تهران، میدان کاج، خیابان سرو غربی، خیابان مروارید، پلاک ۲، طبقه همکف ، واحد 1

آیکن آدرس
دکتر کامبیز ایزدپناه » جراحی های زیبایی بدن » ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین

5 / 5. 1

۸ دقیقه
ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین

ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین

آنچه می خوانید...

برای مادرانی که به دنبال تناسب اندام خود پس از باردار شدن هستند، جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی یک انتخاب مناسب است. ابدومینوپلاستی یک راهکار پرطرفدار برای داشتن اندامی متناسب می‌باشد که امروزه در سراسر جهان گسترش‌ یافته است و تقاضا برای آن همچنان در حال افزایش می‌باشد.
یکی از دلایل زنان جوان برای روی آوردن به ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین این است که تناسب اندام قبل از دوران بارداری خود را به دست بیاورند. برای بسیاری از زنان، ورزش و رژیم غذایی برای مقابله با مشکلات پوست اضافی و پارگی عضلات شکم که به دنبال بارداری به وجود می آید کافی نیست و در برخی موارد زنان به دنبال یک راهکار سریع برای از بین بردن این مشکل هستند. برای این دسته از بانوان، عمل جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین، تنها راه حل است. بسیاری از بانوان پس از زایمان فرزند خود دچار مشکلاتی همچون افتادگی در ناحیه تحتانی شکم خود می‌شوند که تلاش برای ورزش و رژیم غذایی نمی‌تواند کامل آن را از بین ببرد. در این مقاله به بررسی چگونگی ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین می‌پردازیم.

ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین امکان پذیر است؟


ابدومینوپلاستی یک روش جراحی است که در آن پوست اضافی از کمر یا شکم برداشته می‌شود و ماهیچه‌های شکم سفت می‌شوند تا شکمی سفت و صاف‌تر به دست آید. عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین بسیار محبوب است و معمولا از هر پنج عمل جراحی زیبایی که در جهان انجام می‌شود، یک مورد را تشکیل می‌دهد.
ابدومینوپلاستی بعد از زایمان روشی موثر برای خلاص شدن از شر پوست اضافی و شل در اثر بارداری است که اغلب پس از کاهش وزن قابل توجه، باقی می‌ماند. چربی اضافی باعث کشیده شدن پوست می‌شود و وقتی این وزن از بین می‌رود، پوست قادر به جمع شدن به حالت اولیه خود نیست. با افزایش سن، بدن کلاژن کمتری تولید می‌کند، به این معنی که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و آن را مستعد چین و چروک و افتادگی می‌کند.

کاهش وزن کم‌تر نیز می‌تواند باعث افتادگی پوست به خصوص در افراد مسن‌تر با کلاژن کمتر شود. زنان اغلب پس از بارداری و سزارین با پوست اضافی و ضعیف شدن عضلات معده مواجه می‌شوند، که جراحی شکم روشی محبوب برای کمک به بازگرداندن بدن به حالت قبل از زایمان است. ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین اغلب با درمان های دیگری مانند لیپوساکشن و درمان های کانتورینگ بدن مانند بزرگ کردن سینه ترکیب می‌شود.

ابدومینوپلاستی و زایمان

عمل ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین


ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی بزرگ است که شامل چندین مرحله می‌باشد. عمل ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین برای بانوان ممکن است با توجه به وسعت جراحی مورد نیاز و نوع تکنیک جراحی اعمال شده متفاوت باشد. جراح مروری بر این مراحل را در طول مشاوره اولیه مورد بحث قرار خواهد داد. ایجاد برش‌های این عمل پس از انجام بیهوشی صورت می‌گیرد. جراح برش‌هایی را در ناحیه شکم ایجاد می‌کند که طول و تعداد برش‌ها به نوع تکنیک اعمال شده بستگی دارد. برش‌ها در محل سزارین به صورت افقی ایجاد می‌شوند و ترمیم شکم صورت می‌گیرد.
معمولا در این جراحی به سبب کشیده شدن پوست ناف حالت خود را از دست می‌دهد و محل ناف جدید به کمک پزشک بر روی شکم ایجاد می‌گردد. پس از اتمام جراحی، پوست با بخیه‌های جراحی به هم متصل می‌شود. این باعث می‌شود که زخم‌ها به طور طبیعی در طول زمان بسته شوند. بهتر است انجام ابدومینوپلاستی بعد از سزارین در مدتی شش الی هفت ماه بعد انجام شود و کسانی که مایل به بارداری دوباره هستند انجام این عمل را به تعویق بیاندازند.

ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین

عوارض ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین


به خاطر داشته باشید که ابدومینوپلاستی برای هر فرد متفاوت است، بنابراین در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین به نوع بدن، میزان ترمیم عضلانی مورد نیاز در اولین عمل جراحی زیبایی شکم و نحوه عملکرد منحصر به فرد معده پس از زایمان بستگی دارد. این عمل برای کسانی که اضافه وزن دارند و حجم بسیار از چربی در ناحیه شکم قرار گرفته با احتیاط انجام می‌شود.

ابدومینوپلاستی و سزارین

اگر این عمل توسط پزشک متخصص صورت نگیرد، ممکن است موجب بروز عفونت در نقاط مختلف شکم، باقی ماندن برجستگی، چین و چروک و افتادگی پوست شود. همانطور که قبلا ذکر شد، عمل جراحی شکم یک جراحی گسترده است، بنابراین قبل از تصمیم به بارداری باید زمان زیادی را برای بهبودی کامل و رعایت نکات پزشکی اختصاص داده شود. این مراقبت می‌تواند به معنای رعایت دستورالعمل‌های پزشک به مدت حداقل یک سال کامل باشد.


اگر احتمال می‌دهید ظرف یک یا دو سال پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی باردار شوید، بهتر است این جراحی را تا زمانی که زایمان کرده‌اید و دیگر قصد آن را ندارید موکول کنید‌. به خاطر داشته باشید که انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران برای انجام این عمل تاثیر بسزایی در کسب نتیجه مطلوب و رضایت‌بخش برای بیماران دارد. در کلینیک پزشکی دکتر ایزدپناه جراحی ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین با رعایت تمامی نکات پزشکی به همراه بکارگیری تجهیزات پیشرفته صورت می‌گیرد.

عمل ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان سزارین


ممکن است در برخی موارد عمل ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان سزارین انجام شود. علت درخواست برخی از بانوان برای انجام همزمان این عمل عدم رجوع به اتاق عمل برای بار دوم می‌باشد. انجام همزمان دو عمل به هیج وجه توسط پزشکان توصیه نمی‌گردد زیرا پس از زایمان افراد دچار اضافه وزن خواهند شد و ممکن است نتیجه خوبی پس از عمل حاصل نشود.

بزرگ بودن رحم در ابتدای زایمان و خطر بروز آمبولی در بانوان از مواردی است پزشکان به واسطه آن مخالف انجام همزمان این دو عمل هستند. به طور کلی حذف چربی‌ و اضافات شکم و سایر نقاط در زمان سزارین و زایمان طبیعی توصیه نشده و بهتر است انجام این عمل به بعد از زایمان موکول شود.

ابدومنیوپلاستی بعد زایمان

کلام آخر

ابدومینوپلاستی به عنوان یک عمل زیبایی موثر برای ایجاد تناسب اندام بانوان، امروزه طرفداران بسیار زیادی یافته است. گروهی از بانوان اقدام به ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین داشته‌اند که به عنوان راهکاری مناسب برای حذف چربی‌های شکم و بازگرداندن اندام قبل از دوران بارداری است.
انجام این عمل نیازمند رجوع به پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه می‌باشد. تکنیک‌های عملی برای افراد با توجه به نوع اندام و حجم بدن متفاوت است. انجام این عمل همزمان با سزارین ممکن است خطراتی را در بر داشته باشد. بهتر است انجام ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین صورت گیرد.

سوالات متداول ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین

دکتر کامبیز ایزدپناه

دکترکامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *