آیکن تماس
انواع مدل پروتز سینه

انواع مدل پروتز سینه چیست؟

آشنایی با انواع مدل پروتز سینه افراد را در انتخاب بهترین نوع کمک بسیار زیادی خواهد کرد. یکی از جراحی هایی که به منظور افزایش حجم و فرم دهی سینه ها انجام می شود پروتز سینه می باشد که بر اساس شکل، جنس، برجستگی و … به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود و آشنایی با آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که نوع پروتز بر روی نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار می باشد. در این مقاله به طور کامل تمام انواع مدل پروتز را بررسی خواهیم کرد، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

انواع-مدل-پروتز-سینه-چیست؟

انواع مدل پروتز سینه بر اساس جنس

پروتزها دارای سه جنس آب نمکی (سالینی)، سیلیکونی و کامپوزیتی می باشند که در ادامه تمام آن ها را بررسی خواهیم کرد.

  • پروتزهای آب نمکی

مدل پروتزهایی که از جنس آب نمک یا در واقع سالین هستند دارای پوسته های سیلیکونی بوده و برای جای گذاری آن ها در ابتدا به صورت خالی در سینه قرار داده شده و سپس با آب نمک استریل پر می شود.

  • پروتزهای سیلیکونی

پروتزهایی با جنس سیلیکون که دارای ژل پلاستیکی می باشند به صورت گرد و اشکی وجود دارند و قبل از جای گذاری در سینه با ژل سیلیکون پر خواهند شد.

  • پروتزهای کامپوزیتی

این نوع از پروتز سینه دارای رشته های پلی پروپیلن و روغن سویا بوده و امروزه زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

انواع مدل پروتز سینه بر اساس شکل ظاهری      

پروتزهای سینه از لحاظ شکل ظاهری به دو نوع اشکی و گرد تقسیم بندی می شوند که برای آشنایی بیشتر شما در ادامه توضیحات بیشتری در مورد آن ها خواهیم داد.

  • پروتز های گرد

این نوع از پروتزها گرد و یکدست بوده و دو طرف آن نیز شبیه به هم می باشد و به طور معمول برای برجستگی قسمت فوقانی سینه استفاده می شود. افرادی که متقاضی سینه های برجسته تر از حد نرمال هستند و همچنین سینه های آن ها دارای بافت نرمی می باشد برای استفاده از این نوع پروتزها مناسب می باشند.

  • پروتزهای اشکی                    

این نوع از پروتزها از لخاظ ظاهری شبیه به قطره اشک بوده و جنس ان نیز از سیلیکون می باشد. باید به این نکته اشاره کرد که این نوع ظاهری طبیعی تری به سینه ها می دهد و همچنین احتمال خطر پس زده شدن توسط بافت بدن در این نوع از پروتزها به حداقل می رسد.

از جمله مزایای این نوع پروتز ماندگاری بالای آن می باشد و برای افرادی که دارای سینه های تخت و بدون فرم هستند و همچنین افرادی با سینه های افتاده مناسب می باشد.

انواع مدل پروتز سینه بر اساس برجستگی

پروتزها از لحاظ برجستگی نیز به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند و تاثیر بسیار زیادی در ظاهر سینه ها خواهند داشت. در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

  • برجستگی کم

این نوع پروتز دارای پایه ای وسیع تر بوده و برجستگی آنها بسیار کم می باشد یعنی از قفسه سینه کم تر بیرون خواهد زد.

  • برجستگی متوسط

برای افرادی که ظاهری طبیعی تر برای سینه های خود دوست دارند پیشنهاد می شود که از این نوع برجستگی استفاده کنند.

  • برجستگی زیاد

این نوع از پروتزها دارای برجستگی زیادی می باشد و پایه آن بسیار باریک است این مدل بیشتر برای افرادی که خواهان سینه های بزرگی می باشند مناسب است.

  • برجستگی خیلی زیاد

پروتزهایی با برجستگی خیلی زیاد دارای پایه های بسیار باریک تری می باشد و با جای گذاری آن ها نیز سینه ها بیش از حد نرمال بزرگ خواهند شد و برای تمام افراد این مدل پیشنهاد نمی شود و باید حتما با صلاحدید و تجویز پزشک متخصص از این نوع پروتز استفاده کرد.

انواع مدل پروتز سینه بر اساس برند

پروتزها از لحاظ برند نیز دارای انواع مختلفی می باشند و یکی از دغدغه های خانم ها مارک و برند پروتز می باشد که در ادامه انواع آن را بررسی خواهیم کرد.

پروتز منتور

یکی از پروتزهایی که دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد و نتیجه ی عالی را برای مراجعه کننده به ارمغان می آورد برند منتور می باشد که دارای مواد سیلیکونی بوده و ساخت شرکت آمریکا می باشد.

پروتز پلی تک

این برند از پروتز ساخت کشور آلمان بوده و تمام استانداردهای بالا و با کیفیت را دارا می باشد.

پروتز ناگور

این نوع برند از پروتز دارای بالاترین استاندارد بوده و به صورت سیلیکونی و آناتومی در بازار وجود دارد و همچنین دارای ضمانت یک عمر می باشد که  خیال افراد را در استفاده از آن ها راحت خواهد کرد.

باید به این نکته اشاره کرد که انواع مدل پروتز سینه چه از لحاظ ظاهری، چه جنس و همینطور برجستگی و برند باید با مشورت با متخصص انتخاب شود.

سوالات متداول انواع مدل پروتز سینه

کدام یکی از مدل های ظاهری پروتز اشکی یا گرد بهتر است؟

این دو نوع مدل پروتز از لحاظ ظاهری با یکدیگر تفاوت دارند پروتزهای گرد به صورت گرد بوده و قسمت بالایی سینه را پر خواهد کرد و ظاهر پروتزهای اشکی به صورت بیضی بوده و شکل طبیعی تری به سینه ها خواهد داد. یکی دیگر از تفاوت های آن ها این است که ضخامت ژل سیلیکون در پروتزهای گرد بیشتر از ژل سیلیکون در پروتزهای اشکی می باشد. بنابراین نمی توان گفت که کدام یکی از این مدل ها بهتر است و باید با توجه به شرایط فرد و مشورت با یک متخصص یکی از این مدل ها انتخاب شود.

پروتزهای سالینی و سیلیکونی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

هر دو نوع این مدل های پروتز دارای پوسته بیرونی سیلیکونی می باشند، و تنها در مواد پرکننده با یکدیگر متفاوت هستند.

سخن پایانی

همینطور که در این مقاله ذکر کردیم، انواع مدل پروتز سینه از لحاظ جنس، ظاهر، برجستگی و برند وجود دارد که برای انتخاب بهترین نوع لازم است با آن ها آشنایی داشته باشید، تنها به این نکته توجه داشته باشید که جهت انتخاب حتما با یک متخصص و جراح پلاستیک مشورت کرده تا با توجه به شرایط شما بهترین نوع را به شما معرفی کند تا نتیجه ای عالی از جراحی خود بگیرید. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید بسیار سپاسگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط