موجب تغییراتی در اندام و بدن آن ها خواهد شد، اما جای نگرانی نمی باشد چرا که بعد از زایمان دوباره فرم بدن به حالت قبلی خود بازگشته و کاهش وزن اتفاق خواهد افتاد، البته رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

آیا جراحی لیپوماتیک خطری برای بارداری دارد؟

در صورتی که افراد در طول بارداری خود تصمیم به انجام جراحی لیپوماتیک بگیرند، باید گفت که می تواند این جراحی برای افراد خطرناک باشد چرا که داروهای بیهوشی مورد استفاده برای انجام جراحی برای جنین خطر داشته و همچنین موجب افت فشار خواهد شد.

اما از جنبه دیگر چربی های بدن برای فرد باردار لازم بوده و به دریافت میزان کالری لازم جنین کمک خواهد کرد و تخلیه آن ها مضر می باشد و بر روی افزایش تولید شیر مادر بعد از زایمان تاثیر خواهد گذاشت.

در واقع ذخیره چربی های اضافی بدن در طول بارداری به سوخت و ساز بدن پس از بارداری و بازگشت بدن به حالت نرمال خود کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

سوالات متداول بارداری بعد از لیپوماتیک

آیا انجام جراحی لیپوماتیک منجر به نازایی می شود؟

خیر، این جراحی هیچ تاثیری بر روی باروری نداشته و افراد می توانند باردار شوند.

آیا مشکل ناباروری افراد بعد از لیپوماتیک برطرف خواهد شد؟

در این مورد باید گفت که برخی متخصصین بر این باورند که یکی از علت های نازایی تجمع چربی می باشد که در این صورت با انجام این جراحی می توان از شر چربی های اضافی خلاص شده و مشکل ناباروری را نیز حل کرد.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل در مورد بارداری بعد از لیپوماتیک صحبت کردیم، و به این نتیجه رسیدیم که این جراحی هیچ تاثیر منفی بر روی بارداری و باروری افراد نخواهد گذاشت، و تنها موجب تخلیه چربی های اضافی بدن خواهد شد.

افرادی که قصد بارداری بعد از لیپوماتیک را دارند باید با بهترین جراح پلاستیک در تهران در خصوص زمان مناسب و نکات مراقبتی مشورت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط