آیکن تماس
آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک شیوه نوین برای کسانی است که تمام راه ها اعم از رژیم و ورزش و… را برای رسیدن به شکمی صاف و تخت امتحان کرده اند اما موفق نشده اند. این عمل برای افرادی که شکمی بزرگ با چربی زیاد دارند مناسب است. در طی عمل ابدومینوپلاستی چربی های اضافی شکم خارج می شود و سپس پزشک جراح پوست و عضلات و بافت های داخلی را شکل می دهد.

این عمل دارای عوارضی نیز می باشد که یکی از آنها آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی است، بنابراین انتخاب پزشکی متخصص که بتواند عوارض جانبی را به حداقل برساند بسیار حائز اهمیت است.
دکتر ایزدپناه یکی از بهترین و مجرب ترین پزشکان در این زمینه است که همراه با تیم جراحی توانمند خود، از لحظه تصمیم گیری فرد برای تجربه ابدومینوپلاستی، با بررسی وضعیت و شرایط جسمی و امکان سنجی آمادگی وی برای این جراحی مشاوره ایی را برای رفع تمام نگرانی ها و سوالات ذهنی به بیمار ارائه می دهد و در نهایت تا پایان دوران نقاهت پشتیبان بیمار است تا لذت داشتن شکمی صاف و تخت را بدون بازگشت و عوارض جانبی برای وی به ارمغان بیاورد.

علت اب اوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

علت آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی


عروق خونی و لنفاوی موجود در ناحیه شکمی، که وظیفه انتقال مایعات را بر عهده دارند، در حین جراحی آسیب می بینند. این امر باعث میشود تا زمان ترمیم کامل بافت آسیب دیده، انتقال مایعات در آن نقطه کند شده با نشت همراه باشد و به صورت ورم ظاهر شود. بنابراین آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی امری کاملا طبیعی و صد البته موقت است.
به این تجمع مایع زیر پوست بعد از جراحی سروما نیز گفته می شود. بیشترین میزان ورم، بعد از ابدومینوپلاستی معمولا تا ۲ ماه نخست عمل اتفاق می افتد. پس از آن همچنان که بدن فرد در حال ترمیم بافت های آسیب دیده و عروق خونی است، این تورم و آب آوردگی کاهش می یابد و نهایتا تا یک سال بعد بطور کامل رفع می شود.
برای اینکه عوارض ناشی از آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی را به حداقل برسانیم، لازم است دستورالعمل های جراح را بطور کامل مراعات کنیم و تحت نظر وی باشیم و از طرفی باید اقدامات مراقبتی پیشگیرانه ای بعد از جراحی انجام دهیم که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم.

راه های پیشگیری از آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی


در ادامه چند مورد از راه های پیشگیری از آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی را بیان می کنیم:

استراحت کافی

استراحت و خواب کافی از مهمترین اقداماتی است که می تواند عوارض جانبی ابدومینوپلاستی را به حداقل برساند، خواب با کیفیت شبانه و محدود کردن فعالیت های بدنی در طی روز و استراحت زیاد، به بدن فرصت بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده را می دهد. از طرفی هر چقدر بیشتر سرپا باشیم، یا در صورتی که ورزش های نسبتا سنگین انجام دهیم، به دلیل اثر منفی نیروی جاذبه و بالا رفتن متابولیسم بدن، ممکن است با تورم و التهاب بیشتری در ناحیه شکمی مواجه باشیم. بنابراین تا زمان بهبود کامل و جلوگیری از عوارضی مثل آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی، بهتر است تا می توانیم استراحت کنیم.

تغذیه مناسب

غذا انرژی بدن را تامین میکند و همچنین به آن فرصت می دهد تا خود را بازسازی کند بنابراین بعد از ابدومینوپلاستی مصرف غذاهایی که مواد مغذی بدن را تامین کند و سرعت التیام زخم ها را تسریع کند بسیار حائز اهمیت است. مصرف آب زیاد نیز باعث میشود بدن همواره هیدراته بماند و سموم بدن بطور دائمی دفع گردد.
همچنین مصرف میوه، سبزیجات، غلات و مواد فیبردار با تسهیل بیرون روی و جلوگیری از یبوست، باعث تسریع روند بهبود و التیام زخم های ناشی از جراحی می شوند. ولی مصرف مواد خوراکی شیرین و شور و مخصوصا نمک باعث محبوس شدن بیشتر آب در بدن و افزایش عارضه آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی می شود.

ورم بعد از ابدومینوپلاستی

استفاده از داروهای تجویز شده زیر نظر پزشک

از سریعترین راه های پیشگیری و کاهش ورم بعد از جراحی مصرف قرص های ضد التهاب است. پزشک معالج، بعد از ابدومینوپلاستی داروهای ضدالتهابی که معمولا غیر استروئیدی هستند، تجویز میکند تا از میزان درد و التهاب ناشی از عمل کاسته شود. اما باید توجه داشت مصرف هر گونه دارویی بدون تجویز و اطلاع پزشک، مخصوصا داروهایی که خاصیت رقیق کنندگی دارند و یا برهم زننده تعادل مایعات بدن هستند ممکن است تلفات جبران ناپذیری داشته باشد.

پوشیدن لباس های فشرده سازی

پس از ابدومینوپلاستی، بسته به شدت جراحی ، پزشک معالج دستورالعمل هایی برای پوشیدن لباس های ویژه به بیمار ارائه می دهد. این لباس ها با فشرده کردن ناحیه جراحی بصورت ملایم باعث حفظ شکل و فرم شکل شده و ورم و تجمیع مایع در ناحیه را به حداقل می رساند، همچنین به کاهش اسکار کلوئید کمک شایانی می کند. استفاده از این لباس ها نیز باید تحت نظر پزشک معالج باشد.

✅بیشتر بخوانید: برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

استفاده از لوله درن برای تخلیه مایعات

یکی دیگر از راه های جلوگیری از آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی، استفاده از ابزارهای مناسب جهت تخلیه مایعات در محل جراحی است. درن ها از جمله این ابزارها هستند. درن لوله نازکی است که در پوست قرار داده می شود و از طریق آن مایعات و خون اضافی تخلیه شده و از تجمیع این مواد زیر پوست و آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی جلوگیری می شود. از آنجایی که حفظ بهداشت برای بهبود زخم و جلوگیری از عفونت بسیار حائز اهمیت است، استفاده از درن ها بسیار حساس است و باید دستورالعمل های بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران در مورد نحوه استفاده و مراقبت از آن در نهایت دقت رعایت گردد.

سخن پایانی


عوارضی مانند آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی، از طبیعی ترین وقایع بعد از جراحی است‌ که در صورت انتخاب یک پزشک حاذق و رعایت کامل دستورالعمل های تجویز توسط وی، بعد ازعمل، می تواند آن را بطور کامل رفع کند. دکتر ایزد پناه با تخصص و مهارت فوق العاده خود، از اولین لحظه تصمیم گیری برای تجربه ابدومینوپلاستی تا پایان دوران نقاهت، در کنار شماست تا شانس تجربه موفقیت آمیز یک جراحی زیبایی کاملا حرفه ای و موفقیت آمیز را با حداقل عوارض جانبی، تجربه کنید و از اندام جدید و شکم صاف و تخت خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط